طریقه باز کردن پنل داخلی کولر گازی

کولر گازی ، فرشته نجات در فصل گرما است که در چند سال گذشته بسیار مورد استقبال مردم در سراسر ایران قرار گرفته است.در این مقاله میخواهیم طریقه باز کردن پنل داخلی کولر گازی را به شما اموزش دهیم .
کولر گازی به خاطر سرمایش مطلوب و عدم ایجاد رطوبت و هوای شرجی نسبت به کولرهای آبی دارای مزیت است.
ممکن است پس از نصب کولرهای گازی بخاطر جابجایی و یا سرویس سالانه نیاز به باز کردن کولر گازی داشته باشیم ،با تهران سرویس همراه شوید تا در مواقع نیاز خودتان در منزل این کار را انجام دهید.

طریقه باز کردن پنل داخلی کولر گازی:

۱) جمع کردن گاز کولر گازی:

در مرحله اول باید گاز کولر را جمع آوری کنید تا در حین جابجایی دچار آسیب و تخلیه گاز نشود.بدین منظور میتوانید ابتدا کولر گازی را به مدت ۱۵ دقیقه در حالت سرمایش روشن کنید و بعد از گذراندن ۱۵ دقیقه که سیکل تبرید کامل شد اقدام به باز کردن درپوش بر روی کندانسور یا پنل بیرونی کنید.

بر روی پنل بیرونی شیر سرویس وجود دارد که باید درپوش آن را باز کنید و شیلگ گیج را به این شیر متصل کنید. پس از اتصال باید با نگاه کردن به گیج همزمان لوله رفت را ببندید. زمانی که فشار گیج به ۱۰psi رسید باید لوله رفت کاملا بسته شده باشد. سپس به سراغ لوله برگشت بروید و با نگاه کردن به گیج بستن لوله را شروع کنید و زمانی که فشار پیچ به زیر صفر و حالت وکیوم رسید باید لوله برگشت کاملا بسته شده باشد. بعد از بسته شدن لوله برگشت باید کولر گازی بلافاصله خاموش شود.

۲) قطع کردن برق پنل:

به یاد داشته باشد چه در طریقه باز کردن کولر اسپیلت و چه در باز کردن هر وسیله برقی دیگری، باید قبل از هر کار، آن را از برق جدا کنید. برای باز کردن پنل داخلی کولر گازی، نیازی به قطع برق مرکزی نیست. کافیست که پریزر کولر گازی را از برق جدا کنید.

۳)مرحله یک بازکردن قاب کولر گازی:

در قدم اول برای باز کردن قاب کولر گازی، قابی که، در قسمت خارجی کولر مشاهده می‌کنید، را به آرامی به سمت بیرون بکشید، این قاب متحرک است و به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند.

البته در برخی مدل‌ها ممکن است، قاب قسمت خارجی کولر با پیچ محکم شده باشد و متحرک نباشد. در اینصورت لازم است ابتدا پیچ‌ها را باز و سپس قاب را خارج کنید.

طریقه باز کردن پنل داخلی کولر گازی

۴)مرحله پنج خارج کردن فیلترهای داخلی:

بعد از جدا کردن قاب پنل داخلی کولر گازی، می‌توانید پنل داخلی کولر گازی و فیلترهای کولر را تمیز کنید، همچنین می‌توانید، فیلترها را بیرون بیاورید و آنها را بشویید.

۵)باز کردن بخش ورودی هوا به داخل اتاق:

اگر دقت کرده باشید، این بخش با خاموش و روشن کردن کولر گازی همانند یک درب، باز و بسته می شود. هدف ما باز کردن این درب است. این بخش با شاسی هایی به پنل داخلی کولر گازی متصل شده است. کافیست این شاسی ها را جدا کرده تا این درب را بتوانید از دستگاه جدا کنید.

۶) باز کردن درب قسمت برد پنل داخلی:

این یکی از مهم ترین بخش ها، در نحوه باز کردن کولر اسپیلت است. خیلی باید مراقب باشید که هنگام باز کردن، به این قسمت آسیبی وارد نشود. معمولا این درب توسط یک یا دو پیچ به بدنه متصل است که با باز کردن این پیچ ها، به راحتی از دستگاه، جدا می شود.

۷) باز کردن بخش زیرین پنل داخلی:

این بخش نیز با دو یا سه پیچ به بدنه اصلی متصل است که به راحتی با باز کردن پیچ ها، از بدنه جدا می شود

۸) باز کردن بخش بالایی پنل داخلی:

این بخش که معمولا عمود بر دیوار است. با پیچ هایی که در قسمت انتهایی، چسبیده به دیوار، می باشد، به بدنه متصل شده است.

۹)باز کردن بدنه کلی پنل داخلی:

زمانی که بخش های بالا را به خوبی باز کنید با پیچ هایی روبرو می شود که با باز کردن آن، بدنه پلاستیکی پنل داخلی اسپیلت، از دستگاه جدا می شود. این پیچ ها، بسته به نوع کولر گازی و برند آن، در بخش های مختلفی وجود دارد اما پیدا کردن آن، کار سختی نیست و شما به راحتی می توانید، آن را از دستگاه جدا کنید.
در طریقه باز کردن کولر اسپیلت برای پنل داخلی نیز، سعی کنید پیچ های باز شده را در بخش مشخص با مشخص کردن این که کدام پیچ برای کدام بخش، است، آن ها را تفکیک کنید.

طریقه باز کردن پنل داخلی کولر گازی

نکته:

هم هنگام جدا سازی قطعات واحد خارجی و هم هنگام برداشتن واحد داخلی، مراقب باشید لوله های مسی ارتباطی آسیب نبینند و گرد و خاک و اجسام خارجی داخل لوله ها نشوند، برای اینکار درپوش لوله ها را ببندید. هنگام جمع کردن اجزای واحد داخلی و سایر قطعات را نیز در برابر ورود اجسام خارجی محافظت کنید. برای نگهداری و انتقال لوله ها، آنها را بصورت حلقه در آورید.

نصب و باز کردن کولر گازی:

برای جابه جایی و باز کردن کولر گازی خود کافیست با تهران سرویس تماس بگیرید،متخصصان تهران سرویس در کمتر از یک ساعت در محل حاضر هستند.

سرویس کولر گازی:

تهران سرویس اعزام نیروی متخصص برای سرویس کولر گازی شما برای جلوگیری از هزینه های تعمیرات کولر گازی .

آیا این مطلب مفید بوده است ؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.