لیپوساکشن چیست ؟

فرم های زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای ایجاد فرم بدن مورد نظر استفاده کرد. این مشکل با رژیم غذایی و ورزش منظم قابل حل است. اما استفاده از این روش ها نیازمند تلاش و زمان زیادی است. تنها راه رسیدن به نتیجه در کوتاه ترین زمان، لیپوساکشن است.

روش های زیادی برای انجام لیپوساکشن وجود دارد. معمولا در حین جراحی لیپوساکشن برش هایی در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود و با استفاده از دستگاه مخصوص چربی های موضعی برداشته می شود.

در برخی از افراد، ممکن است فقط لازم باشد چربی از قسمت های خاصی از بدن برداشته شود. اما افرادی که در نواحی مختلف چاق هستند، برای رسیدن به تناسب اندام باید قسمت های مختلف بدن را جراحی کنند.

لیپوساکشن یا برداشتن چربی با جراحی

لیپوساکشن یکی از انواع روش های کانتورینگ بدن است و با هدف فرم دادن به بدن و از بین بردن چربی های اضافی اندام های مختلف انجام می شود.

لیپوساکشن به روش های مختلفی انجام می شود. جراحی لیپوساکشن یک روش غیر تهاجمی در نظر گرفته می شود و هیچ اثری از بخیه یا برش وجود ندارد. این عمل توسط جراح عمومی یا متخصص جراحی پلاستیک انجام می شود. هزینه لیپوساکشن به عوامل زیادی بستگی دارد که مهمترین آنها ناحیه مورد عمل و تجربه جراح است.

لیپوساکشن چیست؟

فرم های زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای ایجاد فرم بدن مورد نظر استفاده کرد. این مشکل با رژیم غذایی و ورزش منظم قابل حل است. اما استفاده از این روش ها نیازمند تلاش و زمان زیادی است. تنها راه رسیدن به نتیجه در کوتاه ترین زمان، لیپوساکشن است.

روش های زیادی برای انجام لیپوساکشن وجود دارد.معمولا در حین جراحی لیپوساکشن برش هایی در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود و با استفاده از دستگاه مخصوص چربی های موضعی برداشته می شود. در برخی از افراد، ممکن است فقط لازم باشد چربی از قسمت های خاصی از بدن برداشته شود. اما افرادی که در نواحی مختلف چاق هستند، برای رسیدن به تناسب اندام باید قسمت های مختلف بدن را جراحی کنند.

 

لیپوساکشن یا برداشتن چربی های شکمی نامی آشنا برای کسانی است که می خواهند وزن کم کنند و تناسب اندام داشته باشند. این روش باعث انقلابی در زمینه عمل های زیبایی و تناسب اندام شده است و امروزه روش های زیادی از آن نشات گرفته است.

به طور مستقیم چربی های سخت، سرسخت و ذخیره شده در اندام های بدن را هدف قرار می دهد و آنها را به صورت مایع حذف می کند. از جراحی لیپوساکشن می توان برای لاغری موضعی شکم و پهلوها، ران ها، بازوها، باسن، سینه و پاها استفاده کرد.

آیا می توان از طریق لیپوساکشن وزن کم کرد؟

ماهیت اصلی جراحی لیپوساکشن یا جراحی ساکشن چربی کاهش حجم نواحی مختلف بدن است. بنابراین نمی توان گفت که این روش باعث کاهش وزن قابل توجهی می شود زیرا چربی وزن زیادی را جذب نمی کند.

همچنین از این عمل فقط برای حذف چربی های موضعی استفاده می شود و چربی های اطراف اندام های حیاتی بدن (چربی احشایی) با این عمل حذف نمی شوند.

بنابراین فرد پس از عمل کاهش وزن جزئی را تجربه می کند.اولین ویژگی که یک کاندید مناسب برای لیپوساکشن باید داشته باشد وجود ذخایر چربی انباشته در نواحی مختلف بدن است. در صورتی که حذف این چربی ها از طریق ورزش و رژیم غذایی امکان پذیر نباشد باید از جراحی استفاده کرد.

فردی که معرفی می کنید باید از نظر جسمی سالم باشد.
انگیزه و انتظارات از لیپوساکشن باید معقول باشد.
فرد نباید به بیماری خاصی مبتلا باشد.
متقاضی لیپوساکشن باید از سن رشد گذشته باشد.

خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست فرد متقاضی لیپوساکشن باید به اندازه کافی باشد تا پس از برداشتن چربی شل نشود.

لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

قبل از عمل، بیماران باید تحت برخی آزمایشات بهداشتی قرار گیرند تا از آمادگی آنها برای جراحی اطمینان حاصل شود.

پزشک ممکن است توصیه های زیر را برای ادامه عمل جراحی انجام دهد. افرادی که به طور منظم از آسپرین و داروهای ضد التهابی استفاده می کنند باید حداقل ۲ هفته قبل از جراحی مصرف آنها را قطع کنند. ممکن است از زنان خواسته شود که قرص های ضد بارداری مصرف کنند.

توقف بیماران کم خونی باید مکمل آهن خود را به طور منظم مصرف کنند. در نهایت، فرد باید یک رضایت نامه را امضا کند و تأیید کند که از خطرات، مزایا و جایگزین های احتمالی این روش کاملاً آگاه است.

لیپوساکشن چربی شکم معمولاً با بیهوشی عمومی انجام می شود، اگرچه می توان از بی حسی اپیدورال برای لیپوساکشن پایین بدن و همچنین بی حسی موضعی برای نواحی کوچک بدن استفاده کرد.
ابتدا جراح ناحیه ای را که چربی در آن برداشته می شود از بدن فرد مشخص می کند.
برای کاهش از دست دادن خون، کبودی و تورم، محلولی حاوی داروی بی‌حس‌کننده و داروی بی‌حس‌کننده به آن ناحیه تزریق می‌شود.سلول های چربی توسط ارتعاشات با فرکانس بالا، پالس های ضعیف لیزر یا جت های آب با فشار بالا تجزیه می شوند.
یک برش کوچک ایجاد می شود و یک لوله مکش متصل به دستگاه خلاء وارد بدن می شود (در صورت بزرگ بودن ناحیه ممکن است نیاز به برش های متعدد باشد).
لوله مکش را به جلو و عقب می برند تا گریس شل شود و سپس آن را بیرون می کشند.
آنها مایعات و خون اضافی را تخلیه می کنند.
ناحیه تحت درمان بخیه شده و بانداژ می شود.
این روش معمولاً ۱ تا ۳ ساعت طول می کشد. و در بیشتر موارد، فردی که جراحی می کند باید یک شب را در بیمارستان بگذراند.

شکم
لیپوساکشن چربی شکم یک راه حل عالی برای خلاص شدن از شر رسوبات چربی سرسخت است که معمولاً با رژیم غذایی و ورزش قابل حل نیستند. اما مراقب باشید که لیپوساکشن شکم فقط می تواند چربی های زیر پوست را از بین ببرد. چربی احشایی به طور محکم در حفره شکم فرو رفته است و باید در درجه اول از طریق رژیم غذایی یا ورزش از بین برود. برای لیپوساکشن شکم بیمار بی حس کننده موضعی دریافت می کند و ناحیه شکم بی حس می شود سپس چندین برش کوچک در نواحی مختلف شکم که از قبل مشخص شده اند ایجاد می شود. سپس رسوبات چربی اضافی به ذرات ریز شکسته می شوند و سپس از طریق لوله کوچکی به نام کانولا خارج می شوند.

لیپوساکشن غبغاب
در حین لیپوساکشن صورت و گردن، محلولی حاوی بی حس کننده موضعی و اپی نفرین به ناحیه درمان تزریق می شود. این برای بی حس کردن ناحیه و کاهش خونریزی در حین لیپوساکشن است. هنگامی که ناحیه درمان بی حس شد، برش های پوستی کوچکی به طول ۱-۲ میلی متر برای وارد کردن کانولا ایجاد می شود. در طول لیپوساکشن گردن، یک تا سه برش کوچک در زیر چانه و/یا نزدیک گوش ایجاد می‌شود.برش ها به قدری کوچک هستند که معمولاً پس از بهبودی قابل توجه نیستند. سپس یک میکروکانولا از میان برش‌های کوچک عبور داده می‌شود و از ناحیه رسوب چربی به عقب و جلو عبور داده می‌شود تا چربی شکسته و خارج شود. هنگامی که عمل لیپوساکشن کامل شد، از یک باند یا باند برای اعمال فشار به ناحیه تحت درمان استفاده می شود.

لیپوساکشن صورت
لیپوساکشن صورت، چه به تنهایی یا همراه با لیفت صورت یا سایر روش‌های صورت، به یک عمل زیبایی رایج تبدیل شده است که شامل برداشتن بافت‌های چربی ناخواسته با کانولا و دستگاه خلاء است که خطوط صورت مانند خط فک را بهبود می‌بخشد. لیپوساکشن گونه به طور دائمی سلول های چربی را از صورت فرد خارج می کند و می تواند ناحیه را شکل دهد یا کانتور کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + نه =