لیزرموهای زائد زیربغل

از اصلاح و اپیلاسیون موهای زیر بغل خود خسته شده اید؟ اصلاح هر روز یا اپیلاسیون هر چند هفته یکبار برای از بین بردن موهای زیر بغل فرآیندی خسته کننده است.اگر دچار سوختگی با تیغ هستید ومیخواهید موهای خودرا برای همیشه از بین ببرید، وقت آن است که به لیزر موهای زیربغل فکرکنید.اما آیا درمان های لیزر موهای زائدزیربغل بی خطر هستند؟ آیا درد دارد؟ چه احساسی و ظاهری خواهد داشت؟

لیزر موهای زائد زیر بغل چیست؟

بهتراست بدانید لیزر موهای زائدزیربغل بسیار ساده است. دستگاه لیزر پالس های انرژی نور را در عمق پوست منتشر می کند. سپس در آنجا فولیکول مو را از بین می برد.هنگامی که فولیکول ها از بین می روند، موها نمی توانند دوباره رشد کنند.مو در سه مرحله رشد می کند:مرحله رشد فعال، مرحله انتقال و مرحله استراحت.

لیزر موهای زائد زیربغل تنها زمانی موثر است که مو در مرحله رشد باشد. زمانی که مو در حال تغییر یا استراحت است، لیزر نمی تواند به ریشه آسیب برساند.برای اطمینان از اینکه لیزر موهای زائد موثر است و مرحله رشد را هدف قرار می دهد، مراجعین باید چندین جلسه درمانی را در طی چند هفته انجام دهند. این به بدن زمان استراحت می دهد و به تکنسین لیزر اجازه می دهد تا فولیکول های مو را در مرحله رشد هدف قرار دهد.

اگر به دنبال جایگزینی طولانی‌مدت برای اصلاح منظم یا اپیلاسیون موهای زیر بغل خود هستید، ممکن است به فکر لیزر موهای زائد زیر بغل باشید. این روش با از بین بردن فولیکول های مو تا چند هفته عمل می کند، بنابراین آنها نمی توانند موهای جدید تولید کنند.

این درمان برای همه افراد مخصوصا لیزر درمانی  برای زنان باردار توصیه نمی شود.

مزایای لیزر موهای زائد زیربغل عبارتند از:

 • موهای زیربغل تاحدزیادی ازبین میرود
 • رنگ موهای باقی مانده روشن تر می شود
 • لیزر باعث می شود موهای زیربغل آهسته رشد کنند

لیزر موهای زیر بغل چگونه انجام می شود؟

همانطور که میدانید لیزر موهای زائد زیر بغل در چندمرحله انجام می شود.ابتدا، متخصص شما ناحیه درمان را تمیز می کند و در صورت نیاز از کرم بی حس کننده ملایم استفاده می کند. برای بقیه مراحل به شما عینک محافظ داده می شود.در مرحله بعد، متخصص دستگاهی را که حاوی یک پرتو نور در ناحیه زیر بغل است قرار می دهد. این نور فولیکول‌های مو را گرم می‌کند و باعث آسیب می‌شود. بنابراین مانند معمول موهای جدید تولید نمی‌کنند. به طور کلی، فرآیند ممکن است تنها در چند دقیقه تکمیل شود.

برای به حداقل رساندن درد و سایر عوارض جانبی، متخصص شما ممکن است از یک ژل خنک کننده یا اسپری روی زیر بغل استفاده کند.شما در همان روز عمل به خانه می روید. متخصص شما ممکن است استفاده از کمپرس خنک یا کمپرس یخ را در صورت نیاز به زیر بغل توصیه کند.

درلیزر مو زیربغل چقدر طول می کشد تا نتایج مشخص شود؟

ممکن است بعد از لیزر موهای زائد متوجه موهای ریزتر یا کمتری شوید. به طور کلی، با توجه به مراحل رشد موی فردی، برای دستیابی به نتایج مورد نظر موهای زیر بغل، سه تا چهار جلسه طول می کشد. در آینده نیز به درمان های بعدی برای حفظ تمیزی زیربغل خود نیاز خواهید داشت.احتمال دارد هر ۱۲ ماه یا بیشتر هر زمان که موها دوباره رشد می کنند به درمان های نگهدارنده نیاز داشته باشید.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد زیربغل چیست؟

برای به حداکثر رساندن مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل، مهم است که برای این روش به یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک دارای مجوز بورد مراجعه کنید .طبیعی است که لیزر موی زائد زیربغل هم مانند سایر نواحی دارای یکسری عوارض جانبی باشد. البته نگران نباشید چون در برخی افراد اصلا عوارض جانبی ندارد. در افراددیگرهم که عوارض جانبی دارد کوتاه مدت و چند ساعته است.

به ندرت، لیزر موهای زائد می تواند منجر به موارد زیر شود:

 • احساس درد، ناراحتی یا حساسیت درزیربغل
 • قرمزی پوست ناحیه زیربغل
 • کبودی یا تورم زیربغل
 • روشن یا تیره شدن پوست زیربغل

مراقبت های بعدازلیزر زیربغل چیست؟

برای موثرترین نتایج، چندین کار وجود دارد که باید بعد از لیزر موهای زائد زیر بغل انجام دهید. (و از آنها اجتناب کنید).البته مراقبت های قبل از لیزرهم اهمیت زیادی دارد.

 • پس از درمان، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ضروری است. اگرچه زیر بغل شما زیاد در معرض نور خورشید قرار نمی گیرد، مطمئن شوید که قرار گرفتن در معرض نور خورشید را قبل، در طول و بعد از درمان (تا شش هفته) محدود کنید. این شامل آفتاب طبیعی و مصنوعی (مانند تخت‌های برنزه) می‌شود.  هر دو می‌توانند باعث روشن شدن پوست در آن ناحیه شوند.
 • تا ۴۸ ساعت پس از درمان، لباس های نخی گشاد بپوشید.
 • بهتراست ازاز استخر، جکوزی، اتاق بخار و ورزش بدنی خودداری کنید.
 • از لمس پوست زیر بغل خودداری کنید و با آب ولرم یا خنک تر دوش بگیرید. با آب خیلی گرم یا خیلی سرد نشویید

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل درد دارد؟

در هنگام لیزر موهای زائد زیر بغل کمترین درد وجود دارد. در واقع، بسیاری از بیماران با پایان یافتن این فرآیند شگفت زده می شوند.رایج ترین مقایسه ای که می شنویم این است که لیزر احساس می کند که یک نوار لاستیکی به آرامی به پوست شما کوبیده می شود.زیر بغل ممکن است در مقایسه با سایر قسمت های بدن شما مستعد درد ناشی از لیزر موهای زائد باشد. این به این دلیل است که پوست زیر بغل بسیار نازک تر است.در حالی که گفته می شود درد فقط چند ثانیه طول می کشد.

با لیزر موهای زائد زیر بغل، از شر اپیلاسیون و اصلاح زود به زود خلاص می شوید. لیزر زیربغل همیشه دارای مزایای بالقوه ای نسبت به اصلاح به روش های سنتی است. البته مطمئن شوید که تکنسین لیزر شما دارای مجوز و گواهی است. از پرسیدن سوال نترسید تا بدانید قبل و بعد از درمان چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری را نمی توانید انجام دهید.  مهمتر از همه، نظر صادقانه آنها را در مورد اینکه فکر می کنند درمان های شما چقدر موثر خواهد بود، بپرسید.برای برخی هاهم سوال است که ایا لیزر موهای زیربغل باعث سرطان می شود ؟ که در جوابش باید گفت خیر لیزر زیربغل باعث سرطان سینه نمی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.