ساندویچ پانل بررسی و کاربردهای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی که از دو لایه ورق که مابین آن‌ها از فوم‌های پلی یورتان، اکس پی اس، پلی استایرن یا پشم سنگ پر کرده‌اندوجهت پوشش دیواربکارمی‌رود را ساندویچ پانل دیواری می‌نامند. پانل دیواری برای پوشش دیواره‌های فضاهای صنعتی، سردخانه‌ها، کانکس‌ها، ساختمان‌های پیش ساخته و.. به کار می‌رود. این پانل دارای عرض مفید ۱/۱۴ متر و گستره ضخامت از ۲ تا ۲۰ سانتی‌متر است.
کاربردهای ساندویچ پانل :

ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سردخانه‌های ثابت و متحرک

ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن‌های ورزشی

ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سوله‌های صنعتی

ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن کارخانه‌ها

ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانکس‌ها

ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص ویلاهای پیش‌ساخته

شاید جالب باشد بخوانید :

ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانتینرهای حمل و نقل

ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص انبارها و سیلوها

ساندویچ پانل سقفی

پانل سقفی از ضخامت ۲ الی ۲۰ سانتی‌متر با فوم تزریقی پلی یورتان سخت (دانسیته ۲±۴۰)، اکس پی اس سخت (دانسیته ۲±۴۰)، پلی استایرن (دانسیته ۲±۲۰) یا پشمسنگ(دانسیته ۲±۱۲۰)تولید می‌شود. این پانل مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچها و دارای ضریب هدایت حرارتی پایین می‌باشد. عرض اولیه پانل سقفی ۱/۰۸ متر می‌باشد.

ساندویچ پانل سردخانه‌ای
به زبان ساده ترکیب هسته پلی یورتان یا فوم اکس پی اس بین دو لایه ورق فلزی است، در موارد خاص مانند کوره‌ها نیز از پشم سنگ استفاده می‌شود، در نهایت محصولی استکه ساندویچ پانل نامیده می‌شود؛ که پانل‌های سردخانه‌ای از ضخامت ۸ تا ۲۰ سانتی‌متر بنا به کاربری آن تولید می‌گردد و مواد مورد استفاده در آن ماده‌ای است کاملاً سخت وشکننده،به همین دلیل به تنهایی چندان قابل استفاده نمی‌باشد. اما با ساندویچ کردن این ماده‌ها بین دو لایه ورق فلزی با مقاومت کششی بالا به خواص مکانیکی مورد نظر دست پیدا می‌کنیم

ساندویچ پانل كلين روم
در کارخانجات تولید مواد غذایی ، دارویی و آرایشی – بهداشتی و نیز در صنایع ساخت قطعات الکترونیکی ، بیمارستان ها و آزمایشگاه ها ،صنایع اسلحه سازی و …معمولا مکان هاییاختصاصی وجود دارد که به لحاظ حساسیت مکانی جهت انجام یک سری آزمایشات و تحقیقات دارای ویژگی های خاص هستند که به آنها اصطلاحا کلین روم یا اتاق تمیز گفته می شود . در واقع ساندويچ پانل كلين روم به مکانی گفته می شود که در آن میزان آلاینده های محیط زیستی اعم از میکروب ها و ذرات معلق در هوا و گردوغبارکنترل شده و بسیار پایین تر ازحد معمول یک فضای بسته معمولی می باشد.

ساندویچ پانل پشم سنگ
عايق حرارتی و برودتی و عايق صوت و مقاوم در برابر رطوبت عایق سرما , گرما , صوت , رطوبت مقاوم در برابر باد، زنگ زدگی،مواد شیمیایی،حشرات موذی ، تنوعرنگی ،قابل شستشو، بهداشتی ، سبک بودن ساندويچ پانل و نهايتاً کاهش وزن سازه ، سرعت در اجرا و کاهش هزينه های ناشی ازطولانی شدن پروژه ها، مقاوم در برابر زلزله ،افزايشطول عمر مفيد ساختمان و تأسيسات و قابليت جابجايي ونصب مجدد آن ميباشد.

ساندویچ پانل پشم شيشه
عايق حرارتی و برودتی و عايق صوت و مقاوم در برابر رطوبت عایق سرما , گرما , صوت , رطوبت مقاوم در برابر باد، زنگ زدگی،مواد شیمیایی،حشرات موذی ، تنوع رنگی ،قابل شستشو، بهداشتی ، سبک بودن ساندويچ پانل و نهايتاً کاهش وزن سازه ، سرعت در اجرا و کاهش هزينه های ناشی از طولانی شدن پروژه ها، مقاوم در برابر زلزله ،افزايش طول عمر مفيد ساختمان و تأسيسات و قابليت جابجايي و نصب مجدد آن ميباشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =