فوت و فن رنگ کردن حرفه ای مو در منزل

آبا حاظر هستید ظاهری کاملا جدید به موهای خود بدین؟ آن هم بدون نیاز به مراجعه سالن های گران قیمت ، ممکن است در ابتدا غیر ممکن به نظر برسد، اما زمانی که بدانید چه کاری باید انجام دهید، رنگ کردن مو برای شما کالما ساده میباشد.

 

[۱]- ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از رنگ کردن موهای خود را بشویید. انجام این کار باعث می شود تا روغن های طبیعی موجود در موهای شما رشد کنند و به نوبه خود اجازه می دهد تا رنگ به راحتی به موهای شما بچسبد. این رنگ به طور طبیعی با موهای شما ترکیب می شود و این باعث می شود که ماندگاری بیشتری داشته باشد.
در صورت امکان، زمانی که موهای خود را یک روز قبل از رنگ کردن می شویید از نرم کننده پرهیز کنید. نرم کننده روغن های طبیعی مو  شما را که برای اینکه رنگ راحتتر جا بیفتد، از بین می برد.
اگر موهایتان به شدت خشک است، قبل از اینکه موهایتان را رنگ کنید، آن را هر شب حداقل پنج دقیقه زیر دوش آب گرم به مدت یک هفته حالت دهید. سپس شب قبل از رنگ کردن موهای خود را حالت ندهید. این کار از خشک شدن موهای شما پس از رنگ کردن جلوگیری می کند.

[۲]- رنگی را انتخاب کنید که واقعاً دوست دارید. به راحتی تحت تأثیر صدها رنگی که می توانید انتخاب کنید غرق نشوید. اگر این اولین بار است که موهای خود را رنگ می کنید، بهتر است خرید رنگ مو هایی سفارش دهید ، که بیش از دو درجه تیره تر یا روشن تر از رنگ موی طبیعی خودتان نباشد.
اگر در زمینه رنگ کردن تازه کار هستید، می توانید ابتدا موهای خود را با رنگ موقت یا نیمه دائمی رنگ کنید. استفاده از این نوع رنگ ها این اطمینان را به شما می دهد که در صورت خرابکاری، مدت زیادی با اشتباه خود زندگی نخواهید کرد. به خاطر داشته باشید که باید رنگ نیمه دائمی را به موهای مرطوب بزنید.
رنگ های موقت، مانند گچ و موس مو، معمولاً پس از ۱ تا ۲ شامپو شسته می شوند. رنگ های نیمه دائمی پس از ۲۰ تا ۲۶ شامپو آبکشی می شوند. رنگهای دائمی دائمی هستند. رنگ ممکن است پس از ۶-۸ هفته محو شود، اما باید رشد کند.

[۳]- از خانه و خود در برابر لکه های رنگ محافظت کنید. در حالی که می خواهید موهای خود را رنگ دار کنید، نمی خواهید رنگ ها پخش و روی فرش و پیراهن مورد علاقه خود ریخته شود. هر سطح اطراف خود را که ممکن است روی آن رنگ شود را بپوشانید و روزنامه ها را روی زمین بگذارید. برای مقابله با ریزش دستمال کاغذی در نزدیکی خود داشته باشید. یک پیراهن قدیمی که دوست ندارید بپوشید، ترجیحاً پیراهنی که آماده دور ریختن آن هستید. رنگ کردن روی هر پیراهنی که می پوشید بسیار آسان است.

[۴]- یک حوله یا شنل رنگی دور شانه های خود قرار دهید. حوله یا شنل هر رنگی را که ممکن است در طول فرآیند رنگ کردن از موهای شما چکه کند، می گیرد. می توانید یک شنل رنگی را از یک فروشگاه لوازم آرایشی خریداری کنید. حوله را در جلوی گردن خود با یک سنجاق یا گیره محکم کنید. اگر تصمیم به استفاده از حوله دارید، از حوله ای استفاده کنید که رنگ آن تیره است تا از لکه دار شدن قابل مشاهده حوله جلوگیری کنید.

[۵]- موهایتان را خوب برس بزنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ گره خوردگی در موهای شما باقی نمانده است. این مرحله استفاده از رنگ را آسان تر می کند، اما همچنین به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که موهای شما به طور یکنواخت رنگ می شود.

[۶]- قبل از استفاده از رنگ روی موهای خود خط مو، گوش ها و گردن خود را بپوشانید. می توانید از وازلین، بالم لب یا نرم کننده موجود در کیت (در صورت ارائه) استفاده کنید. این مرحله اختیاری است، اما استفاده از این پوشش باعث می‌شود که هر رنگی که روی پوستتان می‌افتد، راحت‌تر شسته شود.

[۷]- دستکش هایت را بپوش ، دستکش ها معمولاً با کیت رنگ عرضه می شوند، اما اگر اینطور نیست، می توانید به سادگی از دستکش های لاستیکی، وینیل یا لاتکس معمولی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که پوشیدن دستکش هنگام رنگ کردن مو ضروری است. اگر این کار را نکنید، در نهایت دستان .

[۸]- از یک کاسه برای مخلوط کردن رنگ استفاده کنید. دستورالعمل های ارائه شده روی جعبه را دنبال کنید. اکثر کیت های جعبه شامل بطری هایی هستند که برای مخلوط کردن رنگ استفاده می کنید. دستورالعمل ها را دنبال کنید تا مواد رنگ را در بطری ارائه شده ترکیب کنید. سپس محلول را تکان دهید تا مواد به خوبی با هم ترکیب شوند. اگر رنگ شما شامل این موارد نیست، باید یک کاسه برای مخلوط کردن رنگ بخرید.

[۹]- رنگ خود را با یک وسیله کاربردی برای ترکیب کردن مخلوط کنید. این فقط در مورد برخی از رنگ‌ها صدق می‌کند – جعبه‌ای که رنگ شما در آن آمده است دستورالعمل‌هایی در مورد سازنده دارد. توسعه دهنده به طور کلی در کیت گنجانده شده است. اگر اینطور نیست، می توانید آن را در داروخانه محلی خود خریداری کنید.

 

مرحله اصلی (رنگ کردن موهای خود)

  • از یک شانه برای تقسیم موهای خود به چهار قسمت مختلف استفاده کنید. از گیره های بزرگ و پلاستیکی سالن (که در داروخانه محلی شما یافت می شود) برای جدا نگه داشتن بخش ها استفاده کنید. جدا کردن موهای خود به این بخش ها باعث می شود که یک تکه مو را از دست ندهید.
  • رنگ را به صورت قسمتی به موهای خود بمالید. در حین کار، هر بخش از مو را به زیربخش های کوچکتر ۱/۴ “-۱/۲” تقسیم کنید (این کار رنگ شما را یکنواخت تر می کند.) از بطری یا برس اپلیکاتور برای پخش رنگ روی موهای خود استفاده کنید. از دستکش استفاده کنید. انگشتان خود را برای استفاده از رنگ روی موهای خود استفاده کنید.
  • یک تایمر برای مدت زمانی که نیاز دارید تا رنگ در موهایتان بماند تنظیم کنید. دستورالعمل های روی جعبه را دنبال کنید. رنگ را قبل از حداقل زمان آبکشی نکنید یا رنگ را در حداکثر زمان گذشته نگذارید. مطمئن شوید که دستورالعمل ها را دقیقا دنبال کنید. اگر موهای خاکستری زیادی دارید، بهتر است رنگ را برای حداکثر زمان باقی بگذارید. نشستن زیر خشک کن گرم شده نیز ممکن است کمک کند.
  • هرگز رنگ مو را یک شبه نگذارید. ماندن آن در طول شب موهای شما را خشک می کند و همچنین ممکن است باعث تحریک شدید پوست شود.

 

بخش آخر و نهایی (آبکشی موها)

  • رنگ اضافی را از روی گردن و پیشانی خود با دستمال کاغذی یا پارچه مرطوب پاک کنید. رنگ موهایتان را مختل نکنید. در صورت تمایل می توانید یک کلاه دوش روی موهای خود قرار دهید تا رنگ به همه جا نرسد.
  • پس از قرار دادن کلاه دوش، می توانید سر خود را در یک حوله بپیچید تا کلاه گرمای سر شما را حفظ کند. این کار روند رنگرزی را تسریع می کند.
  • صبر کنید تا زمان پروسه آبکشی موهایتان تمام شود. پس از اتمام زمان، یا داخل دوش شوید یا از سینک برای آبکشی موهای خود استفاده کنید. برای شستشوی رنگ موهایتان از آب گرم استفاده کنید. موهای خود را بشویید تا آب شفاف شود.
  • اگر رنگ را زیر دوش دیدید اصلا نگران نباشید – این کاملا طبیعی است و به این معنی نیست که فرآیند رنگرزی را به هم ریخته اید. به خاطر داشته باشید که اگر رنگ موقتی باشد، هر بار که آن را می‌شویید تا زمانی که کاملا از بین برود، رنگ به کار خود ادامه می‌دهد.
  • موهایتان را شامپو بزنید و حالت دهید. حداقل یک ساعت قبل از شامپو کردن موهای خود صبر کنید. صبر کردن برای شستن اجازه می دهد تا رنگ به طور کامل به ساقه موهای شما نفوذ کند. بعد از اینکه موهایتان را شامپو زدید، از نرم کننده همراه کیت رنگ استفاده کنید. آن را به طور کامل به تمام موهای خود بمالید.
  • موهای خود را خشک کنید و طبق معمول حالت دهید. می توانید موها را سشوار خشک کنید یا بگذارید در هوا خشک شوند. پس از خشک شدن موهایتان، آن را همانطور که معمولاً می پسندید حالت دهید و رنگ موهای جدید خود را به نمایش بگذارید! اگر از نتایج خود ناراضی هستید، ممکن است بخواهید برای اصلاح رنگ به یک آرایشگر مو مراجعه کنید. همچنین ایده خوبی است که حداقل دو هفته صبر کنید تا دوباره موهای خود را رنگ کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 14 =