طریقه جمع کردن گاز کولر گازی

در هنگام جابه جایی کولر گازی و انتقال آن به مکان جدید یکی از مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید جمع کردن گاز کولر گازی است .در این مقاله میخواهیم به طریقه جمع کردن گاز کولر گازی بپردازیم ،با تهران سرویس همراه باشید.

نحوه جمع کردن گاز کولر گازی:

 

۱- اگر کولر گازی خاموش است آن را در حالت سرمایش روشن کرده و اجازه دهید تا مدت ۱۵ دقیقه کولر گازی کار کرده تا سیکل تبرید کامل شود.

۲- درپوش شیر سرویس که در بیرون و روی کندانسور قرار دارد را باز کنید.

۳- شیلنگ گیج خود را در حالتی که گیج کاملا بسته است به شیر سوزنی لوله برگشت (لوله ضخیم) شیر سرویس وصل کنید.
شما برای اینکار به یک دسته آچار آلن احتیاج دارید که با توجه به ظرفیت کولر گازی اندازه آنها متفاوت است.

۴- بوسیله آچار آلن شیر رفت (لوله نازک) را آرام آرام ببندید. در این حالت به عقربه گیج نگاه کنید. درجه به صورت مداوم کاش می یابد.

زمانی که درجه گیج به ۱۰psi رسید شما باید شیر رفت (لوله نازک) را کاملا بسته باشید.

۵- سپس آرام آرام شروع به بستن شیر سرویس لوله برگشت (لوله ضخم) کنید. زمانی که گیج فشار به زیر صفر و تا حدود وکیوم پایین آمد، شما باید شیر برگشت (لوله ضخم) را کاملا بسته باشید.

به‌ محض بستن کامل لوله برگشت نیز باید دستگاه خاموش شود.

۶- زمانی که دستگاه کاملا خاموش شد، عمل پمپ دان کردن کولر گازی با موفقیت انجام شده است و می‌توانید لوله‌های کندانسور و اواپراتور را باز کرده تا بتوانید تعمیرات و جابه‌جایی کولر اسپیلت را به‌راحتی انجام دهید.

در جابه جایی کولر گازی اگر اقدام به جمع کردن گاز کولر کنیم چرا که ممکن است حتی کوچکترین ضربه در هنگام جابه جایی متر به آسیب جدی به لوله های کولر گازی و نشت گاز کولر گازی شود.

جمع آوری گاز کولر بدون ابزار:

بسیاری افراد مبتدی که میخواهند اقدام به جمع آوری گاز کولر گازی کنند با ابزارهای این حوزه آشنایی ندارند. به طور مثال نحوه کار با دستگاه گیج را نمیدانند . به این افراد توصیه میشود که اگر میخواهید بدون ابزار گیج گاز کولر را جمع آوری کنید میتوانید ازآچار آلن استفاده کنید.

نحوه جمع آوری گاز کولر با آچار آلن:

برای جمع آوری گاز کولر اسپیلت بدون گیج کافی است که کولر گازی را در حالت سرمایش روشن کنید و منتظور بمانید تا ۱۵ دقیقه کار کند و سیکل تبرید آن کامل شود. سپس درپوش شیر سرویس را که بر روی پنل خارجی یا کندانسور وجود دارد باز کنید.

در این هنگام باید شیر رفت را ببندید و حدودا ۳۰ ثانیه منتظور بمانید و سپس اقدام به بستن شیر سرویس برگشت کنید. بعد از اینکه هر دو شیر را کاملا بستید میتوانید کولر اسپیلت را خاموش کنید.

طریقه جمع کردن گاز کولر گازی

نکات ایمنی هنگام جمع کردن گار کولر گازی:

بعد از جمع شدن گاز و بستن شیر برگشت به هیچ عنوان نباید کمپرسور کار کند، پیشنهاد میکنیم برای اینکار یک نفر را جلوی پنل داخلی قرار دهید هنگامی که شما شیر برگشت را بستید خبر دهید تا فورا کولر گازی را خاموش کند.

نیاز به شارژ گاز کولر گازی:

هنگامی که کولر گازی خود را جابه جا کرده اید نیاز به سرویس کولر گازی  و بررسی میزان گاز دستگاه خواهید داشتید ،چرا که همانگونکه در مقالات قبل اشاره کردیم کمبود گاز در کولر گازی منجر به آسیب های جدی به کولر میشود.

در این موارد کافیست با تهران سرویس تماس حاصل نمایید تا در کمتر از یک ساعت تکنیسین کولر گازی به محل شما اعزام شود.

تعمیر کولر گازی در تهران:

اگر به هر دلیلی نیاز به تعمیر کولر گازی خود داشتید ،با تهران سرویس تماس بگیرید، تمامی تعمیرات کولر گازی در تهران سرویس شامل ۱۸۰ روز ضمانت میباشد.با خیالی آسوده تهران سرویس را انتخاب کنید .

 

آیا این مطلب مفید بوده است ؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.