طراحی دیوار سبز چیست؟

فرقی نمی کند حیاط شما پوشیده از چمن باشد یا بتنی، می توان کاری انجام داد تا آن را زیباتر کرد. اگر مایلید برای انجام درست آن وقت بگذارید، پس این مقاله برای شما مناسب است. ما اطلاعاتی را از کارشناسانی که برخی از زیباترین محوطه‌سازی‌هایی را که می‌بینید انجام داده‌اند، در اختیار شما قرار می‌دهیم، پس ادامه مطلب را بخوانید.

اگر شما یک طراح منظر ماهر نیستید، یک شرکت را استخدام کنید تا به شما کمک کند. اگرچه افرادی که خودتان این کار را انجام می دهند اغلب فکر می کنند که می توانند با استفاده نکردن از یک شرکت در پول خود صرفه جویی کنند، اما در واقع ممکن است برعکس این موضوع صادق باشد. یک شرکت می‌تواند مواد شیمیایی، درمان‌ها و مراقبت‌هایی را که چمن شما به آن نیاز دارد، تعیین کند که در نتیجه کار کمتری انجام می‌شود و گاهی اوقات هزینه‌ها نیز کاهش می‌یابد.

اگر می خواهید یک آشپزخانه در فضای باز در حیاط خود قرار دهید، عاقلانه است که گرانیت را روی سطح آن قرار دهید. در حالی که سطوح دیگر ممکن است در کوتاه مدت هزینه کمتری داشته باشند، گرانیت بسیار بادوام تر و نگهداری کمتری است. همچنین، گرانیت می تواند دمای بالا را بدون آسیب تحمل کند.

هنگامی که برای اولین بار گزینه های محوطه سازی ملک خود را بررسی می کنید، در نظر بگیرید که برای انجام چه کارهایی به متخصصان نیاز دارید. برخی از کارهای تخصصی محوطه سازی به یک درختکار، معمار منظر یا درخت درخت نیاز دارند که می تواند به شما در کارهای خاص محوطه سازی کمک کند. اگرچه این کار هزینه بیشتری نسبت به انجام آن به تنهایی دارد، اما شانس بیشتری برای یک کار با کیفیت دارید.

آیا قصد دارید به زودی خانه خود را بفروشید؟ محوطه سازی می تواند به جذب خریداران بالقوه کمک کند و بازگشت سرمایه می تواند تا ۲۰۰٪ باشد! بر روی چمن جلویی خود برای جذابیت فوق العاده تاکید کنید یا در حیاط خلوت خود منظره ای طراحی کنید که برای زندگی در فضای باز تعریف شده است.

همه گیاهان خود را عاقلانه انتخاب کنید. این واقعاً می تواند میزان موفقیت پروژه محوطه سازی شما را تغییر دهد. بدیهی است که اگر در حال محوطه سازی یک منطقه آفتابی هستید، گیاهانی را انتخاب نمی کنید که سایه را ترجیح می دهند. مراقب باشید که هر گیاه به چه مقدار آب، نور و اتاق نیاز دارد. گیاهان مختلف ممکن است در مناطق مختلف چمن شما رشد کنند، بنابراین با دقت برنامه ریزی کنید.

وقتی صحبت از محوطه سازی به میان می آید، زمان خرید شما می تواند همه چیز را معنی کند. خرید برخی از اقلام در فصول خاص می تواند به معنای پرداخت بسیار کمتر برای آن اقلام باشد. مطمئن شوید که به فروش توجه می کنید، اما در عین حال، باید مطمئن شوید که به برنامه خود نیز پایبند هستید.

اگر خانه بسیار کوچکی دارید، مراقب استفاده خود از درختان بزرگ باشید. درختان بزرگ زمانی که در حیاط یک خانه بسیار کوچک قرار می گیرند می توانند طاقت فرسا باشند. آنها می توانند حواس خانه را پرت کنند و حتی ممکن است آن را کوچکتر از آنچه هست جلوه دهند. به جای آن انواع کوچکتر را انتخاب کنید.

از دیوارها و نرده ها در طراحی خود استفاده کنید. نرده ای زیبا را انتخاب کنید که با طرح شما هماهنگ باشد و آن را با رنگی هماهنگ رنگ کنید. می توانید از دیوارها برای آویزان کردن گیاهان یا حتی برای نقاشی صحنه های خلقت خود استفاده کنید. اگر از دیوارها و نرده ها استفاده کنید، طراحی شما کامل تر به نظر می رسد.

طراحی دیوار سبز یکی از خلاقانه ترین ایده ها برای زیبا سازی محیط پیرامون است. طراحی دیوار سبز در واقع به معنا نصب انواع گیاهان بر روی دیوارها هستند که از طریق سیستم های مدولار به دیوار متصل می شوند. گرین وال می تواند یک دیوار کامل یا یک بخش کوچک را بپوشانند و گیاهانی را در معرض نمایش قرار می دهند.

شاید جالب باشد بخوانید :

انحراف جنسی

قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی در آنجا بکارید، مقدار نور خورشید را که به مناطق مختلف ملک شما برخورد می کند، در نظر بگیرید. برخی از گیاهان به نور کامل خورشید نیاز دارند در حالی که برخی دیگر در سایه رشد می کنند. اگر واریته های نادرست را در مناطق نامناسب بکارید، خود را برای شکست آماده کرده اید. با یک متخصص در مهد کودک محلی خود صحبت کنید تا مشخص کنید کدام گیاهان در شرایط نوری مختلف بهترین عملکرد را دارند.

بنابراین شما تصمیم گرفته اید که اطراف خانه خود را محوطه سازی کنید. یکی از اولین کارهایی که اکنون باید انجام دهید این است که قبل از شروع به خرید لوازم، برنامه های خود را روی کاغذ بیاورید. با ترسیم طرح محوطه سازی خود روی یک تکه کاغذ شروع کنید. با انجام این کار، دقیقاً می‌دانید که به چه چیزهایی نیاز دارید، که به شما در برنامه‌ریزی بودجه و جلوگیری از هدر دادن پول کمک می‌کند.

تصور نکنید که در زمستان با یک منظره خسته کننده و مرده گیر کرده اید. به دنبال راه هایی برای اضافه کردن پاشیدن رنگ به چمن خود باشید. مبلمان با رنگ‌های روشن، درختچه‌های چوبی توت‌زا، گیاهان همیشه سبز و طرح‌های سخت جذاب، مانند مسیرها، همگی می‌توانند حیاط شما را زمانی که همه چیز خاکستری و قهوه‌ای است، جذاب نگه دارد.

پروژه محوطه سازی خود را به فازها تقسیم کنید. اکثر مردم منابع لازم برای خرید همه چیزهایی که نیاز دارند را به یکباره ندارند، انجام این کار اغلب می‌تواند باعث بی نظمی شما شود. در عوض، پروژه خود را به بخش‌هایی تقسیم کنید که می‌توانید هر بار با روشی ارزان‌تر و سازمان‌یافته‌تر برای انجام محوطه‌سازی خود به آن بپردازید.

در نظر بگیرید که هنگام ساختن یک پیاده رو می خواهید چه ظاهری ایجاد کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید ظاهری طبیعی و روستایی داشته باشید، از سنگ‌های پرچم استفاده کنید و خزه‌ای با رشد کم بین سنگ بکارید. برای ظاهر صیقلی‌تر می‌توانید از راهروهای بتنی با کاشت‌های رسمی در امتداد لبه استفاده کنید.

حیاط خود را به طور منظم درو کنید. مهم نیست که چقدر گل و درخت زیبا به حیاط خود اضافه کنید، اگر چمن شما بیش از حد رشد کرده باشد، همیشه زشت به نظر می رسد. برنامه ریزی کنید که حیاط خود را به صورت هفتگی در بهار و حداقل به صورت دو هفته یکبار در تابستان چمن زنی کنید.

هنگامی که می خواهید در چمن خود حفاری کنید، چه برای گیاهان و چه برای ساختن باغ، مراقب باشید که بدانید در چه چیزی حفاری می کنید. به عنوان مثال، ممکن است به طور تصادفی در یک خط برق یا برخی از لوله ها حفاری کنید. این می تواند عواقب جدی داشته باشد و برای شما هزینه زیادی داشته باشد.

هنگام طراحی پروژه خود به ظاهر و همچنین عملکرد فکر کنید. به عنوان مثال می توان فضایی را برای پاسیو و راهروی خود گذاشت. برای جلوگیری از ورود حشرات به داخل، مهم است که فاصله کافی بین کاشت و خانه خود را فراهم کنید.

قبل از کاشت یک منطقه را کانتور کنید. تپه ها و دره ها را طوری بچینید که باران روی کاشت شما جاری شود و نتواند به سرعت جاری شود و باعث فرسایش شود. سنگ های بزرگ می توانند بخشی از این سیستم باشند و خاک برجسته را در جای خود نگه دارند و به محوطه سازی علاقه بیشتری ببخشند. گیاهان کم رشد برای پوشاندن مناطق شیبدار کمک بیشتری به جذب رواناب هنگام بارندگی خواهند کرد.

برنامه های شما هر چه که باشد، صرف تلاش برای زیباسازی حیاط خود در مدت زمان کمی پاداش های بزرگی را به همراه خواهد داشت. هر کاری که می توانید انجام دهید یک گلدان بگذارید یا یک آبشار بسازید. از آنچه در اینجا آموخته اید استفاده کنید و امروز آماده بازسازی محوطه سازی خود خواهید بود!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =