علت باز نشدن درب لباسشویی ایکس ویژن

درب لباسشویی ایکس ویژن یکی از قطعاتی اصلی، مهم و بزرگ است زیرا دقیقاً قسمتی از که تقریباً هرروز با آن سروکار داریم همان‌طور میدانید برای انداختن لباس‌ها داخل دستگاه باید این بخش را و بازکرده و ببندیم و برای برداشتن البسه خود نیز دوباره این قطعه را باز و بسته می‌کنیم. صد در صد همه‌ی ما میدانیم تنها این وسیله در حالت عادی در صورتی قفل می‌گردد که در حال کار کردن باشد. حال اگر هنگام تمام شدن فرمان لباسشویی و پس از خاموش شدن آن با باز نشدن درب لباسشویی ایکس ویژن مواجه شویم چه‌کار باید انجام دهید؟ این ایراد به چه علت است؟ اگر با باز نشدن درب لباسشویی ایکس ویژن مواجه شدیم چه راهکارهایی وجود دارد. ما تمام سؤالات شمارا در این مقاله خواهیم داد.

سه علت مهم باز نشدن درب لباسشویی ایکس ویژن

درست است که در پاراگراف بالا اشاره‌هایی کرده‌ایم اما بیایید این جمله را به‌طور دقیق موردبررسی قرار دهیم تا متوجه بشود باز نشدن درب لباسشویی ایکس ویژن می‌تواند از کدام قسمت‌ها باشد. زمانی که ما درب لباسشویی را باز می‌کنیم لباس‌های خود را می‌اندازیم بعدازآن درب لباسشویی را بسته تا دستگاه به تواند مراحل را انجام دهد، قبل از اینکه فرمان اجرا شود میکرو سوییچ درب را قفل کرده تا شما اجازه باز نکردن آن را نداشته باشید. این میکرو سوییچ تا آخرین فرمان یعنی تخلیه شدن آن قفل می‌ماند گاهی اوقات نیز تا خشک‌کردن (بستگی به شرایط برنامه) پس می‌توانیم بفهمیم که این مشکل از سه قسمت است

  1. خرابی لولای درب
  2. خرابی میکروسوییچ
  3. تخلیه نشدن آب
  4. سایر دلایل

باز نشدن درب لباسشویی ایکس ویژن  به علت خرابی لولای درب

در ابتدا باید بگوییم که به این قسمت با نام‌های قلاب یا زبانه نیز شناخته می‌شود اما استفاده رایج و اسم اصلی آن لولاست. این وسیله برای باز و بسته کردن درب است. لولاهای مکانیزم مخصوص دستگاه‌های درب جلو استفاده می‌شود و برای نگه داشت بسیار خوب آن را با دوپیچ در قسمت بالایی مورد نصب قرار دادن‌اند. این وسیله معمولاً با جنس‌های پلاستیکی و فلزی کاربرد بسیار زیادی دارند اما در هردو نوع آن‌ها به‌مرورزمان ساییدگی به وجود آمده می‌آید که هرچه زودتر با کارشناس‌های ما تماس گرفته و درخواست تعمیر لباسشویی ایکس ویژن را کنید. نکاتی که باید درباره این قطعه بدانید این است که:

  1. به علت استفاده روزمره ای که از آن داریم این قطعه به‌مرورزمان پوسیده می‌شود
  2. از آویزان کردن وسیله بر روی درب لباسشویی جدا خودداری فرمایید زیرا این قطعه ظریف‌تر از آن است که بخواهید روی آن وسیله بگذارید علاوه برای آن باعث کج شدن لولای درب می‌شود و اگر با خراب شدن درب بسته شود، باز کردن آن بسیار سخت و دشوار می‌باشد.
  3. اگر هنگام بسته بودن درب به آن فشار بیاید باز کردن این قطعه برای تعمیرکار و تعمیر لباسشویی ایکس ویژن شما بسیار سخت می‌باشد پس در استفاده کردن آن بسیار مراقب باشید.
  4. اگر مشکل لولا داشته‌اید آن بررسی کنید و یا حتی می‌توانید آن تعویض نمایید اما اگر نتوانسته‌اید درب دستگاه به‌صورت بگذارید تا تعمیرکار ما خود را درب منزل شما بفرستد و مشکل باز نشدن درب لباسشویی شما رفع نماید.

خرابی میکرو سوییچ

همان‌طور که میدانید میکرو سوییچ در تمام دستگاه‌های الکترونیکی وجود دارد و هدف آن این است که تا هنگام فرمان دستگاه اجازه دخالت شمارا در برنامه ندهد و هنگام اتمام برنامه این دستگاه اجزای شمارا به داخل دستگاه می‌دهد این قطعه در دستگاه‌هایی مانند مایکروفر، یخچال و لباسشویی بسیار رواج دارد. در کل سبک طراحی این قطعه به‌طوری طراحی‌شده است که برای فعال یا غیرفعال شدن آن بین یک تا دو دقیقه طول می‌کشد، اما اگر زمان آن بیش‌ازحد باشد باید با پشتیبانی دستگاهتان تماس گرفته تا این قطعه را تعویض یا تعمیر نماید تا با مشکل باز نشدن درب لباسشویی ایکس ویژن مواجه نشوید.

باز نشدن درب لباسشویی ایکس ویژن به علت وجود آب در دیگ

اگر دقت کرده باشید ما در توضیحات بالا گفتیم که میکرو سوییچ تا آخرین فرمان یعنی تخلیه شدن آب بسته می‌ماند که این یعنی همیشه به معنی خراب بود درب و میکرو سوییچ نیست گاهی اوقات خرابی از شلنگ پمپ تخلیه یا حتی از خود پمپ نیز است. ابتدا امکان دارد برای اینکه متوجه شوید اشکال از کجاست دستگاه را خاموش کرده و یک بار دیگر فرمان شستشو را دوباره به آن ارسال نمایید گاهی امکان دارد برنامه به مشکل برخورده باشد. سپس به سراغ شلنگ پمپ رفته و آن را به‌دقت نگه بی اندازی شاید قسمت از آن تاشدگی دارد یا چیزی در درون رو لوله گیرکرده باشد. در غیر این صورت هم پمپ شما با مشکل برخورده است و هم با باز نشدن لباسشویی ایکس ویژن مواجه شده‌اید و دستگاهتان باید توسط تعمیرکار موردبررسی قرار بگیرد و بییند که آیا نیاز به تعمیر لباسشویی ایکس ویژن است یا خیر.

نتیجه‌گیری و سایر موارد

 اول از همه سعی نکنید درب لباسشویی را با فشار کنید زیرا امکان دارد هم درب و هم دستگاه آسیب جدید ببیند. در بعضی از لباسشویی‌های گزینه‌ای به نام قفل کودک وجود دارد و به این دلیل است که کودک شما نتواند درب لباسشویی را باز کند. البته قفل کودک در هر وسیله‌ای متفاوت است که به دفترچه راهنمای آن مراجعه فرمایید تا باز نشدن درب لباسشویی شما با مشکل برنخور. دوم یکی از دلایل باز نشدن درب لباسشویی ایکس ویژن می‌تواند از بارگیری بیش از آبکش باشد که دستگاه شما توان شستشوی و آبکشی آنها را نداشته است برای همین بین برنامه ازکارافتاده است و به دلیل تمام نکرد برنامه اجازه دخالت شمارا نمی‌دهد. البته گزینه آخر بستگی به لباسشویی شما دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =