صفر تا ۱۰۰ سرمایه گذاری در کانادا + مراحل اخذ اقامت دائم

آیا تا‌به‌حال به مهاجرت به کانادا و اقامت در این کشور فکر کرده‌اید؟ سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت این کشور می‌باشد که اگر به درستی انجام شود، علاوه‌ بر اینکه برای شما سودآوری دارد، به کسب اقامت دائم این کشور منتهی خواهد شد.

انواع سرمایه گذاری در کانادا

 • استارت‌آپ و نوآفرینی: برای مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای استارت‌آپ، باید دست‌کم برای یک شهروند کانادایی شغل ایجاد کنید.
 • ثبت شرکت: برای سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت، ۴ نوع شرکت خصوصی، تعاونی، مشارکتی و سهامی را می‌توانید ثبت کنید. البته برای ثبت شرکت، باید یک بیزینس‌پلن قوی ارائه دهید.
 • سرمایه گذاری استانی: کانادا از ۱۰ استان تشکیل شده است که هرکدام برای اعطای ویزای سرمایه گذاری، شرایط ویژه‌ای را در نظر گرفته‌اند. در حال حاضر یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه کسب‌وکار استانی، سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا می‌باشد.
 • خرید ملک: البته توجه داشته‌باشید که خرید ملک در کانادا، به‌خودی‌خود نمی‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم این کشور شود.
 • خرید سهام: خرید اوراق قرضه دولتی، سرمایه گذاری در بورس کانادا و سرمایه گذاری در بانک‌های این کشور، از زیرمجموعه‌های این نوع سرمایه گذاری در کانادا به‌ شمار‌ می‌روند. البته این روش به‌ تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم کانادا نمی‌شود.
 • کشاورزی: در این روش، متقاضی پس از خرید یا اجاره یک مزرعه، باید ۱۵۰ هزار دلار روی آن سرمایه گذاری کند.
 • خرید فرانچایز: این روش به تمکن مالی و سرمایه بیشتری نیاز دارد.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کانادا شامل نمره زبان، مبلغ سرمایه گذاری، تمکن مالی، تحصیلات، سابقه و تجربه کاری می‌باشد. این شرایط برای هر نوع سرمایه گذاری در کانادا متفاوت است. 

هزینه سرمایه گذاری در کانادا

مقدار مبلغی که باید برای سرمایه گذاری در کانادا در نظر بگیرید، بستگی به نوع سرمایه گذاری دارد. با مبلغ ۱۰۰ هزار دلار هم می‌توانید در کانادا سرمایه گذاری کنید. در روش سرمایه گذاری استانی، هزینه سرمایه گذاری در ایالات مختلف کانادا متفاوت است.

کمترین هزینه سرمایه گذاری در کانادا از طریق ایجاد کسب‌وکار، مربوط به سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، پرنس ادوارد و نوااسکوشیا و بیشترین مبلغ سرمایه گذاری مربوط به شهر تورنتو در ایالت آنتاریو می‌باشد.

در ادامه هزینه هریک از انواع سرمایه گذاری در کانادا از طریق ایجاد کسب‌وکار در ایالات مختلف را به تفکیک بررسی می‌کنیم:

آنتاریو: برای سرمایه گذاری در محدوده شهر تورنتو، به ۸۰۰ هزار دلار دارایی خالص نیاز دارید که از این مبلغ، باید ۶۰۰ هزار دلار از آن را سرمایه گذاری کنید. برای سرمایه گذاری در خارج از شهر تورنتو، باید مبلغ ۴۰۰ هزار دلار دارایی خالص داشته و ۲۰۰ هزار دلار از آن را سرمایه گذاری کنید.

جزیره پرنس‌ادوارد: برای سرمایه گذاری در این جزیره، به ۶۰۰ هزار دلار دارایی خالص نیاز دارید که باید ۱۵۰ هزار دلار از آن ‌را سرمایه گذاری کنید.

بریتیش‌ کلمبیا: برای سرمایه گذاری در شهرهای کوچک و کم‌جمعیت این ایالت، به ۳۰۰ هزار دلار دارایی خالص نیاز دارید که باید ۱۰۰ هزار دلار از آن را سرمایه گذاری کنید. برای سرمایه گذاری در دیگر شهرها، باید ۶۰۰ هزار دلار دارایی خالص داشته و ۲۰۰ هزار دلار از آن را سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا از طریق کارآفرینی منطقه‌ای، درحال‌حاضر کم‌هزینه‌ترین نوع سرمایه گذاری در کانادا می‌باشد.

نیوبرانزویک: برای سرمایه گذاری در این ایالت، به ۵۰۰ هزار دلار دارایی خالص نیاز دارید که باید ۱۵۰ هزار دلار از آن را سرمایه گذاری کنید.

مراحل اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری

 1. ابتدا باید تصمیم بگیرید که از‌طریق کدام‌یک از روش‌های سرمایه گذاری در کانادا، قصد مهاجرت به کانادا را دارید. برای این کار، باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار دهید. میزان سرمایه‌ای که دارید، مدرک و نمره زبان و هدف شما از سرمایه گذاری در کانادا، از جمله مسائلی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.
 2. سپس باید از استان مورد نظر، ویزای کاری بگیرید.
 3. در مرحله بعد باید از استانی که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید، نامینیشن بگیرید. مدت زمان گرفتن نامینیشن در روش کارآفرینی، ۱۸ ماه می‌باشد.
 4. سپس باید مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا را جمع‌آوری نمایید.
 5. در مرحله بعدی، باید کسب‌وکار خود را در کانادا راه‌اندازی کنید.
 6. پس از طی کردن تمامی این مراحل و گذشتن مدت مشخصی از راه‌اندازی کسب‌و‌کار، موفق به مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور خواهید شد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

مدارکی که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا مورد نیاز است، شامل موارد زیر می شود:

 • کارت ملی و شناسنامه
 • مدرک زبان
 • گواهی عدم‌ سوء‌پیشینه
 • فرم‌های درخواست اداره مهاجرت کانادا
 • اسناد و مدارک مالی
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • گزارش تایید دارایی
 • مدارک سوابق کاری و تجاری
 • مدارک درصد مالکیت
 • بیزینس‌پلن یا برنامه کسب‌وکار
 • مدارک ثبت شرکت
 • فرم ارجاع از انجمن

توجه داشته باشید که مدرک زبان در اکثر روش‌های سرمایه گذاری در کانادا مورد نیاز است. با این حال نمره زبانی که در هریک از روش‌های سرمایه گذاری خواسته می‌شود، متفاوت است.

به‌طورکلی می‌توان گفت برای سرمایه گذاری در کانادا در مقایسه با دیگر روش‌های مهاجرت به کانادا، دانش زبان کمتری مورد نیاز است. البته در برخی روش‌های سرمایه گذاری در کانادا مثل روش کشاورزی، از متقاضی مدرک زبان خواسته نمی‌شود.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

کشور کانادا یکی از بهترین مقاصد برای مهاجران است و هرساله افراد زیادی با استفاده از روش‌های مختلف سرمایه گذاری، تحصیلی، پناهندگی و کاری به این کشور مهاجرت می‌کنند. این کشور، سیاست های مختلفی را برای پذیرش سرمایه‌های خارجی اعمال می‌کند.

پروسه مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای سرمایه گذاری این کشور در هریک از روش‌های سرمایه گذاری، شرایط ویژه‌ای دارد. به‌ طور کلی می‌توان گفت دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در کانادا، بین ۶ ماه تا ۲ سال و نیم متغیر است.

مدت زمان دریافت ویزای سرمایه گذاری در کانادا درمورد رایج‌ترین روش‌های سرمایه گذاری به این صورت است:

 • ویزای کارآفرینی یا ایجاد کسب‌وکار: حدود ۶ ماه تا ۲ سال
 • ویزای استارت‌آپ یا نوآفرینی: بین ۲ تا ۲.۵ سال
 • ویزای خوداشتغالی: ۲۳ ماه یا ۱ سال و ۱۱ ماه

همان‌طور که می‌بینید، روش کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکار در کانادا زودتر از دیگر روش‌های سرمایه گذاری به اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا منتهی خواهد شد. پس اگر به دنبال روشی برای مهاجرت به کانادا هستید که زودتر به نتیجه برسد، روش کارآفرینی گزینه مناسبی برای شما می‌باشد.

بهترین سرمایه گذاری در کانادا

هرکدام ‌از روش‌های سرمایه گذاری در کانادا، شرایط خاصی دارند. باید روشی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید که با هدف شما از سرمایه گذاری تناسب داشته‌ باشد. بهترین روش‌های سرمایه گذاری در کانادا موارد زیر هستند:

روش نوآفرینی

یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه گذاری در کانادا، نوآفرینی می‌باشد. در روش نوآفرینی، فرد متقاضی، همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال او از همان ابتدا اقامت کشور کانادا را دریافت می‌کنند.

روش سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در کانادا که درحال حاضر محبوبیت زیادی دارد، ایجاد کسب‌وکار در ایالت بریتیش ‌کلمبیا می‌باشد. سرمایه گذاری در بریتیش‌ کلمبیا از طریق راه‌اندازی کسب‌و‌کار، در سه گروه امکان‌پذیر است:

 • گروه مهارت‌های تجاری
 • گروه پروژه استراتژیک
 • گروه کسب‌و‌کار منطقه‌ای

با سرمایه گذاری در بریتیش ‌کلمبیا، خانواده شما می‌توانند با ویزای همراه به کانادا بیایند. علاوه‌ بر این، همسرشما اجازه کار قانونی دارد و فرزندان شما می‌توانند در مدارس کانادا به صورت رایگان تحصیل کنند. 

سرمایه گذاری در بریتیش ‌کلمبیا هیچ محدودیت سنی ندارد و از ابتدای راه‌اندازی کسب‌و‌کار، امکان کسب درآمد وجود دارد.

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در بریتیش‌ کلمبیا، حمایت‌های دولت کانادا از این کسب‌و‌کارها می‌باشد. فرد متقاضی برای سرمایه گذاری به ارائه مدارک دانشگاهی نیاز ندارد و با مدرک دیپلم می‌تواند برای دریافت ویزا اقدام کند.

در روش سرمایه گذاری در بریتیش‌ کلمبیا، با ویزای سرمایه گذاری وارد کشور کانادا می‌شوید و بعد آن بین ۱۲ تا ۱۸ ماه (بسته به گروه کسب‌وکار) فرصت دارید تا کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید. پس از گذشتن یک‌ سال‌ و نیم از راه‌اندازی کسب‌و‌کار، کشور کانادا یک گواهی نامزدی (نامینیشن) به شما می‌دهد. با استفاده از این گواهی، می‌توانید برای خود و خانواده‌تان درخواست اقامت دائم دهید.

سوالات متداول

– کم‌هزینه‌ترین روش سرمایه گذاری در کانادا کدام است؟

در حال حاضر روش‌های استارت‌آپ و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا از طریق برنامه منطقه‌ای، ارزان‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در کانادا محسوب می‌شوند. در روش سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا، کافی است ۳۰۰ هزار دلار کانادا تمکن مالی داشته‌باشید و از این مبلغ، ۱۰۰ هزار دلار را به سرمایه گذاری در این کشور اختصاص دهید.

– با کدام‌یک از روش‌های سرمایه گذاری در کانادا، سریع‌تر می‌توان اقامت این کشور را گرفت؟

در حال حاضر با استفاده از روش کارآفرینی استانی، سریع‌تر می‌توانید اقامت کانادا را دریافت کنید. مدت زمان دریافت ویزا در روش کارآفرینی، بین ۶ ماه تا ۲ سال است.

– آیا بدون ارائه مدرک زبان هم می‌توان برای سرمایه گذاری در کانادا اقدام کرد؟

بله. برای سرمایه گذاری در کبک و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، نیازی به ارائه مدرک ندارید. البته سرمایه گذاری در کبک فعلا امکان‌پذیر نیست. برای سرمایه گذاری در کانادا از طریق کشاورزی، باید یک مزرعه را خریداری یا اجاره کرده و مبلغ ۱۵۰ هزار دلار کانادا در آن سرمایه گذاری نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + نه =