قیمت انواع ایمپلنت های خارجی در قیمت انواع ایمپلنت های خارجی در تهران

مطمئناً شما هم شنیده‌اید که قیمت ایمپلنت دندان بسیار بالا است و چون هزینه آن توسط بیمه ها نیز پرداخت نمی شود؛ باید مبلغ زیادی از درآمد ماهیانه خود را صرف کاشت ایمپلنت کنید. اما در حقیقت این طور نیست چون فرایند کاشت ایمپلنت های دندانی حدود یک سال زمان می‌برد و هزینه آن یکجا دریافت نمی شود. بلکه در مرحله اول می توانید با توافق با جراح قیمت پایه ایمپلنت را پرداخت کنید و حدوداً شش ماه بعد زمانی که تاج دندان مصنوعی آماده شد هزینه آن را نیز بپردازید. به این ترتیب فشار چندانی از لحاظ مالی به شما تحمیل نخواهد شد.

از طرف دیگر در حال حاضر قیمت انواع ایمپلنت در مطب های پزشکی و کلینیک ها در تهران بسیار متنوع است. قیمت ایمپلنت دندان به جنس آن و کارخانه سازنده آن بستگی دارد. کلینیک های تخصصی برای برآورده ساختن نیازهای تمام مشتریان سعی می‌کنند انواع ایمپلنت دندان را از کشورها و سازندگان مختلف با قیمت های متنوع در اختیار آنها قرار دهند تا هر بیمار متناسب با بودجه ای که دارد قیمت ایمپلنت دندان را پرداخت کند.
از دیگر عواملی که روی قیمت ایمپلنت تاثیر میگذارد؛ نوع آن است. انواع ایمپلنت های دندانی مختلفی در بازار موجود است که متداول ترین آن‌ها ایمپلنت‌های دندانی استاندارد و مینی ایمپلنت ها هستند. چون مینی ایمپلنت ها طراحی ظریف تری دارند به طوریکه اباتمنت و فیکسچر با طراحی خاص به یکدیگر متصل شده‌اند معمولاً گرانتر از ایمپلنت های دندانی استاندارد می باشند.
کیفیت ایمپلنت دندان نیز روی قیمت آن موثر است. ایمپلنت های دندانی که با روکش های خاص طراحی شده اند؛ هزینه بالاتری دارند. در برخی از پایه های ایمپلنت، رزوه هایی تعبیه شده که به رشد بهتر استخوان فک اطراف پایه ایمپلنت کمک می کند. در حال حاضر تحقیقات زیادی در خصوص روکش کردن فیکسچر ایمپلنت در شرکت های بزرگی مانند اشترومن سوئیس و زیمر آلمان انجام می گیرد و آنها به نتایجی دست یافتند که با استفاده از روکش‌های مخصوصی می توانند به تحریک استخوان فک و جوش خوردن سریع تر پایه ایمپلنت به استخوان فک کمک کنند. این شرکت‌ها با ارائه ایمپلنت‌های دندانی با چنین تکنولوژی پیشرفته ای بازار روز دنیا را در تصرف خود دارند و می توانند قیمت های بسیار بالایی برای این تکنولوژی های جدید در ساخت ایمپلنت دندان ارائه دهند.
قیمت انواع ایمپلنت به طور متوسط در شرایطی که به صورت تک پایه استفاده شود و یا برای قوس کامل  فک  تفاوت دارد.
اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده اید و برای کاشت ایمپلنت تردید دارید و نمی دانید چقدر باید هزینه کنید؛ در ادامه مقاله، قیمت ایمپلنت دندان در سال ۹۸ مربوط به ایمپلنت های خارجی از جمله قیمت ایمپلنت دندان کره ای، سوئیسی و آمریکایی را مقایسه کرده ایم. البته قیمت های ارائه شده تقریبی است و ممکن است در برخی کلینیک ها قیمت ها کمی متفاوت باشد اما این تفاوت چندان زیاد نخواهد بود.

قیمت ایمپلنت دندان تک پایه

قیمت انواع ایمپلنت دندان تک پایه بسته به درجه آن، کشور و شرکت سازنده حدودا بین ۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان تا ۷ میلیون تومان متغیر است. این هزینه ها در ایران شامل قیمت پایه ایمپلنت و دستمزد دندانپزشک می شود اما معمولاً هزینه ساخت تاج دندان مصنوعی پس از قالب گیری و تعیین جنس آن که البته به طور معمول سرامیکی است؛ مشخص می شود.
همچنین در صورتی که بیمار نیاز به عمل جراحی جانبی مانند پیوند استخوان، لیفت سینوس و غیره داشته باشد هزینه این عمل های جراحی نیز به مبالغ بالا اضافه خواهد شد.

قیمت انواع ایمپلنت برای قوس کامل فک

اگر نیاز به چند پایه ایمپلنت در فک بالا و پایین خود داشته باشید؛ هزینه متوسط برای یک پایه ایمپلنت کمی کاهش پیدا می کند اما در کل چون تعداد پایه ها بالاتر می رود؛ قیمت ایمپلنت دندان در کل افزایش خواهد یافت.
نحوه استفاده از چند پایه ایمپلنت در دهان شما نیز در قیمت انواع ایمپلنت دندان موثر است. به عنوان مثال اگر از روش بریج بر پایه ایمپلنت استفاده کنید قیمت ایمپلنت دندان نسبت به زمانی که از روش All on 4 استفاده کنید؛ کمتر خواهد بود.
به طور میانگین در صورتی که بین ۲ تا ۴ پایه ایمپلنت در یک فک شما کاشته شود؛ قیمت ایمپلنت دندان نهایی بسته به نوع شرکت سازنده بین ۱۸ میلیون تومان  تا شصت میلیون تومان خواهد بود.
با توجه به اینکه کاشت ایمپلنت برای بیمارانی انجام می گیرد که شرایط دهان و دندان آنها از سلامت کافی برخوردار باشد؛ هزینه هایی که برای کاشت ایمپلنت دریافت می گردد فقط مختص قیمت ایمپلنت دندان و دستمزد دندانپزشک است. همان‌طور که پیش از این مطرح شد؛ اگر بیمار هر گونه مشکلی در سلامت لثه و استخوان فک داشته باشد باید هزینه اضافی پرداخت کند تا ابتدا مشکلات برطرف شده و سپس کاشت ایمپلنت انجام گیرد.
تعداد ایمپلنت های مورد نیاز برای هر فرد به منظور کاشت ایمپلنت های دندانی در قوس کامل فک به صورت All on 4 یا اوردنچر متفاوت است. تعداد ایمپلنت های مورد نیاز تا حد زیادی به تراکم استخوان فک بیمار و  ناحیه ای که قرار است پایه ایمپلنت کاشته شود؛ کاشت ایمپلنت در فک بالا یا فک پایین و سلامت عمومی بیمار بستگی دارد.
به همین علت تعیین قیمت ایمپلنت دندان برای قوس کامل فک به طور دقیق کمی مشکل است چون هزینه ها باید نسبت به شرایط هر فرد سنجیده شود.
هرچند پرداخت هزینه کاشت ایمپلنت دندان برای قوس  کامل فک به نظر بسیار بیشتر از دندان مصنوعی می رسد اما با توجه به مزایای اوردنچر از جمله پایدار بودن، استحکام، زیبایی طبیعی، دوام و طول عمر، عدم نیاز به تعویض و ترمیم پایه های ایمپلنت، این هزینه نوعی صرفه جویی بلندمدت است.
با توجه به قیمت ایمپلنت دندان در سال ۹۸ استقبال بسیار زیادی از ایمپلنت دندان کره ای توسط بیماران شده است؛ چون قیمت ایمپلنت دندان کره ای نسبت به سایر ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی درجه یک مناسب تر است و اکثر بیماران با هر بودجه ای توانایی پرداخت هزینه کاشت ایمپلنت دندان کره ای را دارند.

چرا قیمت انواع ایمپلنت دندان با هم متفاوت است؟

۱. مواد سازنده ایمپلنت
سه جزء اصلی ایمپلنت دندان که شامل فیکسچر، اباتمنت و تاج دندان مصنوعی می شود از جنس های مختلفی ساخته شده اند. پایه ایمپلنت یا همان فیکسچر و اباتمنت معمولاً از جنس تیتانیوم و زیرکنیا هستند در صورتی که تاج دندان مصنوعی از جنس سرامیک یا پرسلین است. تمام این مواد اولیه بسیار گران هستند. به همین علت مواد اولیه، تکنولوژی ساخت و جنس مورد استفاده در کارخانه سازنده روی قیمت انواع ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد.
۲. درجه ایمپلنت دندان
در حال حاضر ایمپلنت های دندانی در ۳ گرید، درجه ۱، درجه ۲ و درجه ۳ در کلینیک ها به بیماران پیشنهاد داده می شوند. بدیهی است قیمت ایمپلنت دندان درجه یک که در شرکت های سازنده مشهور دنیا مانند اشترومن یا زیمر تولید شده است بسیار بالاتر از قیمت ایمپلنت دندان کره ای درجه ۲ و ایمپلنت دندان چینی درجه ۳ است.

از معروفترین برندهای درجه یک دنیا می توان به شرکتهای سازنده زیر اشاره کرد:

بهترین برندهای ایمپلنت دنیا که درجه یک هستند و بیشتر ایمپلنت های دنیا از روی این برندها کپی میشوند؛ عبارتند از :

۱. ITI Strumann  – اشترومن سوئیس

۲. Zimmer Biomet  – زیمر آمریکا

۳. AStra Biocar  – آسترا بیوکر سوئد

۴. xive  – ژیو آلمان

۵. Biomet 3i – بیومت آمریکا

بسیاری از کلینیکها برندهای دیگری از کشورهای آمریکا و سوئیس را به جای ایمپلنت های درجه یک بیمار را معرفی می کنند اما متاسفانه این برند ها اغلب در کشورهایی مانند برزیل تولید می شوند و فقط نام برندهای آمریکایی و سوئیسی را روی خود می گذارند. بنابراین اگر کلینیک یا مطب دندانپزشکی ایمپلنت دندانی را به جز مارک های بالا را به شما معرفی کرد بهتر است در خصوص درجه یک بودن آن تحقیق کنید. در غیر این صورت قیمت آن باید به اندازه ایمپلنتهای دندانی درجه ۲ باشد.
سازندگان ایمپلنتهای دندانی درجه یک نیز مدل های مختلفی از ایمپلنت را به بازار عرضه می کنند و قیمت های متنوعی دارند اما به طور کلی می توان گفت ایمپلنت دندان درجه یک قیمتی حدود چهار و نیم میلیون تا ۷ میلیون تومان دارد و کمتر از این مبلغ به هیچ عنوان نمی تواند ایمپلنت دندان درجه یک باشد.
نکته دیگر اینکه کاشت ایمپلنت دندان درجه یک، تاثیر چندانی در موفقیت آمیز بودن ایمپلنت دندان ندارد بلکه این مسئله بیشتر به تبحر دندانپزشک در نحوه کاشت ایمپلنت بستگی دارد. مهمترین مزیت ایمپلنت های دندانی درجه یک جوش خوردن سریع تر آنها با استخوان فک و درد کمتر در دوره ریکاوری برای بیمار است.
انواع ایمپلنت دندان درجه دو معمولا در کشورهای فرانسه، ایتالیا، سوئیس و کره ساخته می شود که هزینه آنها حدود دو و نیم میلیون تومان تا ۴ میلیون تومان است. شرکت های کره ای ایمپلنت های دندانی متنوعی تولید می کنند و برخی از برندهای آن ها کیفیت مرغوبی نیز ندار.د در صورتی که در کلینیک دندانپزشکی به شما ایمپلنت دندان کره ای معرفی کردند بهتر است در خصوص معتبر بودن برند آن تحقیق کنید.
قیمت ایمپلنت دندان کره ای درجه ۳ حدود یک و نیم میلیون تومان تا دو و نیم میلیون تومان است.
در ادامه قیمت انواع ایمپلنت دندان خارجی در تهران را برای شما لیست کرده ایم:

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۹۸

ایمپلنت های خارجی درجه ۲

قیمت ایمپلنت کره ای مارک سوون مدیکس Sewon medix

۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

با توجه به اینکه این مارک ایمپلنت دندان کره ای تاییدیه FDA آمریکا را دارد؛ در ایران استقبال بسیار زیادی از آن شده است. تکنولوژی و طراحی ایمپلنت دندان کره ای مارک Sewon medix جزو پیشرفته ترین تکنولوژی های دنیا است که برای کاشت آن نیاز به دریل کردن بیش از حد استخوان فک نمی باشد .

قیمت ایمپلنت کره ای مارک مگاژن (محصول آلمان در کره)

۲٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت کره ای مارک Any one (محصول آلمان در کره)

۲٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت کره ای مارک Luna

۲٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت کره ای مارک CMI

۲٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

ایمپلنت های خارجی درجه ۱

قیمت ایمپلنت آلمانی با مارک هیومن تک  HumanTack

 ۴٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت آمریکایی با مارک زیمر  Zimmer

۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان

 قیمت ایمپلنت دندان فوری سوئیسی با مارک ITI

۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت دندان سوئیسی با مارک SPI

۷٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت دندان سوئیسی با مارک ITI

۷٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت دندان آمریکایی اینترا لاک Intra Lock

۴٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن

۴٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت کره ای با مارک Any Ridge

۴٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت دندان سوئیسی SIC

۳٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت دندان سوئیسی IHDE

۳٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت دندان آلمانی Ritter

۳٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت دندان فرانسوی IDI

۳٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت ایمپلنت دندان انگلیسی بیومت Biomate

۳٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان
همان‌طور که از قیمت انواع ایمپلنت دندان با توجه به مارکها و برندهای مختلف مشخص است تقریباً همه افرادی که یک از چند دندان خود را از دست داده باشند می توانند با توجه به بودجه خود ایمپلنت دندان متناسب با شرایط خودشان را انتخاب کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.