لابیاپلاستی با لیزر 

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

امروزه لابیاپلاستی از جمله پرطرفدارترین اعمال جراحی زیبایی زنان به شمار می رود و مقصود از انجام آن ، بهبود ظاهر بخش بیرونی ناحیه تناسلی بانوان می باشد. در این نوع از جراحی زیبایی زنان ، لابیاهای کوچک بخش خارجی واژن که به دلایل مختلفی اعم از افزایش سن و زایمان های متعدد می تواند بزرگ شده و چروکیده شده باشد ، اصلاح شده و قسمت های زائد و اضافی آن برداشته می شود ؛ این کار باعث زیبایی اندام جنسی زنانه شده و بالطبع کیفیت مقاربت جنسی را ارتقاء می دهد. .

خوشبختانه در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی و ورود لیزر به حوزه جراحی های درمان و زیبایی ، انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر محقق شده است و عموما در این راستا از لیزر مونالیزا بهره گرفته می شود ؛ زیرا این دستگاه لیزر ، مزایای زیادی دارد. این پروسه ، بسته به نظر جراح زنان طی چند جلسه قابل انجام است ؛ انجام این جراحی در صلاحیت متخصصین زنان و زایمان می باشد و در مطب ، کلینیک یا بیمارستان امکان انجام آن وجود دارد. لازم به ذکر است که بعد از انجام این پروسه ، نیازی به بستری شدن وجود ندارد و فرد می تواند در همان روز عمل ، از مرکز جراحی ترخیص شده و به منزل بازگردد. اکیدا توصیه می شود که عمل لابیاپلاستی ، فارغ از روش انجام آن ( جراحی یا لیزر ) حتما باید توط بهترین جراح و متخصص زنان  که بر عمل لابیاپلاستی اشراف کامل دارد انجام پذیرد.س

فواید عمل لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

 • زیبایی ناحیه تناسلی و افزایش اعتماد به نفس در خانم ها
 • بهبود عدم قرینگی لبه های خارجی واژن
 • ارتقاء کیفیت سلامت روابط جنسی
 • افزایش و سهولت در رعایت نکات بهداشتی
 • دوره نقاهت کوتاه
 • بدون بازگشت بودن نتیجه جراحی
 • کوتاه بودن زمان عمل
 • بدون درد ، خونریزی و بخیه بودن

عوارض لابیاپلاستی با لیزر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، روش های نوین زیادی جهت انجام جراحی های زیبایی زنان پدید آمده است که تمام شرایط عمل را برای بیمار راحت تر و عوارض را برای آن ها کاهش داده است. عوارض جانبی ایجاد شده در عمل لابیاپلاستی با لیزر  در تهران ، بسیار ناچیز می باشد و شامل التهاب قرمزی و ورم می است که بدون ایجاد مشکل خاصی برطرف می شوند.

مراقبت های قبل از لابیاپلاستی با لیزر

اگر تصمیم به عمل لابیاپلاستی دارید قبل از هر اقدامی لازم است ، مورد معاینه و ارزیابی توسط پزشک قرار بگیرید. انجام آزمایش خون به منظور بررسی روند انعقاد خون ، عفونت های احتمالی و انجام تست پاپ اسمیر در بانوان ضروری می باشد. اما در دختران باکره انجام تست پاپ اسمیر ضرورتی ندارد. همچنین اگر بیماری خاصی دارید لازم است پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید و با او مشورت نمایید. در صورتیکه زخم، تبخال و یا زگیل در ناحیه تناسلی داشته باشید ، بایستی تا برطرف شدن مشکل و بهبودی خود صبر کنید.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا در چند مرحله انجام می شود ؟

تعداد جلساتی که پزشک متخصص زنان و زایمان پس از معاینه دقیق بیمار برای لابیاپلاستی با لیزر در تهران تعیین می کند ، معمولا بین ۳ تا ۵ جلسه است و باید بین هر جلسه حدودا ۳۰ الی ۵۰ روز فاصله وجود داشته باشد. بانوان عزیز بعد از اتمام پروسه درمان و پایان تعداد جلسات تجویز شده ، باید سالانه یک مرتبه ویزیت شوند تا در صورت لزوم ، روند درمان مجددا تکرار گردد.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی با لیزر

 • در حین عمل لابیاپلاستی ناحیه تناسلی توسط پزشک با کمک لیزر برش داده می شود؛ بنابراین توصیه می شود بیمار مدتی بعد از پروسه از راه رفتن اجتناب ورزد. زیرا این عمل موجب ساییده شدن ناحیه تحت درمان و در نتیجه تورم و سوزش خواهد شد.
 • به مدت ۷ روز از ایستادن های طولانی مدت اجتناب نمایید و استراحت کافی داشته باشید.
 • تورم و سوزش بعد از عمل طبیعی است. به منظور بهبود می توانید از کمپرس یخ پماد و داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج استفاده نمایید.
 • به منظور جلوگیری از سوزش می توانید از پماد زینک استفاده کنید, به خصوص قبل از استفاده از سرویس بهداشتی. پماد زینک از سوزش به هنگام ادرار پیشگیری می کند.
 • از انجام حرکات ورزشی و فعالیت هایی که موجب تعریق می شوند ، برای مدتی خودداری کنید.
 • از داشتن رابطه جنسی تا بهبودی کامل به مدت دو ماه خودداری نمایید.
 • اسب سواری ، دوچرخه سواری و موتور سیکلت می تواند موجب فشار آوردن به ناحیه تحت درمان شود؛ بنابراین از انجام اینگونه فعالیت ها به طور مطلق اجتناب ورزید.
 • رانندگی بخصوص تا هفت روز اول ممنوع می باشد.
 • از رفتن به استخر، سونا و جکوزی تا زمان بهبودی کامل دوری نمایید.
 • زخم های خود را تمیز و خشک نگه دارید.
 • لباس های نخی و گشاد بپوشید.

 

در چه صورت بعد از لابیاپلاستی با لیزر باید به پزشک مراجعه کرد ؟

در صورتی که به خون ریزی شدید ، دردهای غیر قابل تحمل ،تب و تورم شدید در ناحیه تحت درمان ،بوی نا مطبوع و یا هر علائم غیر طبیعی دیگر بخصوص در هفته اول بعد از عمل ، دچار شدید بهتر است پزشک خود را در جریان این موارد قرار دهید.

لابیاپلاستی با جراحی بهتر است یا با لیزر ؟

یکی از دغدغه افرادی که تصمیم به انجام عمل لابیاپلاستی می گیرند انتخاب نوع به انجام رساندن پروسه می باشد. در پاسخ به این سوال که کدام روش درمانی بهتر و موثر تر خواهد بود باید گفت تا حد زیادی به سلامت جسمی و صلاح دید و نظر پزشک معالج بستگی دارد. اما خوب است بدانید روش لابیاپلاستی با لیزر نسبت به روش جراحی سنتی مزایای بیشتری دارد با این حال برای برخی افراد روش جراحی مناسب تر می باشد.بنابراین به طور دقیق نمی توان پاسخ داد کدام روش جراحی بهتر است؛ زیرا شرایط و مشکلات مراجعه کننده در انتخاب این امر دخیل هستند.

آیا می توان برای دختران باکره عمل لابیاپلاستی با لیزر انجام داد ؟

پروسه جراحی زیبایی واژن با لیزر ، تغییرات را بر بخش خارجی واژن و بر روی لابیاها ایجاد می کند. پس دختران باکره ای که بزرگی و بد فرم بودن لابیاهای مینور واژن ، آن ها را آزار داده و موجب محدود شدن فعالیت هایشان شده می توانند بدون نگرانی با متخصص زنان مراجعه کنند و تحت روند لابیاپلاستی با لیزر قرار بگیرند.

آیا نتیجه لابیاپلاستی با لیزر ماندگار است ؟

شاید برخی از بانوان بر این تصور باشند که لیزر نمی تواند نتیجه دائمی را رقم بزند ؛ اما باید گفت نتیجه ای که از لابیاپلاستی به وسیله لیزر بدست می آید ، دائمی و ماندگار است ؛ دقیقا مثل انجام این پروسه با تیغ جراحی. اگر بخواهیم مقایسه ای هم کنیم باید بگوییم که در لابیاپلاستی با لیزر دیگر نیازی به بخیه زدن نیست و عموما خونریزی کمتری هم اتفاق می افتد.

در چه زمانی انجام لابیاپلاستی با لیزر در تهران امکان پذیر نیست ؟

هر چند این پروسه با دقت بالایی انجام می شود و ریسک کمتری دارد ، اما در برخی مواقع بهتر است انجام نشود ؛ به عبارتی اگر موارد منع قابل حل بودند ، فرد ابتدا در راستای درمان آن ها اقدام نماید سپس برای عمل زیبایی واژن با لیزر به دکتر زنان مراجعه فرماید . موارد منع عبارتند از :

 1. زنانی که در دوران قاعدگی یا بارداری هستند ؛ چرا که تغییرات هورمونی در این مواقع می تواند فرم طبیعی لابیاها را تا حدی تغییر دهد و باعث شود نتیجه نهایی رضایت بخش نباشد. همچنین در این مواقع احتمال خونریزی کمی بیشتر است.
 2. بانوانی که شدیداً به استعمال دخانیات و سیگار اعتیاد دارند ؛ چرا که این مواد در روند بهبودی و سلامتی بدن حین پروسه و بعد از عمل تاثیر زیادی دارند.
 3. خانم هایی هم که به بیماری های تناسلی بدخیم دچار هستند ؛ مثل زگیل تناسلی. امکان دارد این جراحی باعث پراکندگی بیشتر زگیل شود.

تکنیک های بیهوشی برای انجام لابیاپلاستی با لیزر

به منظور انجام این جراحی ، می توان هم از بیهوشی عمومی استفاده کرد و هم از بی حسی موضعی ؛ تشخیص این امر بر عهده متخصص است . در بیهوشی عمومی فرد کاملا هوشیاری خود را از دست می دهد اما در بی حسی موضعی ، تنها ناحیه واژن که قرار است تحت عمل قرار بگیرد ، بی حس می گردد. پزشک با در نظر گفتن شرایط بیمار ، یکی از تکنیک های گفته شده را اعمال می نماید.

 

تاثیرات لابیاپلاستی بر میل جنسی

یکی از دغدغه ها و سوالات اساسی بسیاری از بانوانی که قصد انجام لابیاپلاستی با لیزر را دارند ، این است که آیا ممکن است این پروسه بر میل جنسی آن ها تاثیر بگذارد ؟ در رابطه با این موضوع لازم است بدانید که لابیاپلاستی به هیچ عنوان موجب کاهش میل جنسی و یا از بین رفتن این حس نخواهد شد ، البته تا زمانی که این فرآیند زیبایی توسط پزشک متخصص زنان به درستی انجام شود. به همین دلیل توصیه می شود ، در انتخاب پزشک خود دقت کافی داشته باشید. لازم به ذکر است که در قسمت بالایی ناحیه لابیاها ، کلیتورال قرار گرفته است که حس جنسی و اعصاب در این نقطه وجود دارند. در صورتی که عمل زیبایی لابیاها به کمک لیزر با نهایت دقت و ظرافت انجام شود ، نه تنها میل جنسی از بین نمی رود ؛ بلکه این میل افزایش بیشتری پیدا می کند. همچنین افزایش اعتماد به نفس در خانم ها از دیگر موارد موثر و کمک کننده در برقراری رابطه جنسی ناشی از انجام این عمل می باشد ؛ بنابراین می توان گفت این عمل زیبایی می تواند به بهبود روابط بین زوجین کمک زیادی کند.

نکات تغذیه ای مهم بعد از لابیاپلاستی با لیزر

رعایت رژیم غذایی و داشتن تغذیه سالم از موارد مهمی است که در مراقبت های بعد از این پروسه زیبایی لازم بوده و به بهبودی و ریکاوری سریع تر افراد کمک می کند از این رو در ادامه به چندین نکته مهم در این امر توصیه شده است :

 • بهتر است از غذاهای آبکی و نرم تا زمان بهبودی استفاده نمایید ؛ چرا که مصرف این نوع مواد غذایی از بروز یبوست پیشگیری می کند. در صورتی که در این دوران به یبوست دچار شوید ، به عضلات کف لگن فشار زیادی وارد می شود و این موضوع می تواند منجر به صدمه و آسیب به نواحی تحت جراحی شود.
 • برای کمک به کاهش تورم ، التهاب و کبودی ها مصرف آناناس بعد از لابیاپلاستی با لیزر توصیه می شود.
 • مصرف ویتامین c را فراموش نکنید.
 • برای سرعت بخشیدن به ترمیم زخم ها مصرف گوشت قرمز توصیه می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.