شستشوی نما و جرم‌‌زدایی آلودگی‌ها از نمای ساختمان

شستشوی نما یعنی پاکسازی و جرم‌ زدایی آلودگی ها از نمای ساختمان به جهت نگهداری و محافظت از نما. همانطور که می دانید پس از گذشت زمان نمای ساختمان ها بر اثر گرد و غبار و بارش باران های اسیدی آلوده و چرکین می‌شوند و برای پاکسازی و جرم زدایی نیازمند شستشوی نمای ساختمان با دستگاه فشار قوی نماشویی می باشد.

اگر نمای ساختمان شما مدتی است که آلوده شده و کثیف دیده می شود حتماً فرآیند اجرای شستشوی نمای ساختمان را انجام دهید. زیرا با گذشت زمان و نفوذ آلودگی ها به خورد سنگ فرآیند پاکسازی و جرم زدایی از نما بسیار سخت و پر هزینه خواهد شد و حتی در شرایط خاص ممکن است آلودگی هایی که به خورد سنگ نفوذ کرده‌اند از بین نرود و به صورت دائمی بر روی سطوح نمای ساختمان شما بماند.

پس بهترین کاری که برای محافظت از نمای ساختمان خود میتوانید انجام دهید شستشوی نما قبل از نفوذ جرم ها به خورد سطوح نمای است و هزینه کمتری را نسبت به نمایی که آلودگی ها و جرم ها به خورد آن نفوذ کرده است دارد.

روش های شستشوی نما

در حال حاضر امروزه روش های بسیار مختلفی برای انجام فرآیند شستشوی نمای ساختمان وجود دارد که تمامی روش ها با توجه به وضعیت فعلی و شرایط نمای ساختمان شما انتخاب و اجرا می شود برای مثال: مثلاً روش شستشو برای نماهایی که سطوح آنها تیشه ای یا آجری می باشند با نمای ساختمان هایی که در سطوح آنها از کامپوزیت و یا شیشه می باشد کاملاً متفاوت و متغیر می باشد و همچنین قیمت شستشوی نما متفاوت است.

شرکت نماشویی کارابین راپل خدمات شستشوی نما را روش های مختلفی با توجه به جنس نمای ساختمان شما انجام می دهد. و استراتژی های مختلفی برای اجرای کار دارد و بیش از بیست سال است که خدمات پاکسازی نمای ساختمان را برای مشتریان خود در استان تهران و کرج و سایر نقاط کشور انجام می دهد.

بهترین زمان برای پاکسازی نما

اگر قصد نماشویی ساختمان خود را دارید بهترین زمان برای پاکسازی و شستشوی نما زمانی می باشد که نمای ساختمان شما نسبتاً تمیز باشد و آلودگی ها به خورد سنگ های نمای ساختمان شما نفوذ نکرده باشد. زیرا اگر آلودگی ها نفوذ کند همانطور که در اول مطالب اشاره کردیم هزینه شستشو برای پاکسازی بالاتر خواهد شد به این دلیل که برای تمیز شدن نما باید از مواد های زیادی استفاده شود و نسبتاً قیمت نماشویی ساختمان با توجه به میزان مواد مصرفی در فرایند پاکسازی مشخص می شود و نیازمند زمان و هزینه بالاتری می باشد.

نحوه اجرای شستشوی نمای ساختمان

برای اجرای خدمات شستشوی نما امروژه از ابزارهای مختلفی استفاده می‌شود. مانند استفاده از ابزار راپل کاری یا طناب ، داربست ، کلایمر ، جرثقیل سبد دار و بالابرهای هیدرولیکی که هر کدام با توجه به انتخاب مشتریان و همچنین وضعیت فعلی ساختمان شما مشخص می شود.

یکی از بهترین ابزار ها روش هایی که می برای انجام نماشویی ساختمان و شستن نما خود می توانید از آن استفاده کنید شستشوی نما با طناب می باشد زیرا این روش یکی از بهترین و امن ترین روش ها و همچنین کم هزینه ترین روش ها برای اجرای پاکسازی نمای ساختمان می باشد که در حال حاضر به صور بین المللی در سراسر جهان از آن استفاده می شود و از محبوبیت بسیاری برخوردار است. نام دیگر این ابزار یا روش شستشوی نما بدون داربست می باشد.

مواد نظافت نمای بیرونی ساختمان

در حال حاضر دو مواد نانو بسیار قدرتمند و کاربردی وجود دارد که تمامی متخصصین و اجرا کنندگان شستشوی سنگ نمای ساختمان از آنها استفاده می کنند. این دو مواد شامل سیلیس و دیسکلیر می باشد که هر کدام از آنها در انواع سطوح مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند.

سیلیس: نوعی مواد ماسه ای و شنی می باشد که در روش سند بلاست نما از آن استفاده می شود. این مواد قدرتمند با استفاده از دستگاه نماشویی فشار قوی سطوح را صیقل می دهد و به نوعی از سطوح سنگ های نمای ساختمان لایه برداری میکند. سیلیس معمولا در سطوح نمای ساختمان های آجری و سنگی مانند تیشه ای مورد استفاده قرار میگیرد.

دیسکیلیر: یکی از مواد های نانو و اسیدی ای می باشد که در زمان شستشو نما به همراه آب فشار قوی دستگاه نماشویی بر روی سطوح نمای ساختمان پاشیده می شود و با قدرت بالایی که دارد جرم های سخت و روغنی مانند را از سطح نما تا حد ممکن پاکسازی میکند.

لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان

عوامل موثری برای تعیین قیمت شستشوی نما وجود دارد که در این نوشته تمامی آن عوامل و فاکتور ها را برای شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد تا با فاکتور های تعین قیمت آشنایی کاملی پیدا کنید. آن عوامل موثر شامل:

 • متراژ و ابعاد نمای ساختمان
 • میزان آلودگی و شدت جرم در نمای ساختمان
 • روش نماشویی ساختمان
 • موقعیت مکان جغرافیایی و شهری ساختمان شما
 • میزان مواد مورد نیاز برای پاکسازی و نظافت نمای بیرونی ساختمان
 • ابزار مورد نیاز برای شستشو مانند : شستشوی نما با طناب یا داربست
 • نحوه ی شستشو با توجه به جنس نما که به صورت سند بلاست باشد یا واترجت

تمامی موارد ذکر شده برای تعیین قیمت موثر می باشند و جزوه فاکتورهای اصلی برای تعیین نرخ می باشند که باید توسط کارشناسان و مشاوران شرکت نماشویی محسابه و انالیز بشوند. پس با این حساب نتیجه میگیریم که میزان قیمت مشخص نمی باشد و قیمت اجرا در هر ساختمان متعغییر و وابسته به وضعیت فعلی ساختمان می باشد.

جهت دریافت مشاوره و همچنین استعلام قیمت برای اجرای شستشوی نمای ساختمان خود با کارشناسان و مشاورین شرکت کارابین راپل تماس حاصل فرمایید تا هماهنگی های لازمه را برای اجرای این خدمات انجام دهند و هزینه شستشو را برای شما مشخص نمایند.

انواع سطوح قابل شستشو و پاکسازی

یکی از رایج ترین سوالاتی که بین اکثریت افراد وجود دارد این که کدام سطوح در نمای ساختمان قابلیت باکسازی و نظافت نمای بیرونی ساختمان را دارند. در این بخش از متن کلیه سطوحی را که قابلیت شستشوی نما را دارا می باشند معرفی خواهیم کرد آن سطوح ها شامل:

 • نماهای آجری
 • نماهای سنگی
 • نماهای شیشه ای و کامپوزیتی
 • نماهای سرامیکی
 • نماهای ترموود

کلیه سطوح نام برده شده قابلیت جرم زدایی و نظافت را دارا می باشند و برای هر کدام از سطوح استراتژی و روش مختلفی برای شستشو وجود دارد.

1 نظر
 1. علی شهرکی می گوید

  مطلب بسیار ارزشمند و مفیدی بود سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.