سوالات متداول در زمینه لوگو زیمنس

لوگو زیمنس از چند ورودی و خروجی پشتیبانی می کند؟

تعداد ورودی ها و خروجی های قابل اتصال و تعریف به لوگوی ۸ زیمنس به صورت محلی (به معنای محلی بدون در نظر گرفتن ورودی ها و خروجی های قابل تعریف از طریق شبکه سازی لوگو) به شرح زیر است:

ورودی دیجیتال: ۲۴ عدد (DI)
خروجی دیجیتال: ۲۰ (قبل از LOGO! 8، این عدد ۱۶ بود) (DO)
ورودی آنالوگ: ۸ (AI)
خروجی آنالوگ: ۸ (AO)

۲. چگونه ورودی های آنالوگ را در لوگوی زیمنس تعریف کنیم؟

همانطور که می دانید در نسخه های LOGO 8 12 / 24، ۲۴، ۴ ورودی دیجیتال دارای دو نوع کاربر هستند. به گونه ای که می توان آنها را به عنوان ورودی دیجیتال و به عنوان ورودی آنالوگ (ولتاژ) تعریف و استفاده کرد که جزئیات و تنظیمات بیشتر آن در راهنمای کامل این سخت افزار بیان شده است.

۳. آیا می توان چندین ماژول را به لوگو زیمنس  متصل کرد؟

تعداد ماژول هایی که می توان به لوگو زیمنس ۸ متصل کرد بر اساس حداکثر تعداد ورودی/خروجی است که این سخت افزار می تواند پشتیبانی کند. یعنی در نسخه ۸ می توانید ماژول های مربوطه را به سی پی یو زیمنس Logo 8 متصل کنید تا حداکثر به ۲۴ ورودی دیجیتال و ۲۰ خروجی دیجیتال، ۸ ورودی آنالوگ و ۲ خروجی آنالوگ برسید.

۴. تفاوت لوگوی ۶ و لوگوی ۸ زیمنس چیست؟

در نسخه زیمنس لوگو ۶ تنها قابلیت شبکه زیمنس لوگو ۸ ارتباط از طریق شبکه های Asi و شبکه اتوماسیون خانگی بود. اما در نسخه زیمنس Logo 8 می توانید به شبکه هایی که بر اساس استاندارد TCP/IP هستند متصل شوید.

افزایش تعداد خروجی های دیجیتال یکی دیگر از تفاوت هایی است که Logo 8 می تواند از ۲۰ خروجی دیجیتال پشتیبانی کند. یکی دیگر از امکانات اضافه شده در این نسل، افزایش تعداد بلوک های برنامه نویسی به ۴۰۰ در مقایسه با ۲۰۰ بلوک در نسخه زیمنس Logo 6 است.
امکان برقراری ارتباط از طریق شبکه تلفن همراه تحت استاندارد GSM
تغییر ماژول های ورودی و خروجی در نسخه جدید به گونه ای که ماژول های نسخه زیمنس لوگو ۸ مخصوص این نسخه باشد و ماژول های قدیمی با نسخه زیمنس لوگو ۸ قابل استفاده نباشند.
۵. چگونه LOGO! Soft Comfort را به روز کنید؟

آپدیت نرم افزار لوگو ۸ زیمنس به صورت رایگان توسط وب سایت زیمنس برای نرم افزارهای معتبر انجام می شود. برای این کار از منوی Help در نرم افزار لوگو زیمنس گزینه Update Center را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه کادر زیر برای شما نمایش داده می شود.

۶. برای برنامه ای که با نرم افزار LOGO!Soft Comfort V8 نوشته شده است از کدام سری از محصولات زیمنس LOGO 8 استفاده کنم؟

ابتدا باید بین دو موضوع تمایز قائل شوید. اولین نکته این است که با LOGO! نرم افزار Soft Comfort V8 می توانید تمامی محصولات زیمنس Logo 8 را از نسل صفر تا هشتم برنامه ریزی و دانلود کنید.

۷. چگونه برنامه های مورد نیاز را در زیمنس لوگو ۸ دانلود کنیم؟

باید بدانید که برای برنامه نویسی (دانلود) لوگو زیمنس نسخه FS:04 باید از LOGO استفاده کنید! شما Soft Comfort V8.1 هستید. (به V8.1 توجه کنید) در نتیجه اگر از LOGO استفاده می کنید! از Soft Comfort V8 استفاده کنید. شما نمی توانید برنامه خود را روی سخت افزار Siemens Logo8 با نسخه FS:04 دانلود کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =