سرکه سیب و پیشگیری از پوسیدگی دندان

دندان های ما یکی از مهم ترین اعضای بدن ما هستند که در طول روز از آن ها استفاده می کنیم. زمانی که لبخند می زنیم دندان ها دیده می شوند. کسانی که دندان های مرتب تر و سفید تری دارند لبخند زیباتری دارند. حال تصور کنید که دندانی در دهان نباشد و یا دندانها سیاه و زرد باشند. لبخند بسیار زشت خواهد بود. یا تصور کنید که می خواهید غذا بخورید و دندانی در دهان نداشته باشید. یا دندان های شما آن قدر ضعیف و خراب شده باشند که با خوردن آب هم درد بگیرند. چه حالی خواهید داشت. قطعا هیچ کدام از ما دوست نداریم این موارد را تجربه کنیم. برای این مهم باید از دندانهایمان به خوبی مراقبت کنیم. باید به آن ها رسیدگی کنیم. ضدعفونی کردن دندانها یکی از مهم ترین کارهایی است که برای پیش گیری از پوسیدگی باید انجام دهیم. شاید برایتان جالب باشد که سرکه سیب یکی از جالب ترین ترکیباتی است که با آن می شود دهان را ضدعفونی کرد.

ترکیبات سرکه سیب در بسیاری از محصولات وارداتی استفاده شده است. خارجی ها از طب سنتی ما استفاده بسیار کرده اند. در حالی که ما خود به تقلید از آن ها دست برداشته ایم که خود جای تعجب دارد. یک خمیر دندان خارجی را بردارید و روی آن را نگاه کنید. محال است از ترکیباتی چون اکالیپتوس که ضدعفونی کننده ای گیاهی است و یا نعنای تازه استفاده نشده باشد. این ترکیبات که بر پایه طبیعت هستند باعث ضدعفونی شدن دهان و از بین بردن میکروب ها می شوند. میکروب هایی که ماندن آن ها در دهان باعث پوسیده شدن دندانها می شود.

برای این که به روش طبیعی و به کمک سرکه سیب بخواهید مانع از پیش گیری پوسیدگی های دندانی شوید کافی است کمی سرکه سیب طبیعی و خانگی تهیه کنید. تا جای ممکن به سراغ صنعتی ها و کارخانه ای ها نروید. کمی سرکه سیب را در یک لیوان آب بریزید. آن را به مانند یک دهان شویه استفاده کنید. در دهان بچرخانید و یا به اصطلاح خودمان قرقره اش نمایید. به سادگی با این کار ساده باعث از بین رفتن آلودگی ها می شوید. و میکروب هایی که باعث پوسیده شدن دندان ها می شوند از بین می روند و نابود می شوند. این کار را می توانید هر شب و یا یک شب درمیان استفاده کنید. این دهان شویه ساده حتی لثه هایتان را هم سفت و محکم خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =