سریع ترین خودروی تاریخ بی ام دبلیو معرفی شد BMW M8

سریع ترین خودروی تاریخ بی ام دبلیو معرفی شد BMW M8

پس از گذشت چند ماه از معرفی شدن سری هشتم از خودروهای bmw نوبت به معرفی نسخه M Power از این کمپانی رسید که ویژگی های خاص خودش را دارد.

اما M8 سریع ترین و قدرتمند ترین خودرویی که تا به حال کمپانی بی ام دبلیو عرضه کرده است خواهد بود که به زودی راهی خیابان خواهد شد. گرچه امیدی به وارد شدن این خودرو به کشور نیست اما با وضعیت فعلی اقتصادی خرید اقساطی BMW در مدل های دیگر میتواند جایگزینی مناسب برای M8 باشد. برای اطلاع از قیمت مدل های بی ام دبلیو برای مثال قیمت BMW 730Li به اتوخسروانی مراجعه کنید.

قدرت BMW M8

موتوری که بی ام دبلیو در M8 استفاده کرده است همان موتوری است که در M5 استفاده شده بود و ام پاور نزدیک به دو سال زمان صرف توسعه دادن این موتور کرده است  ۴.۴ لیتر گنجایش دارد و ۳۰۰ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که البته در مدل کامپتیشن ۳۲۵ اسب بخار خواهد بود

تفاوت دیگر بین نسخه های مختلف M8 این است که نهایت سرعت در M8 پایه ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود و این سرعت در نسخه کامپتیشن به ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

به طور کلی در تمام مدل های M8 از گیربکس هشت سرعته استفاده خواهد شد و بر اساس ادعاهای کمپانی این خودرو دارای شتاب صفر تا صد ۳.۱ ثانیه در نسخه پایه خواهد بود که در مدل بدون سقف این خودرو با ۰.۱ ثانیه افزایش  همراه است و در نسخه کامپتیشن هم تا ۳ ثانیه پایین میاید .

ظاهر BMW M8

شاید جالب باشد بخوانید :

از لحاظ ظاهری M8 شباهت بسیار زیادی به M850i دارد گرچه تغییراتی هم در طراحی این خودرو صورت گرفته که به عنوان مثال می شود به تغییراتی در طراحی سپر اشاره کرد که با ظاهر خشن تری همراه شده و یا در نمای عقب خودرو اگزوزهای چهار گوش به اگزوز های دو قلو تبدیل شده اند و علاوه بر این چراغ هشدار در سپر عقب قرار گرفتد در نهایت میتوان به وجود بالچه بر روی درب صندوق  اشاره کرد البته امکان برخی از شخصی سازی ها در M8 وجود دارد که برای نمونه می‌توان به رینگ ها اشاره کرد.

طراحی داخلی M8

در طراحی داخلی به غیر از قابلیت های شخصی سازی ویژه برند ام  شاهد تفاوت های خاصی نسبت به ام M850i نیستیم

M8 به مانند M5 چهار دیفرانسیل است که به دو حالت معمولی و اسپرت قابل تنظیم خواهد بود، علاوه بر این با غیرفعال کردن قابلیت dsc نیروها فقط به چرخ های عقب منتقل خواهد شد.

ترمزهای M8 در چرخ های جلو ۳۹۵ میلیمتر و در چرخهای عقب ۳۸۰ میلیمتر خواهد بود که البته امکان سفارش دادن ترمز های کربن سرامیکی هم وجود دارد که در چرخ های جلو به ۴۰۰ میلیمتر میرسد  و در چرخهای عقب همان ۱۰۸ میلیمتر خواهد ماند.

در ارتباط با سیستم تعلیق این خودرو هم باید گفت که به طور هوشمند با توجه به حالت های متفاوت رانندگی تغییر پیدا می کند تا در هر شرایط بهترین بازده را داشته باشد که این امکان در نسخه کامپتیشن ارتقا پیدا کرده و قابلیت کاستومایز بیشتری وجود دارد.

M8 با چه قیمت و در چه زمانی به بازار می آید؟

قیمت M8 در  نسخه پایه ۱۳۳ هزار دلار خواهد بود که این قیمت در مدل کانورتیبل به ۱۴۲ هزار دلار و در مدل های سقف فلزی و کروک نسخه کامپتیشن به ۱۴۶ هزار و ۱۵۵ هزار دلار می رسد.

این خودرو برای بار نخست در نمایشگاه فرانکفورت سال جاری به نمایش درخواهد آمد و در شهریور ماه پیش فروش آن آغاز خواهد شد.

1 نظر
  1. وحید می گوید

    هنوزم همین پر سرعت ترینه یعنی یا چیز جدیدی تولید کردن؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.