سیستم CRM چیست و ۷ راهی که به کسب و کارها کمک می کند؟

برای اینکه بدانید سیستم CRM چیست باید با اهمیت سی آر ام در کسب و کارها، عملکرد، مزایا و ویژگی های آن آشنا باشید. یک سیستم CRM یا سیستم مدیریت ارتباط با مشتری به مدیریت داده های مشتری کمک می کند. سیستم CRM به کسب و کارها کمک می کند تا جزئیات تماس مشتری را به روز نگه دارند، هر تعامل با مشتری را ردیابی کنند و حساب های مشتری را مدیریت کنند. این سیستم برای کمک به کسب و کارها در بهبود روابط با مشتری و هم چنین ارزش طول عمر مشتری (CLV) طراحی شده است. این امر به دلیل حجم گسترده ای از چنین داده هایی که کسب و کارها روزانه تولید می کنند حیاتی است.

چرا به سیستم CRM احتیاج داریم؟

موضوع داده های مشتری چالشی را ایجاد می کند که یک سیستم CRM برای رفع آنها به وجود آمده اند. هر بار که شخصی از شرکت تلفن را برمی دارد و با مشتری صحبت می کند، برای ملاقات با یک مشتری بالقوه جدید بیرون می رود، یا یک سرنخ امیدوارکننده را دنبال می کند، چیز جدید و بالقوه ارزشمندی را یاد می گیرد. به طور سنتی، همه این داده ها در سیستم های آنالوگ یا غیر مرتبط مانند فایل اکسل یا پلتفرم های دیگر در کامپیوتر ذخیره می شدند یا گاهی در ذهن افراد به خاطر سپرده می شدند.

استفاده از روش های سنتی، مشکلاتی مثل گم شدن یا فراموش شدن جزئیات اطلاعات، یا عدم پیگیری یک جلسه یا مکالمه تلفنی طبق زمان وعده داده شده به مشتری بسیار اتفاق می افتد. بدتر از آن، اگر فردی که به اطلاعات کلیدی مشتری دسترسی دارد، کسب و کار را ترک کند، آنگاه تمام دانش او می تواند همراه با او از شرکت خارج شود.

کسب و کار بدون CRM آری یا نه!

مدیریت بیشتر به معنای زمان کمتر برای انجام کارهای دیگر است. یک تیم فروش فعال می تواند سیلی از داده تولید کند. بازاریابان در جریان صحبت با مشتریان، ملاقات با مشتریان بالقوه و یافتن اطلاعات ارزشمند هستند. اما بدون سیستم سی آر ام اغلب این اطلاعات در یادداشت های دست نویس، حافظه لپ تاپ ها و یا در ذهن فروشندگان شما ذخیره می شوند.

بدیهی است که جزئیات ممکن است از بین بروند، جلسات به موقع پیگیری نمی شوند و اولویت‌بندی مشتریان می تواند یک حدس و گمان باشد تا یک انتخاب دقیق مبتنی بر داده‌. اما این فقط فروش نیست که بدون سیستم CRM آسیب می بیند.

چگونه سیستم CRM به کسب و کارها کمک می کند؟

در ادامه به ۷ راهی که یک سیستم CRM می تواند به کسب و کارها کمک کند اشاره کرده ایم:

۱- محدودیت های کسب و کار خود را بردارید

۵۶ درصد از رهبران کسب و کار اذعان دارند که محدودیت های سازمانی بر کیفیت تجربه مشتریان و مشتریان بالقوه تأثیر منفی می گذارند. محدودیت های اطلاعات یک مشکل بزرگ هستند، اما یک پلتفرم و فرآیند مشترک برای مدیریت روابط با مشتری در میان عملکردها واقعا می تواند کمک کند. ۸۰ درصد از رهبران کسب و کار می گویند که آنها به طور فزاینده ای از CRM شرکت خود به عنوان منبعی واحد از حقیقت در مورد مشتریان خود در بخش های مختلف استفاده می کنند.

با یک CRM اشتراکی، کارمندان با ابزارها و داده های مناسب برای مدیریت مؤثرتر روابط با مشتری در سراسر بخش های مختلف کسب و کار، توانمند می شوند و تعاملات با مشتریان از سایر بخش ها را مشاهده می کنند. آنها می توانند به طور مؤثرتر و کارآمدتر با هم کار کنند تا تجربیات مشتری مرتبط را فراهم کنند.

۲- در خط تماس خود پیشرفت هایی ایجاد کنید

اثبات شده است که وجود یک سیستم CRM نتایج واقعی را ایجاد می کند – از جمله پیشرفت های مستقیم در نتیجه.

۳- سرنخ ها را شناسایی و دسته بندی کنید

یک سیستم CRM می تواند به شما کمک کند تا سرنخ های جدید را به راحتی و به سرعت شناسایی و اضافه کنید و آنها را به طور دقیق دسته بندی کنید. با تمرکز بر سرنخ های مناسب، فروش می تواند فرصت هایی را که باعث بسته شدن معاملات می شود، اولویت‌بندی کند، و بازاریابی می تواند سرنخ هایی را که نیاز به پرورش بیشتری دارند شناسایی کند و آنها را برای تبدیل شدن به سرنخ های باکیفیت معرفی کند.

با اطلاعات کامل، دقیق و متمرکز در مورد خریداران و مشتریان بالقوه، تیم فروش و بازاریابی می تواند توجه و انرژی خود را بر روی مشتریان مناسب متمرکز کند.

۴- ارزش طول عمر مشتری را افزایش دهید

با درک بهتر مشتریان، فرصت های فروش متقابل و افزایش فروش آشکار می شوند و به شما این شانس را می دهد که فرصت های جدیدی را از مشتریان فعلی به دست آورید. این کار به شما کمک می کند تا روابط پایدار و سودآورتری با مشتریان خود ایجاد کنید.

۵- پشتیبانی بهتر از مشتری

مشتریان امروزی انتظار پشتیبانی سریع و شخصی را در هر زمانی از شبانه روز دارند. یک سیستم سی آر ام می تواند به شما کمک کند خدمات با کیفیتی را که مشتریان به دنبال آن هستند ارائه دهید. نمایندگان فروش شما می توانند به سرعت ببینند مشتریان چه محصولاتی را سفارش داده‌اند، و می توانند رکوردی از هر تعامل دریافت کنند تا بتوانند سریعا به مشتریان پاسخ های مورد نیازشان را بدهند.

۶- محصولات و خدمات را بهبود بخشید

یک سیستم CRM خوب اطلاعات را از منابع مختلف در سراسر کسب و کار شما و فراتر از آن جمع آوری می کند. به این ترتیب، می تواند به عنوان یک موتور گوش دادن به مشتری عمل کند و بینش بی سابقه ای را در مورد احساسات مشتریان و آنچه درباره سازمان شما می گویند به شما ارائه دهد. بنابراین می توانید آنچه را که ارائه می دهید بهبود بخشید، مشکلات را زودتر تشخیص دهید و شکاف ها را شناسایی کنید.

۷- برای هر آنچه که در آینده است آماده باشید

در دنیای امروز که کار از راه دور فراگیر شده است، بسیار مهم است که تیم های فروش شما روی یک پلتفرم مشترک به هم متصل شوند که به آنها امکان همکاری و کار از راه دور را می‌دهد. با کنار گذاشتن نیروهای خارجی، انتظارات مشتری همچنان کسب ‌و کار شما را به سمت تکامل سوق می دهد و یک سیستم CRM انعطاف‌پذیر، مقیاس‌پذیر و مبتنی بر وب می تواند به شما کمک کند بدون توجه به شرایط، چابک بمانید و کسب و کار خود را رشد دهید.

CRM با قابلیت موبایل برای کار از راه دور

برخی از سیستم های CRM مانند KavakCRM اکنون قابلیت های CRM تلفن همراه را نیز ارائه می کنند که به فروشندگان اجازه می‌دهد به اطلاعات کلیدی در هر کجا که هستند دسترسی داشته باشند و آن اطلاعات را به روز کنند، بنابراین همکاران می‌توانند آخرین اطلاعات را پیگیری کنند.

هوش مصنوعی

برخی از سیستم‌های CRM می‌توانند از هوش مصنوعی (AI) برای یادگیری از داده‌های موجود برای ارائه توصیه‌هایی بر اساس فرآیندهای شرکت استفاده کنند. به این ترتیب، سیستم به طور مداوم و خودکار بهبود می یابد، هوشمندتر می شود و نیازهای مشتریان را هدف قرار می دهد.

کاواک نرم افزار CRM تحت وب ارائه می دهد و طیف وسیعی از راهکارهای CRM نوآورانه و گسترده را ارائه می‌کند که می‌تواند به طور موثر با نیازهای کسب و کارهای متوسط و کوچک پ راه‌اندازی و سفارشی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =