سیر تا پیاز دریافت پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

این روزها دریافت پاسپورت از کشور دیگر برای هر ایرانی جذابیت زیادی دارد. به همین دلیل افراد بسیاری در جست و جوی مسیری ساده و آسان برای دستیابی به اقامت و دریافت پاسپورت سایر کشورها هستند. خوشبختانه هنوز هم با وجود تحریم‌ها ایرانیان می‌توانند با شرایط ساده‌ای پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند.

اگر دوست دارید در مورد شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا، مزایا و معایب، هزینه‌های آن و هر چیزی که نیاز است در رابطه با اقامت دومینیکا بدانید اطلاعات بیشتری به‌دست آورید، پس قطعا ادامه این مطلب مختص شماست! 

دومینیکا، مقصد مجازی جذاب!

در سال‌های اخیر افراد زیادی به‌خصوص ایرانیان برای دریافت پاسپورت دومینیکا در این کشور تابعیت گرفته‌اند و شهروند این کشور محسوب می‌شوند. اما معمولا هدف افراد از این تابعیت، مزایایی است که پاسپورت این کشور با خود به‌ همراه می‌آورد. به همین دلیل از دومینیکا به‌عنوان مقصد مجازی جذاب نام بردیم.

این کشور کوچک که در منطقه کارائیب و در جنوب آمریکا واقع شده‌است، در بین جزایر محصور شده و آب و هوای گرم و مرطوب استوایی دارد. قطعا هر گردشگری از گشت و گذار در طبیعت بکر و منحصربه‌فرد این کشور کوچک لذت می‌برد.

اما فراموش نکنید که پاسپورت این کشور مزایای بسیار بیشتری نسبت به لذت بردن از جاذبه‌های گردشگری برای شما به‌همراه دارد. پایتخت دومینیکا شهر روسو است و افرادی که پس از دریافت پاسپورت قصد اقامت در این کشور را دارند، معمولا در روسو که بزرگ‌ترین شهر دومینیکا هم هست ساکن می‌شوند.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

شاید تبلیغات زیادی در رابطه با خرید پاسپورت دومینیکا دیده باشید یا مبالغی را در مورد قیمت پاسپورت دومینیکا شنیده باشید. اما باید بدانید که دریافت پاسپورت هر کشوری شرایط خاص خود را دارد. کشور دومینیکا به تبعه سایر کشورها اجازه می‌دهد که در قبال سرمایه‌گذاری، تابعیت کشور دومینیکا را به‌دست آورند.

این کشور به دو صورت سرمایه‌گذاری بلاعوض و خرید سهام در پروژه‌های مورد تایید دولت به افراد تابعیت می‌دهد. هر فردی می‌تواند با سرمایه‌گذاری در دومینیکا برای تمام زندگی خود و نسل‌های بعدی تابعیت دائم دریافت کند. پروسه زمانی دریافت تابعیت و پاسپورت در این کشور بسیار کوتاه است. بنابراین اگر سرمایه آماده دارید می‌توانید در کمتر از ۶ ماه پاسپورت دومینیکایی خود را در دست داشته‌ باشید.

از شرایط مهم اخذ پاسپورت دومینیکا این است که شخص متقاضی باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته‌ باشد. افراد متقاضی می‌توانند خانواده خود که شامل همسر، فرزندان زیر ۳۰ سال و پدر و مادر بالای ۶۵ سال هستند را با خود همراه کنند. همچنین داشتن سلامت عمومی و نداشتن سابقه کیفری در کشور مبدا از شرایط اولیه دریافت پاسپورت در دومینیکا است. 

مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا

با توجه به شرایط تحریم و مشکلات دیگری که ایرانیان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، داشتن پاسپورت کشوری آزاد می‌تواند شرایط رویایی را برای آن‌ها فراهم کنند. در ادامه تعدادی از مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا را نام می‌بریم.

  • برای دریافت پاسپورت دومینیکا نیازی به زندگی در این کشور نیست؛
  • امکان افزایش سرمایه و کسب سود در یک کشور آزاد برای افرادی که در دومینیکا سهام خریداری می‌کنند؛
  • امکان سفر به بیش از ۱۴۰ کشور در سراسر جهان بدون نیاز به اخذ ویزا؛
  • گرفتن دو تابعیت همزمان و نگه‌داشتن تابعیت ایرانی.

قیمت پاسپورت دومینیکا

حالا که با مزایای پاسپورت دومینیکا و همچنین قدرت پاسپورت دومینیکا برای سفر به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا آشنا شده‌اید، بهتر است بدانید که برای دریافت تابعیت این کشور به چه مقدار سرمایه نیاز دارید. البته باید توجه داشته‌ باشید که حتی در زمان حاضر و با قیمت‌های سرسام‌آور دلار و سقوط ارزش ریال باز هم سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت کشور دومینیکا بسیار به صرفه و حائز اهمیت است.

برای سرمایه‌گذاری و دریافت پاسپورت دومینیکا هر فرد مجرد باید ۱۱۸ هزار دلار سرمایه‌گذاری انجام دهد. اگر متقاضی بخواهد همسر خود را همراه کند، باید مجموعا ۱۴۲ هزار دلار سرمایه‌گذاری انجام دهند. یک زوج و یک فرزند زیر ۱۵ سال به ۱۴۳ هزار دلار نیاز دارند.

باید در نظر داشته‌ باشید که هزینه‌های دریافت پاسپورت دومینیکا فقط محدود به سرمایه‌گذاری نمی‌شود. بلکه هزینه‌های دیگری مانند هزینه تقاضا و بررسی مدارک به مبلغ ۳,۰۰۰ دلار برای هر فرد وجود دارد. همچنین پس از تقاضای افراد برای سرمایه‌گذاری دولت دومینیکا بررسی‌های امنیتی در رابطه با افراد متقاضی انجام می‌دهد که برای هر فرد و همسر آن ۷,۵۰۰ دلار خواهد شد.

در ادامه شما به یک وکیل برای پیگیری پرونده دریافت پاسپورت در دومینیکا نیاز دارید که باید حق الوکاله ۱۵,۰۰۰ دلاری برای سرپرست خانوار و ۸,۵۰۰ دلاری برای سایر افراد خانواده را پرداخت کنید. اپلیکیشن فرم هم ۳,۵۰۰ دلار برای هر فرد خرج دارد و در نهایت زمان تحویل پاسپورت باید ۱,۲۰۰ دلار دیگر هم پرداخت کنید.

اما خبر خوب این است که تمام این خدمات در ادیسه رایگان است و شما فقط همان مبالغ اصلی که بالاتر ذکر شد (۱۱۸ هزار دلار و …) را می‌پردازید

اخذ اقامت دائم در دومینیکا  و دریافت پاسپورت این کشور

سخن آخر

اگر شما هم دوست دارید با سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا در کمترین زمان ممکن صاحب پاسپورت دوم معتبر شوید، می‌توانید از مراکز مهارجتی معتبر کمک بگیرید. قطعا با گذشت هر روز نرخ دلار بالاتر رفته و سرمایه‌گذاری در یک کشور آزاد سخت‌تر از گذشته می‌شود. پس بیش از این زمان را تلف نکنید و آینده روشنی را برای خودتان و فرزندانتان بخرید.

سوالات متداول

با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توان به کدام کشورها بدون ویزا سفر کرد؟

هر فرد با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌تواند به ۱۴۴ کشور دنیا از جمله کشورهای حوزه شینگن و بریتانیا بدون اخذ ویزا سفر کند.

هزینه سرمایه‌گذاری برای دریافت پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

هر فرد مجرد برای سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا و دریافت پاسپورت باید ۱۱۸ هزار دلار به دولت این کشور کمک بلاعوض کند یا اینکه سهام طرح‌های تایید شده توسط دولت در این کشور را خریداری کند. همچنین افراد متاهل بدون فرزند می‌توانند با سرمایه‌گذاری ۱۴۰ هزار دلار در این کشور پاسپورت خود را دریافت کنند.

دریافت پاسپورت دومینیکا چقدر زمان می‌برد؟

هر فردی می‌تواند در کمتر از ۶ ماه پاسپورت دومینیکا را دریافت کند و از مزایای آن استفاده کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =