شرایط ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

ویزای تحصیلی کانادا یکی از راه های مهاجرت و ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا است. با مهاحرت تحصیلی به کانادا می توان پس از طری کردن مراحلی اقامت دائم را دریافت کرد.

پس ‌از اینکه آمریکا با روی کار آمدن ترامپ درهایش را به روی مهاجران بست. بخش عظیمی از مردم که قصد مهاجرت به ینگه دنیا را داشتند توجه خود را معطوف به همسایه بزرگ و قدرتمند آمریکا یعنی کشور کانادا کردند. کشور کانادا از جمله کشورهایی که از سیاست‌های ارتقای چند فرهنگی تبعیت می‌کند. بنابراین دارای بالاترین نرخ مهاجرپذیری در بین کشورهای توسعه‌یافته است و در این کشور تنوع فرهنگی و نژادی بالایی را مشاهده می‌کنیم.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ویزای تحصیلی کانادا آتلانتیک ۷۲۴ و پروسه ای که باید طی کنید تا اقامت دائم بعد از تحصیل در کانادا را بدست آورید به وبسایت این موسسه مراجعه کنید.

متداول ترین سوالات در مورد ویزای تحصیلی کانادا

  • مدت زمان صدور ویزای تحصیلی چقدر است؟

پس از طی کردن تمامی مراحل لازم جهت اخذ ویزا، در مدت زمان حداقل ۹ هفته، ویزای تحصیلی کانادا برای متقاضیان صادر می شود. در اینصورت است که متقاضیان باید جهت ثبت مهر ویزا به گذرنامه خود، به سفارت کانادا مراجعه نمایند.

  • آیا ویزای تحصیلی کانادا امکان کار کردن را برای افراد بوجود می آورد؟

داشتن ویزای تحصیلی کانادا، کارکردن بدون مجوز کاری را برای محصلان امکان پذیر می کند. البته منظور از کار کردن، مشاغلی می باشد که در خود محیط آموزشی دانشگاه و یا مدارس برای دانشجویان مطرح می شود. در غیر اینصورت متقاضیان تنها با کسب مجوز کاری، می توانند در محیط خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت شوند.

  • آیا ویزای تحصیلی، زمینه اخذ اقامت دائم کانادا را فراهم می کند؟

متقاضیان پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا می توانند با دریافت شغل مناسب و مشغول به کار شدن در این کشور، زمینه را برای دریافت اقامت دائم خود ایجاد نمایند.

  • آیا تحصیل رایگان در مراکز آموزشی کانادا امکان پذیر است؟

جز در مواردی که متقاضیان از بورسیه تحصیلی برخوردارند، تحصیل در موسسات، دانشگاه ها و کالج های کانادا نیازمند پرداخت شهریه می باشد. همچنین لازم به توضیح است که بورسیه تحصیلی کانادا در بیشتر مواقع، تنها در مقطع دکترا به متقاضیان دارای تحصیلات و دانش علمی بسیار بالا داده می شود.

 

انواع ویزای تحصیلی کانادا

در حال حاضر مهاجرت تحصیلی به کانادا، از طریق دو ویزای دانش آموزی و دانشجویی امکان پذیر شده است.

  • ویزای دانشجویی

این ویزای تحصیلی نیز برای تحصیل متقاضیان بالای ۱۸ سال (بالای سن قانونی) در دانشگاه، کالج و دیگر مراکز آموزشی مناسب می باشد.

نکته: شرط لازمه دریافت ویزای دانشجویی کانادا، داشتن نامه پذیرش معتبر از سوی موسسات آموزشی کانادا است.

  • ویزای دانش آموزی

این ویزای تحصیلی برای تحصیل متقاضیان زیر ۱۸ سال (زیر سن قانونی) در مدارس کانادایی مناسب می باشد.

در واقع این افراد در صورت داشتن سرپرست قانونی (پدر یا مادر) می توانند جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اقدام نمایند.

نکته: شرط لازمه دریافت ویزای دانش آموزی کانادا، اثبات سرپرست قانونی در توانایی پرداخت هزینه ها و داشتن نامه پذیرش معتبر از سوی موسسات آموزشی کانادا می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روشهای دریافت ویزای تحصیلی کانادا و هزینه های مهاجرت، میزان تمکن مالی و مدارک لازم برای مهاجرت به وبسایت موسسه مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ (atlantic724.com) مراجعه کنید و از مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به کانادا استفاده کنید.

مجوز تحصیل در کانادا

اجازه تحصیل در واقع مدرکی است که کانادا به اتباع خارجی داده و به آن‌ها اجازه ادامه تحصیل و حضور در مدارس یا دانشگاه‌های تعیین‌شده در این کشور را می‌دهد. (در صورت گذراندن دوره‌های آموزشی زیر ۶ ماه نیاز به دریافت مجوز تحصیل ندارید). مجوز تحصیل باید پیش از ورود به کانادا دریافت شود و توجه کنید اجازه تحصیلی به معنای ویزای تحصیلی کانادا نیست و صرف دریافت آن اجازه ورود به خاک کانادا را ندارید. برای ورود به کانادا حتماً باید ویزا دریافت کنید. مجوز تحصیل در کانادا تا زمان پایان تحصیلات شما اعتبار دارد و معمولاً ۹۰ روزبه آن اضافه می‌کنند و این به آن علت است که فرصت کافی جهت تمدید اقامت خود یا کارهای مربوط به ترک کانادا را داشته باشید. درصورتی‌که تحصیلات خود را در زمان مقرر به پایان نرسانید باید برای تمدید اقامت تحصیلی خود اقدام کنید، در غیر این صورت مجبور به ترک کانادا خواهید بود. درصورتی‌که تحصیلات خود را پیش از موعد تمام کنید، تا پایان زمان مجوز خود وقت دارید و می‌توانید در خاک کانادا بمانید.

بیشتر بخوانید: Canada Student Visa Guide

نکات ضروری برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا:

  • جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا باید در ارائه مدارک صادق باشید. از ارائه هرگونه اطلاعات نادرست به موسسه و سفارت پرهیز کنید. در صورت بروز چنین اتفاقی، این موضوع در پرونده شما درج‌شده و برای اخذ ویزای مجدد (هر نوع ویزایی) به کانادا یا هر کشور دیگری با مشکلات جدی روبه‌رو خواهید شد.
  • در صورت الزام به داشتن هرگونه مدرک یا گواهی (همچون مدرک زبان و …) پیش از انجام پذیرش برای دریافت آن‌ها اقدام کنید.
  • برخی ممکن است دارای پذیرش مشروط باشند. این به آن معناست که پیش از شروع دوره تحصیل باید دوره‌های مقدماتی خاصی را در زمینه‌ای که مشخص‌شده است را بگذرانید. در صورت عدم گذراندن دوره، پذیرش و ویزای تحصیلی کانادای شما باطل و باید هرچه سریع‌تر خاک این کشور را ترک کنید.
  • این نکته را مدنظر قرار دهید که در مسیر اخذ ویزای تحصیلی کانادا و جهت ادامه تحصیل در کانادا باید هزینه‌هایی (به دلار کانادا) را پرداخت کنید. جهت اطلاع از مقدار این هزینه و متوسط هزینه‌های تحصیل، زندگی، مسکن و … به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.