عکاسی کودکان؛ ۱۰ راز برای عکس‌های جادویی کودکان و نوزادان

آیا برای گرفتن عکس‌های خوب از کودکان و نوزادان مشکل دارید؟ عکاسی کودکان می‌تواند چالش برانگیز باشد. اما درعین حال فوق العاده سودمند است. بنابراین چگونه از کودکان عکس‌های زیبایی می‌گیرید؟ چگونه می‌توانید جادوی دوران کودکی را در یک تصویر ثبت کنید؟ در این آموزش، ۱۰ راز حرفه‌ای برای گرفتن عکس‌های جادویی از کودکان و نوزادان کشف خواهید کرد.

  1. مکانی را برای عکاسی خود انتخاب کنید

البته کودک مهمترین عنصر در عکس شما است. اما شما همچنین باید مکانی را برای عکاسی خود انتخاب کنید. اگرچه پس زمینه اغلب در عکس پرتره تار به نظر می‌رسد، اما هنوز هم بخش مهمی از تصویر نهایی است.

بنابراین چه چیزی یک مکان عالی برای عکاسی از کودکان می‌سازد؟

در واقع شما می‌توانید از معمولی‌ترین محیط‌ها جادو بسازید.

موارد اصلی که باید در نظر بگیرید جزئیات، بافت و رنگ هستند.

به دنبال پس زمینه‌ای باشید که جزئیات را به عکس شما اضافه کند. اگر هیچ جزئیات یا بافتی وجود نداشته باشد، چیزی برای ایجاد پس زمینه‌ی شفاف زیبا نخواهید داشت.

مکانهای عالی در فضای باز شامل ساحل، جنگل یا زمین باز است.

همچنین می‌توانید در محیط‌های شهری عکاسی کنید و از ساختمان‌ها برای افزودن جزئیات به پس زمینه استفاده کنید.

حتی یک پارکینگ مترو یا یک تکه بزرگ زمین می‌تواند یک پس زمینه جالب ایجاد کند.

البته، می‌توانید در داخل خانه نیز عکاسی کنید – که برای عکاسی نوزادان بسیار مناسب است.

همچنین می‌خواهید رنگ پس زمینه مکمل سوژه باشد. این بدان معناست که ممکن است لازم باشد در مورد رنگ لباس سوژه خود فکر کنید. به عنوان مثال، اگر در یک میدان سبز یا درختان عکاسی می‌کنید، می‌توانید سوژه خود را با پوشیدن رنگ متضاد مانند قرمز، پرطرفدار کنید.

در حال حاضر، انتخاب یک پس زمینه خوب مهم است. اما شما همچنین نیاز به نور عالی دارید. ادامه مطلب را بخوانید تا نحوه عکاسی از نور باورنکردنی هنگام عکاسی از کودکان را بیاموزید.

  1. در نور طبیعی ملایم عکس بگیرید

نور خوب کیفیت جادویی را به عکس‌های شما می‌افزاید. مکان مشابه می‌تواند در انواع مختلف نور کاملاً متفاوت به نظر برسد.

بنابراین، چه نوع نوری برای عکاسی کودکان مناسب است؟

در هنگام عکاسی در نور طبیعی روز نیازی به چراغهای استودیویی گران قیمت یا اسلحه‌های فلش نیست. و بهترین نوع نور، نور ملایم یا پراکنده است. این نوع نور جزئیات را ملایم‌تر می‌کند و روی پوست خواهد درخشید.

همچنین حالت کلی عکس را نرم می‌کند، که برای ایجاد عکس‌های جادویی از کودکان مناسب است. بنابراین، چگونه مطمئن می‌شوید که نور در عکس‌های پرتره شما ملایم است؟

ابتدا می‌توانید یک ساعت قبل از غروب آفتاب عکس بگیرید. هنگامی که خورشید در آسمان کم است، نور ملایم است و رنگ‌های گرم به زیبایی به زمین خواهد تابید.

با این حال، این زمان از روز همیشه بهترین زمان برای کودکان نیست. اگر غروب آفتاب نزدیک زمان خواب است، بعید است بچه شادی برای عکاسی داشته باشید!

بنابراین، یکی دیگر از گزینه‌ها این است که صبح زود عکاسی کنید – قبل از اینکه خورشید در آسمان بسیار بلند شود.

وقتی خورشید در آسمان بلند است، سایه‌های تندی روی سوژه خود خواهید دید و نور روشن باعث چشمک زدن کودک می‌شود.

اگر نیاز به عکاسی در وسط روز دارید، ناحیه‌ای با سایه ناهموار پیدا کنید. به عنوان مثال، می‌توانید سوژه خود را در زیر درختان یا درختچه ها قرار دهید.

مطمئن شوید که کودک در یک جعبه از نور قرار دارد که توسط شاخ و برگ یا درختان بالا پخش شده است. این تکنیک به نوعی تکنیک توجه نام دارد که برای روشن کردن سوژه در وسط روز عالی است. فقط مراقب باشید سایه‌های نور خورده روی صورت یا سر کودک نیفتد.

البته ابرها و مه نور را پراکنده کرده و نرم می‌کنند. بنابراین حتی در هوای بد، می‌توانید پرتره‌های زیبایی را با فضایی نرم و رویایی ثبت کنید.

برای عکاسی داخل ساختمان، تنها چیزی که نیاز دارید یک اتاق با پنجره است. فقط مطمئن شوید که نور مستقیم خورشید به شما وارد نمی‌شود زیرا این می‌تواند سایه‌های تندی روی سوژه شما ایجاد کند.

به یاد داشته باشید، شما می‌خواهید نور ملایم و یکنواخت باشد. اگر در نور ملایم طبیعی عکاسی کنید، عکس‌های شما خیره کننده خواهند بود!

  1. از نور پس زمینه یا نور جانبی برای عکاسی کودکان استفاده کنید

اکثر مردم فکر می‌کنند هنگام عکاسی بهتر است خورشید پشت شما باشد. اما برای پرتره‌های زیبای کودک، اینطور نیست.

اگر خورشید پشت شما باشد، مستقیماً به صورت سوژه شما می‌تابد. این باعث می‌شود کودک چشم به هم بزند – و شما قطعاً این را نمی‌خواهید.

نور روشن روی صورت سوژه شما همچنین می‌تواند باعث شود که پوست بیش از حد (بیش از حد روشن) شود.

بنابراین نور را در کجا باید نسبت به سوژه خود قرار دهید؟ نور پشت زمینه در عکاسی کودک می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در عکاسی داشته باشد، بنابراین این بدان معنی است که نور از پشت کودک می‌آید.

نور پس زمینه باعث ایجاد تصاویری جادویی با درخشندگی فوق العاده در اطراف سوژه شما می‌شود. برای بهترین نتایج، مطمئن شوید که خورشید بر صحنه تسلط ندارد. شما می‌توانید خورشید را در پشت سوژه یا پشت اجسام دیگر در صحنه قرار دهید. یا عکس خود را با خورشید کمی خارج از قاب بسازید.

به حرکت و تغییر زاویه عکسبرداری خود ادامه دهید تا موقعیتی را پیدا کنید که مؤثر باشد.

عکاسی از پایین یک راه عالی برای سوژه است که می‌تواند خورشید را در زمانی که در آسمان قرار دارد مسدود کند. عکاسی به سمت نور روشن گاهی اوقات باعث می‌شود که سوژه شما بصورت شبح ظاهر شود. اگر این اتفاق افتاد، سعی کنید مطمئن شوید که سوژه خورشید را مسدود می‌کند.

همچنین باید تنظیمات اندازه گیری دوربین خود را بر روی نقطه اندازه گیری (Spot Metering) تنظیم کنید. سپس مطمئن شوید که نقطه فوکوس را روی صورت سوژه قرار داده‌اید. سپس دوربین به درستی برای صورت کودک نمایان می‌شود.

اگر سوژه شما هنوز به صورت یک شبح تیره به نظر می‌رسد، موقعیت خود را تغییر دهید تا خورشید سوژه را از یک سو روشن کند.

به این می‌گویند نورپردازی جانبی. و اگر عکاسی با نور خورشید چالش برانگیز است، راهی عالی برای روشن کردن سوژه‌ها است.

به یاد داشته باشید، جهت نور می‌تواند تفاوت زیادی در عکس‌های شما ایجاد کند.

بنابراین، همیشه توجه داشته باشید که نور از کجا می‌آید. و موقعیت عکاسی را انتخاب کنید که سوژه از پشت یا پهلو روشن باشد.

  1. شامل برخی از لوازم جالب است

لوازم جانبی یک ابزار فوق العاده برای بهبود عکاسی کودکان شما است. آنها علاقه بصری را به عکس‌های شما اضافه می‌کنند. آنها به شما در بیان داستان کمک می‌کنند و نوزادان و کودکان بزرگتر را در طول عکاسی سرگرم می‌کنند.

بنابراین، چه نوع لوازم جانبی برای عکاسی کودکان خوب عمل می‌کند؟

هنگام عکاسی از نوزادان تازه متولد شده، به وسایل مورد نیاز برای قرار دادن نوزاد نیاز دارید. این می‌تواند یک کاسه، یک سبد یا حتی یک کوسن باشد که با یک پتو نرم پوشانده شده است. سپس می‌توانید از وسایل دیگر مانند گل یا اسباب بازی‌های نرم برای تزئین صحنه استفاده کنید.

برای نوزادان و کودکان بزرگتر، لوازم جانبی مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. نمونه‌های عالی شامل اسباب بازی، خرس عروسکی، بادکنک، کیک، فانوس و گل است.

سعی کنید لوازم بر اساس متناسب باشد. به عنوان مثال، اگر در ساحل عکاسی می‌کنید، پوسته‌های بزرگ خود را برای بازی در اختیار سوژه خود قرار دهید. اگر کودک اسباب بازی موردعلاقه خود را دارد، می‌تواند آن را با خود به همراه داشته باشد تا در عکس از آن استفاده کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + پنج =