سریع ترین و رایگان ترین روش های افزایش فالوور اینستاگرام چیست؟

اگر تا به امروز در اینستاگرام عکس یا ویدئو آپلود کرده اید ولی به خوبی بازخورد نداشته اید، می توان گفت که علل مختلفی دارد. گاهی اوقات خوب کار می کنید و سعی می کنید متفاوت از دیگران کار کنید ولی اینکه پست های شما لایک نمی خورد یا مقدار ویو آن کم بوده و در اکسپلور اینستاگرام ظاهر نمی شود، دلایل مختلفی دارد. در این مقاله به طور مفصل شما را با ۲۱ ترفند افزایش فالوور اینستاگرام به سبک حرفه ای ها آشنا می کنیم.

ترفندهای افزایش فالوور اینستاگرام

۱- به طور مداوم پست کنید

مداومت در اینستاگرام برای افزایش فالوور اینستاگرام بسیار اهمیت دارد.اینکه ۲ روز پست کنید و ۱ ماه پستی نکنید، برای شما نتیجه خوبی به وجود نمی آورد. شما باید در اینستاگرام حضور فعال داشته باشید و هر روزه در میان کاربران خود دیده شوید تا به یک تصویر دائمی در ذهن مخاطبان تبدیل شوید و آنها گمانشان این باشد که فردا حتماً پست می گذارید و یا سر ساعت های خاصی که پست می گذارید این بار هم خلاف وعده نکرده و منظم پست قرار می دهید. این پست دادن دائمی باعث افزایش تعامل کاربر شده و لایک و ویو پست های شما روز به روز افزایش می یابد و این باعث آمدن صفحه به اکسپلور اینستاگرام می شود.

۲- برای پست هایتان عکسهای با کیفیت انتخاب کنید

اینکه محصولی می فروشید و یا آموزشی تولید می کنید باید کاور پست زیبا و کاربرپسند باشد. برخی اوقات دیده می شود شخص در مورد مبحثی آموزش درست می کند و سپس از بخشی از فیلم خود عکس می گیرد که نصف بدنش از تصویر کاور بیرون زده شده است و نصب دیگر نیز قابل رویت نیست، همان اول مسأله وقتی کاربران این فیلم ها با عکسهای کاور را می بیند قید صفحه می زند ولی وقتی عکسهای با کیفیت با متوون جذاب و با افکت های عالی می بیند حتی اگر محتوای شما را نبیند فالوتان می کند. پس حتماً سعی کنید از فیلم خود عکس متفاوت قرار دهید و باعث هیجان کاربر و در نتیجه افزایش اثربخشی پیجتان شوید.

۳- استوری ها را به طور منظم عوض کنید

تنها به چند استوری اکتفا نکنید و هر چند روز یکبار یک فیلم یا عکس به استوری خود اضافه کنید، چرا که هر بار پستی درست می کنید ممکن است کاربر دوباره به استوری شما سر بزند و اگر هر دفعه تکراری باشد خسته کننده شده و بار دیگر مدت زیادی طول می کشد که دوباره به استوری شما سر بزند. سعی کنید درون استوری در حوزه خود به روز باشید. فرض کنید یک اتفاق بزرگی در دنیا می افتد شما مناسب با آن اتفاق یک استوری خوب ساخته و آن را نگه دارید. سعی نمایید استوری هایی قرار دهید که ذهن مخاطب را درگیر کند و حتی بعد از رفتن از اینستاگرام نیز به آنها فکر کند.

افزایش فالوور اینستاگرام

۴- مطالب مفید و قابل ذخیره شدن قرار دهید

از درست کردن پست های بی کیفیت و بی ارزش جداً خودداری کنید. برای مثال پیج شما در زمینه آموزش ترفندهای ویندوز است و بیایید عکس درخت و طبیعت قرار دهید، هیچ نتیجه ای ندارد، بلکه باید عکسها و فیلم های شما دقیقاً متناسب با حوزه کاریتان باشد. سعی کنید از یوتیوب و دیگر شبکه های اجتماعی برای افزایش دانشتان در آن حوزه استفاده کنید و از بسیار از ترفندهایی که در آنجا می بینید نمونه برداری کرده و سپس این اطلاعات عالی را به مخاطبانتان ارائه دهید.

۵- هشتگ های درست انتخاب کنید

کسی منکر نقش هشتگ ها در افزایش دسترسی کاربران به پیج شما نیست، ولی استفاده بی رویه و نادرست از آن نتیجه خوبی به همراه ندارد. نباید از هشتگ ها شانسی و انبوه استفاده کنید بلکه با تحقیق و آگاهی از حوزه کاری خودتان از آنها بهره ببرید. ترکیبی از هشتگ های پرطرفدار و هشتگ های مربوط به حوزی کاری یا نیچ می تواند خوب باشد. شما می توانید هشتگ های خود را از دید کاربر مخفی کنید تا پست شما زیبایی خود را از دست ندهد.

۶- فیلم های با کیفیت بسازید

استفاده از میکروفون های با صدای خوب و نویز کم بسیار بسیار تأثیرگذار است و کسانی که از این روش مدام فیلم تهیه می کنند، بعد از مدتی به فالوورهای بسیار زیادی دست پیدا می کنند. اگر دوربین شما چه گوشی باشد یا دوربین فیلمبرداری حتماً کیفیت آن نرمال باشد. البته نیازی به خرید اجناس گران قیمت نیست و با گوشی معمولی نیز می توان این کار را انجام داد ولی به طور کلی کیفیت صدا در کنار کیفیت بالای تصویر می تواند فوق العاده باشد.

۷- حذف فالوورهای جعلی یا فیک

اکیداً توصیه می کنیم وقت خود را با فالوورهای فیک تلف نکنید. حیف نیست انسان جوانی و عمر خود را با این روش عبث و بیهوه تلف کند؟! فالوور فیک از نظر اخلاقی کار درستی نیست و نوعی گول زدن مشتری یا مخاطب است و نیز فعالیت شما در اینستاگرام را نابود می کند، پس جداً و اکیداً توصیه ما این است به هیچ وجه دنبال خرید فالوورهای مرده که سودی برای کسب و کار شما ندارد نباشید. شما باید به دنبال جذب فالوورهای هدف باشید و آن فالوورهای متناسب با حوزه کاری خودتان را با ترفندهای مختلف به پیج بکشانید. حذف فالوورهای فیک در پیج هایی پر بازدید کار ساده ای نیست بنابراین اینجا ربات به میان می آید. شما می توانید از طریق ربات های خاصی در کمترین زمان فالوورهای فیک خود را حذف نمایید.


۸- اعجوبه ای به نام تبلیغات صحیح

همانطوری که می دانید یکی از بهترین روش های افزایش فالوور اینستاگرام تبلیغات است. اگر دقت کرده باشید درون تیتر عنوان کرده ایم تبلیغات صحیح! در واقع هر تبلیغاتی منجر به نتیجه دلخواه نمی شود بلکه باید تبلیغات هدفمند باشد. ممکن است شما چند میلیون هزینه کنید ولی عین این باشد که پول را درون خیابان ریخته باشید. شما باید دنبال پیج ها و صفحاتی بگردید که مرتبط با شما باشد. برای مثال کسی که کیف زنانه می فروشد و سپس به پیج فوتبال می رود شاید بازخورد خوبی نداشته باشد، چرا که ۹۰ درصد کاربران فوتبال پسر هستند. ولی اگر همین شخص به صفحه ای برود که لوازم آرایشی خانم ها می فروشد بازخورد بهتری برایش دارد. چرا که کسانی لوازم آرایشی می خرند بعید نیست که از کیف و کفش زنانه نیز استفاده کند. لذا هدفمند تبلیغات کنید و قبل از آن خوب تحقیق کنید و در تبلیغات خود اگر فیلم های ادیت شده تبلیغاتی و حرفه ای استفاده کنید بازخورد بهتر هم خواهد بود.

۹- فعال بودن در هنگام ارسال پست

نمی دانیم چرا برخی پیج ها وقتی پستی ارسال می کنند به هیچ وجه جواب کامنت های مردم را نمی دهند! حالا اگر پیج میلیونی باشد مانند سلبریتی ها و افراد دیگر جای توجیه دارد، اما صفحه ای که ۳ هزار فالوور دارد و تنها ۳۰-۴۰ نفر کامنت می دهند چرا جواب فالوورهایش را نمی دهد؟! حتماً و حتماً قبل و بعد از ارسال پست فعال باشید و با زبان خوش و مهربانانه با فالوور صحبت و جواب های آنان را بدهید، حتی اگر احساس کردید جوابش را نگرفته به دایرکت بروید و صوتی برایش مساله را توضیح دهید و او را راضی نگه دارید.

۱۰- از گوگل استفاده کنید

مطمئناً یکی از راه های افزایش فالوور اینستاگرام استفاده از گوگل است. اگر شما بتوانید سایتی بزنید و آن را سئو کنید هزاران نفر ماهیانه به سایت شما سرازیر می شوند و با ترفندهایی مثل قرعه کشی و یا … می توانید کاربران اینترنتی سایتتان را به اینستاگرام بکشانید.

۱۱- بیو حرفه ای بنویسید

همانطوری که قبلاً عرض شد وجود استوری های خوب بسیار در فالو کردن و فعالیت مخاطبان شما تأثیرگذار است و این مسأله برای بیو صفحه نیز صدق می کند. به همین قدر اکتفا نکنید که من فلانی هستم خوشحالم از اینکه با شما آشنا شدم بلکه باید بسیار حرفه ای تر عمل کنید. البته زیاد از اشکال مختلف استفاده نکنید بیشتر تخصص خود را به درستی در بیو توضیح دهید و هیچ گونه اغراقی هم نکنید و عین تخصص خود را به درستی و با صداقت بنویسید.

۱۲- کپشن نویسی خوب

یکی از راه های افزایش فالوور اینستاگرام کپشن نویسی حرفه ای است. نوشتن کپشن های عالی کمک می کند تا نرخ تعامل کاربر با شما افزایش پیدا کند. برای مثال در مورد آموزش کسب درآمد از اینترنت فیلم درست کرده اید، تنها همین تیتر کسب درآمد را ننویسید بلکه توضیحات بیشتری بدهید و کاربر را به تعامل وادار کنید. به کاربر بگویید اگر شما هم در این زمینه تجربه دارید در کامنت اعلام کنید و یا نظرتان را بدهید و او را به کامنت دادن ترغیب کنید. اگر محصولی می فروشید تنها لینک خرید یا لینک صفحه سایتتان را قرار ندهید بلکه با صبر و حوصله محصول را معرفی کرده و از تیترهای جذاب و ترغیب کننده استفاده نمایید.

۱۳- قرعه کشی

یکی از بهترین روش های افزایش فالوور استفاده از قرعه کشی است. اگر بتوانید جوایز خوب و به اصطلاح نون و آب دار درست کنید، بسیار بازدیدهای شما افزایش پیدا می کند. استفاده از قرعه کشی های ماهیانه می تواند هزاران نفر را به صفحه شما بکشاند. برای مثال شما اگر یک گوشی یا پاوربانک را جایزه بدهید و از فالوورهای خود بخواهید برای مثال هرچقدر می توانند دوستانشان را تگ کنند شانس بیشتری دارند مطمئناً افراد زیادی را تگ می کنند و هزاران نفر را در اسرع وقت به پیج شما می آورند. البته ابتدای کار نباید زیاد هزینه کنید و باید با استراتژی و آرام آرام فالوورهای خود را افزایش دهید و به این فکر نباشید که یک شبه چند صد هزار فالوور جمع کنید.

۱۴- جایزه

دادن جایزه خاصی به مشتریان یا مخاطبان بسیار می تواند تأثیر گذار باشد و به طور قطع می تواند باعث افزایش فالوور اینستاگرام گردد. برای مثال به شخصی فالو می دهید و به او دایرکت می کنید که برای مثال آموزش رایگان طراحی سایت را برای او می فرستید و از این طریق افرادی زیادی شما را فالو می کنند و این جایزه های رایگان باعث افزایش اعتما مخاطبان پیج شما می گردد.

۱۵- فعالیت در پیج های پرطرفدار

بسیاری از بازیگران یا بازیکنان فوتبال در اینستا میلیونی فالوور واقعی دارند. هر دفعه که آنها پستی می گذارند شما می توانید با کامنت های خوب افراد زیادی را جذب کنید. از کامنت هایی استفاده کنید که کاربر را مجذوب خود کند.

۱۶- ببینید که کاربران خواهان چه محتوایی هستند

یکی از راه های تولید محتوای اینستاگرام اهمیت به نظر کاربران است. به طور مثال شخصی می گوید اگر امکان دارد طراحی سایت را یاد بدهید، شخصی دیگر می گوید، اگر امکان دارد ترفندهای یوتیوب را آموزش دهید و از این طریق می توان به صدها ایده تولید محتوا دست یافت و این جمع آوری ایده از طریق کامنت و علاقه به ساخت تولید محتوا براساس سوالات آنها باعث می شود که آنها دوستان خود را نیز به پیج شما ترغیب کنند. بنابراین از روی کامنت و لایک و ویوهایی که می گیرید تقریباً روال دستتان می آید که باید دنبال چه نوع محتواهایی باشید

۱۷- فیلم های ویرویسی بسازید

دیدید که بعضی از ویدیوها به زودی منتشر می شود و هزاران فالوور را به سوی صفحه مقصد سرازیر می کند؟! در واقع شما با ایجاد محتواهای ویروسی و جذاب باعث اشتراک آنها توسط مخاطبان می شوید و از این طریق می توانید بی دردسر هزاران فالوور را به سوی خود بکشید. البته این که چه نوع محتواهایی ویروسی هستند داستان مفصلی دارد و باید خوب فکر کنید و از ایده های خارجی پربازدید کپی برداری کنید. مهم نیست ایده اول گرفت یا نه، بلکه دائما ایده هایتان ذهنتان را تکرار کنید بالاخره یکی از آنها به هدف برخورد می کند.

۱۸- سئو اینستاگرام را رعایت کنید

اگر صاحب وبسایت یا وبلاگ باشید حتماً اصطلاح سئو به گوشتان خورده است. سئو باعث می شود که مخاطبان راحت تر شما را پیدا کنند و موجب افزایش فالوور اینستاگرام شود. در بیو خود کلمات کلیدی حوزه کاریتان را جاسازی کنید. برای مثال اگر در زمینه مسافرتی کار می کنید استفاده از تور کیش یا تور ترکیه می تواند خوب باشد. یا اگر در زمینه کسب و کارهای اینترنتی هستید، کسب و کار اینترنتی یا کار در خانه یا کسب درآمد در خانه می تواند خوب و کاربردی باشد.

۱۹- ارسال پست در زمان مناسب

سعی نمایید در زمان هایی پست هایتان را ارسال کنید که کاربران فعال باشند. برای مثال ساعت ۴ صبح کمترین میزان بازدهی را خواهید داشت و کمتر کسی هست که در این زمان بیدار باشد تا با شما تعامل داشته باشد. زمان هایی مثل ساعت ۸ صبح یا ۴ بعد از ظهر یا ۹ الی ۱۰ شب می تواند زمان های خوبی برای ارسال پست باشد و همیشه در این زمینه در حال سعی و خطا باشید و ببینید در چه زمان هایی بیشتر فعالیت کاربران مشاهده می شود.

۲۰- به نظرات پاسخ دهید

بعضی اوقات شما به کامنت یکی از کاربران پاسخ می دهید و سپس دوباره او از شما سوالی می پرسد و در نهایت که بررسی می کنید ۷۵ تا کامنت بین شما و او رد و بدل شده است، لذا سعی نمایید تا جایی که کاربر خسته می شود پیام ها را ادامه دهید و حس لذت بخشی را برای کاربران فراهم کنید.

۲۱- لایو

یکی از دیگر از راه های افزایش فالوور اینستاگرام برگزاری لایو یا برنامه های زنده در اینستاگرام است. این امر باعث می شود که به طور کامل با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و به صورت همزمان به سوالات آنها پاسخ دهید. همچنین می توانید با پیج های پربازدیدتر وارد مذاکره شوید و با آنها مصاحبه و غیره انجام دهید تا به فالوورهای آنها معرفی شوید و از این راه فالوورهای خود را افزایش دهید.

خلاصه

در این مقاله جامع شما را با ۲۱ ترفند کاربردی افزایش فالوور اینستاگرام آشنا کردیم. روش هایی که روی هزاران پیج به طور کاربردی امتحان شده است و بهترین روش های ممکن به شما معرفی شد تا بهترین نتیجه ممکن را ببرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =