قانون جذب چیست؟ و چطور می توانم از آن استفاده کنم؟

همه کسانی که برای اولین بار اسم قانون جذب رو می شنوند با خود می گویند مگر می شود همچنین قانونی وجود داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال و اینکه چطور با استفاده از قانون جذب به اهداف و آرزوهایتان می توانید برسید یا نه؟ پیشنهاد می کنم تا آخر این مقاله همراه ما باشید چون حرف های جالبی قرار است بخوانید. و یک بار برای همیشه با خواندن این مقاله قانون جذب و موضوعات پیرامون آن را درک خواهید کرد.

چرا ما دیر باور هستیم؟

به این موضوعات خوب فکر کنید.بسیاری از افراد به صورت عادت و یا به خاطر آسیب های کودکی به خیلی از پدیده های واقعی در پیرامون خود نگاه غیرواقعی و تردید آمیز دارند.
بله،عادت به ناباوری،خود قانونی فراگیر شده است.ما تا همین چند سال پیش (قانون جاذبه زمین) را نیز قبول نداشتیم. در آن زمان اگر کسی این قانون را باور می کرد،تعجب می کردند. اما اگر امروز کسی آن قانون را قبول نکند، دیوانه خطابش می کنیم.
این موضوع را برای این پیش کشیدم که اگر در مقابل این قانون جذب و خواندن این مقاله در ذهن خودت جبهه گرفتی ای، از این حالت خارج بشوی و تا آخر مقاله را بخوانی و بعد تصمیم بگیری که آیا از قانون جذب استفاده کنی یا نه؟ اگر چه بماند که از بدو تولد تا به الان به صورت ناخودآگاه ازش استفاده کرده ای.

مقاومت ذهنی چیست؟

ذهن ما برای خودش منطقه امن دارد، این منطقه امن برگرفته از تمام عادتها و شیوه های فکری است،که در تمام طول سالها ذخیره کردیم.
چرا مقاومت ذهنی نسبت به تغییر داریم؟
چون ذهن همیشه شرایط قابل پیش بینی را دوست دارد،یعنی عادتهایی که سال ها در اون نهادینه شده اند؛ بنابراین وقتی اولین قدم را برای شکستن این الگو ها برمیداریم همه چیز ممکن است ترسناک به نظر برسد؛ سریع ناامید میشویم،زود خسته میشویم و فکر می کنیم از پس اش بر نمیایم، در ابتدا ذهن تمام تلاش اش را می کند تا همان شرایط قبلی حفظ شود.
برای همین است که فرآیند تغییر به آهستگی شکل می گیرد. وقتی به این موضوع آگاه باشیم و بدانیم که مقاومت های ذهنی بخشی از فرآیند تغییر کردن هستند، میتوانیم همچنان آگاهانه در مسیر رشد و تغییر پا برجا باقی بمانیم.

متاسفانه قانون جذب را بد فهمیده ایم:

قانون جذب نمی گوید تو هر چیزی که بخواهی را جذب می کنی و بدست می آوری؛ قانون جذب می گوید تو همان چیزی را جذب می کنی که هستی، این معنای واقعی قانون جذب است.
می خواهی چیز متفاوتی جذب زندگی تو بشود؟
راه حل آن ساده است. متفاوت شوید ، نمی شود اخلاقت، رفتارت، کلامت ، نشست و برخواست هایت یک چیز باشد و رویاها و آرزو هایت چیز دیگر، تو باید با آرزو هایت در یک طیف قرار بگیری.
کلامت ، و رفتارت و……. همگی بوی رویاهایت را بدهد. در روز هزاران بار از همان کلمات رویاهایت در گفتگو های روزمره استفاده کنی.
باید آنچه گوش میکنی، آنچه میبینی، در راستای رویاهایت باشد. در موسیقی هایی که گوش می کنی، در فیلم هایی که میبینی، در دوستانت، در کتاب هایی که میخوانی،در جای جای زندگی ات، تجدید نظر کن.
اگر به راستی خواهان رویاهایت هستی، اگر براستی آرزوهایت را می خواهی، دوست خوب من باید تغییر کنی، تعارف هم ندارد.
اگر رویاهایت را می خواهی؛ اگر آرزوهایت را می خواهی باید باید باید ، علایقت را سر و سامان بدهی، تغییر بدهی و از نو انتخاب کنی.

قانون جذب چیست؟

قانون جذب کائنات می گوید که در جهان همه چیز از انرژی تشکیل شده است. این موضوع از لحاظ علمی هم ثابت شده است. یعنی کوچک ترین ذره دیگر اتم نیست. شما هر چیز را تصور کنید هر جقدر ریزش کنید. در نهایت به چیزی می رسید به اسم انرژی.

خوب همه چیز از انرژی تشکیل شده و قانون جذب کائنات کاری که می کند این است، که انرژی هایی که شبیه همدیگر هستند را به سمت هم هدایت می کند. قرار نیست ما کار خاصی انجام بدهیم، جهان خودش می گردد و انرژی های شبیه به هم را به سمت همدیگر هدایت می کند.
براساس این قانون، همه ما فکر و احساسی داریم که جنس این دو هم از انرژی هست. یعنی قانون جذب کائنات در خصوص فکر و احساس ما در جهان می گردد تا ببیند چه چیز هایی با فکر و احساس ما هم انرژی هست تا اون ها را به سمت ما هدایت کند.

ارتعاش و قانون ارتعاش چیست؟

ارتعاش شکلی از انرژی است که در تمام سطوح جهان از جمله انسان در جریان است. افکار بالاترین ارتعاش را به جهان هستی ساطع می کنند. ما در هر لحظه دارای ارتعاش هستیم که یا مثبت است یا منفی ، وقتی با چیزی هم ارتعاش می شوید یعنی با ارتعاشات آن چیز هماهنگ هستید و چیز های هم ارتعاش یکدیگر را جذب میکنند.

وقتی به چیزی می اندیشید فقط دارید فکر می کنید و این ارتعاش نیست و پاسخی هم دریافت نمی کنید. ولی ارتعاش ، همسو شدن با هدف و خواسته است. مثلا اگر شما آرامش یا ثروت می خواهید این طور باید ارتعاش بفرستید که  باید همه وجودتان سرشار از آرامش و عشق  به پول شود. و آن را احساس کنید. این یعنی ارتعاش ، شما با پول و آرامش هم ارتعاش می شوید.

براساس قانون ارتعاش هر چیزی در حال حرکت است. هیچ چیزی ساکن نیست. و این شدت ارتعاش (فرکانس) نامیده می شود. و هر چه این فرکانس شدید تر باشد، انرژی آن بیشتر است؛ وقتی در مورد چیزی صحبت می کنیم در حال فرستادن ارتعاش هستیم.

برای بالا بردن ارتعاشات و سطح انرژی چه کاری باید انجام داد:

۱.همیشه به آنچه در حال فکر کردن به آن هستید آگاه باشید.

هر آنچه به زبان می آورید یا به آن فکر می کنید، می تواند به واقعیت مبدل شود. همه افکار شما روی تان تاثیرگذار هستند. بنابراین سعی کنید افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کنید، با جریان زندگی همراه شوید و آغوش تان را به روی تغییرات باز نگهدارید. با منفی گرایی اولین کسی که آسیب میبیند خود شما هستید.(این به معنای افکار ساده انگارانه و دور از واقعیت نیست، احتیاط همیشه لازم است ولی منفی بافی نه).

۲.چشم تان را بر روی زیبایی ها باز کنید.

زیبایی در همه جا اطراف ما وجود دارد. ولی معمولا به راحتی از کنارش رد می شویم و آن را نمیبینیم. علت اصلی این است که همیشه در عجله ایم یا در افکار خود غرق هستیم، و از لحظه حال و محیط اطرافمان ناآگاهیم.
(دوستی داشتم که هر زمان از دیدن زیبایی های طبیعت غرق لذت می شدم و توجه او را به آن ها جلب می کردم می گفت: من همیشه با کمک تو این زیبایی ها را میبینم، اگر خودم باشم نمی بینم)

سرعت خود را کمتر کنید، برای دقایقی بایستید و به گل ها و درختان نگاه کنید. به آسمان، کوه ها، حیوانات ، به هر آنچه در طبیعت اطرافتان قرار دارد توجه کنید؛ و خود را در درک زیبایی آن ها رها کنید. حیرت کنید ، خالق زیبایی ها را ستایش کنید.
زیبایی این قدرت را دارد تا روح شما را نوازش کند،ذهن تان را از لذت سرشار کند و سطح ارتعاشات شما را به طور چشمگیری بالا ببرد.

۳.از یک الگوی غذایی خوب پیروی کنید.

برخی غذا ها سطح انرژی شما را بالا می برند و برخی پایین می آورند، هر چقدر مواد غذایی از انرژی حیاتی بیشتری برخوردار باشند، با انتقال پرانای موجود در خود به شما انرژی بیشتری می دهند.در اینجا منظور کالری نیست؛ انرزی حیاتی موجود در مواد غذایی است که در میوه ها و سبزیجات بخصوص اگر ارگانیک (غیر هورمونی و بدون کود و سموم شیمیایی) باشند. بیشتر از هر چیزی است.
به این دلیل ساده که تازه چیده شده اند و فرآوری و پختی روی آنها صورت نگرفته تا طی آن انرژی موجود در خود را از دست بدهند.
اغلب گیاه خواران ادعا می کنند پس از تغییر الگوی غذایی خود، بطور چشمگیری سطح انرژی بدنشان بالاتر رفته و احساس سبکی بیشتری می کنند.
توصیه می کنیم به غذا هایی که می خورید توجه کنید، بررسی کنید که با خوردن کدام مواد غذایی احساس بهتر و انرژی بالاتری دارید، آنها را در برنامه غذایی خود بیشتر کنید و کم کم الگوی غذایی خود را تغییر دهید.

۴.آب زیاد بنوشید.

گفته شده میزان آب مورد نیاز بدن ۸ لیوان در روز است. مطمئن شوید که بدنتان آن مورد نیازش را دریافت می کند. آب ، سموم و مواد زائد را از بدن دور می کند. ازیاد سموم در بدن می تواند موجب افت انرژی حیاتی شود.

۵.مراقبه کنید.

زمانی را برای ریلکس کردن، آرامش ذهن و بدن خود اختصاص دهید. در طول روز از شتاب و فشار های زندگی و نگرانی ها، استرس و اضطراب زیادی به ما وارد می شود. که همگی بر سطح انرژی ما تاثیر منفی دارند. حداقل ۱۵ دقیقه از زمان خود را به مراقبه و رهایی از این فشار ها بگذارید.

۶.شکرگزاری و قدردانی کنید.

این کار به شکل موثری بر افزایش ارتعاشات شما تاثیرگذار است. توجه خود را به آنچه هستید معطوف کنید و مواردی که از داشتن آنها احساس رضایت و شادی می کنید را بر روی کاغذ نوشته و برای آنها قدردان و شکرگذار باشید.(در ادامه مقاله در رابطه باشکرگزاری مطالب بیشتری خواهید خواند)

۷.مهربانی و کمک پیشه کنید.

مهربان بودن با دیگران باید منش زندگی شما باشد. کمک کردن و بخشیدن هر آنچه در توان دارید؛ بدون توقع و انتظار بازگشت، آینه دل شما را صیقل می دهد و شما را برای دربافت بیشتر از کائنات آماده می کند؛ تاثیری که کار خیر و کمک کردن بر روی آدمی دارد انکارناپذیر است.
محبت و شفقت ، از ارتعاشات بالاتری از انرژی برخوردار هستند و انرژی های بالا را نیز طبق قانون یاد شده ، به خود جذب می کنند.برعکس ، غیبت ، حسادت ، خشم و نفرت آدمی را در ارتعاشات پایین نگه می دارند.

۸.حرکت و تلاش کنید.

با اینکه جرکت، خود به انرژی نیاز دارد ولی زمانی که به نیروهای بازدارنده، و منفی غلبه کرده و برمی خیزیم، انرژی ای درونمان شکل می گیرد که ما را پیش می برد. رقص، ورزش ، و هر آنچه لذت و شادی را در شما بیدار می کند، در برنامه خود بگنجانید. کاری نو شروع کنید، به هنر و خلاقیت روی آورید و استارت اولیه را بزنید تا انرژی به جریان درآید.

شما خالق وقایع زندگیتان هستید

وقتی درک می کنید که قانون جذب به ارتعاش تان عکس العمل نشان می دهد، شگفت انگیز است. ولی حتی از آن هم شگفت انگیزتر این است که درک کنید قانون جذب چقدر سریع به ارتعاش تان جواب میدهد. و این که شما می توانید همسویی یا ناسازگاری ارتعاشات خودتان را از طریق احساسات خود احساس کنید.

قانون جذب به انرژی قدرتمند درونی شما واکنش نشان می دهد همان طور که دارید رشد می کنید و تکامل می یابید. انرژی قدرتمند درونی تان طبل (کسی که هستید) را می نوازد. و مسیر قدرتمندی از چیز های شگفت انگیز به سوی تان جاری می شود.

وقتی از مسیر رشد و تکامل خارج می شوید آن را به شکل احساس منفی حس می کنید. زمانی که آرام هستید و اجازه می دهید که به مسیر رشد و تعالی باز گردد ؛شفافیت را حس می کنید.

سپس فراوانی را در زندگی خود حس می کنید بعد هم ارزشمندی خود را و بعد هم سرور، سرزندگی،اشتیاق،شور و نشاط را در زندگی خود لمس خواهید کرد.آنگاه زندگی برایتان خوب می شود درست همانگونه که قصد آن را داشته اید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 2 =