متاورس، کریپتو کوین و NFT

با پتانسیل تجارت الکترونیک و تعامل اجتماعی، این همان جایی است که ارزهای دیجیتال و برنامه های کاربردی ساخته شده بر روی بلاک چین وارد می شوند. تعاملات همتا به همتای مستقیم در وب نوید تسویه وجوه فوری و کارمزدهای نزدیک به صفر را می دهد. مالکیت اقلام را می توان با یک NFT (توکن غیرقابل تعویض) تضمین کرد که می تواند به شکل یک اثر هنری، یک مجموعه دیجیتال یا یک کپی دیجیتالی از یک خرید واقعی باشد، مانند یک جفت از نایک. NYSE). : NKE) کفش های کتانی که می توانید در متاورس نیز بپوشید.
در حال حاضر، متاورس تا حد زیادی حوزه صنعت بازی های ویدیویی و دیگر استارت آپ های تخیلی است. نکته قابل توجه، آشفتگی در فضای ارزهای دیجیتال در نیمه اول سال ۲۰۲۲ نیز بر این متاورس و توانایی آن برای بقای یک اقتصاد کاملا دیجیتال سایه افکنده است. با این حال، چهار پروژه مرحله اولیه برای تماشا وجود دارد که شکاف بین ارز دیجیتال و متاورس را پر می کند.

۱. Sandbox
سندباکس CRYPTO: SAND یک دنیای دیجیتالی است که توسط کاربر تولید می‌شود که در آن کاربران می‌توانند محتوای دیجیتالی را در بازی بسازند و بفروشند. SAND یک توکن درون بازی است که به عنوان ارز عمل می کند و بر روی شبکه بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این توکن ها را می توان در تعدادی از صرافی های ارزهای دیجیتال خرید و فروش کرد. SAND را می توان برای خرید زمین، ساختمان، الحاقات مجازی و موارد دیگر مانند NFT استفاده کرد.

۲. دسنترالند
CRYPTO: MANA یکی دیگر از آزمایشات متاورس مبتنی بر شبکه اتریوم است. شرکت‌کنندگان می‌توانند از توکن MANA برای خرید و توسعه یک زمین مجازی برای بازی‌ها و تجربیات دیگر و همچنین آواتارها و لوازم جانبی دیجیتال استفاده کنند. Decentraland توسط Decentraland DAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) کنترل می شود. صاحبان MANA یا دارایی های مجازی در Decentraland می توانند در DAO شرکت کنند و در مورد برنامه ها و پیشرفت های جدید رای دهند.

۳. Axi Infinity
به CRYPTO: AXS به عنوان نسخه مبتنی بر بلاک چین اتریوم از نینتندو (OTC: NTDOY) پوکمون فکر کنید. بازیکنان هیولاهای خیالی به نام Axies را آموزش می دهند و با تیم های دیگر رقابت می کنند. Axie Infinity یک بازی “play win” است، به این معنی که شرکت می تواند توکن های AXS را برای بازیکن به دست آورد. این توکن‌ها را می‌توان برای Axies جدید (که به عنوان NFT معامله می‌کنند)، آموزش Axهای موجود برای بهبود ویژگی‌هایشان و راه‌اندازی یک سرزمین مجازی آینده‌نگر به دنیای Axie Infinity خرج کرد. گران ترین Axie تا کنون با قیمت ۸۲۰۰۰۰ دلار در اتریوم (به قیمت بازار آن زمان) خریداری شد.

۴. انکودر باریستا
CryptoBaristas یک پروژه NFT است که هدف آن پر کردن شکاف بین دنیای فیزیکی و مجازی است. صاحبان شخصیت Crypto Barista NFT به متاورسی دسترسی دارند که در آن سایر دوستداران قهوه می توانند ملاقات کنند. اما اینجا چیزی بیش از صرفاً مکانی برای لذت بردن از یک قهوه مجازی است. این پروژه همچنین برای تامین مالی یک کافی‌شاپ واقعی در شهر نیویورک به نام Coffee Bros استفاده می‌شود که با تولیدکنندگان قهوه در سرتاسر جهان شریک خواهد شد (اولین یک کشاورز ساکن هندوراس است). در این مرحله، این یک پروژه بسیار جدید است که اخیراً مقاله سفیدی در مورد نحوه عملکرد توکن‌های خود منتشر کرده است، اما نمونه‌ای از این است که چگونه متاورس‌ها می‌توانند برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی داشته باشند.

ورود به متاورس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =