متاورس چیست؟

Metaverse یک واقعیت مجازی از جهان های شبکه سه بعدی است که در آن می توانید معاشرت کنید، کار کنید، خرید کنید و بازی کنید. Metaverse با ترکیب خط بین زندگی واقعی و دیجیتال، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و واقعیت فیزیکی را در یک دنیای گرافیکی غنی که از طریق یک آواتار با آن در تعامل هستید، گرد هم می آورد.
تعریف متاورس هنوز سخت است زیرا یک فناوری واقعی نیست. در عوض، متاورس به تغییر در نحوه تعامل ما با فناوری اشاره دارد. همانطور که ما به کشف و توسعه این دنیای الکترونیکی جدید ادامه می دهیم، معنای آن ناگزیر تغییر خواهد کرد.
معنای متاورس در حال حاضر بر استفاده از واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، آواتارها و دارایی دیجیتال متمرکز است که در حال حاضر در دنیای بازی محبوب است. به نوعی، متاورس ترکیبی است بین اینترنت و بازی آنلاین، که در آن شما توسط یک آواتار قابل تنظیم نمایش داده می شوید که با دیگر آواتارها در یک جامعه آنلاین تعامل دارد.
اما اگرچه این نشان دهنده متافیزیک است که اکنون هست، این تکنیک ها برای خود مفهوم متافیزیک ضروری نیستند. از شکل کنونی، متاورس ممکن است به یک شبکه باز و به هم پیوسته گسترش یابد که می تواند جایگزین اینترنت موبایلی شود که اکنون می شناسیم.

متاورس کی راه اندازی می شود؟

از آنجایی که Metaverse در حال حاضر در دنیای گسترده بازی قرار دارد، از نظر فنی تاریخ انتشاری برای Metaverse وجود ندارد. اما پیشرفت های جدید در حال حاضر به شکل گیری و گسترش جهان کمک می کند. از جمله سرگرمی های تعاملی، جلسات مجازی و فضاهای آموزشی برای متاورس در حال توسعه است.
اما همه این نوآوری ها پیش بینی اینکه متاورس بعدی به کجا خواهد رفت را دشوار می کند. اینترنت اولیه با صفحات وب مرتبط و ارتباط از راه دور بین رایانه ها آغاز شد. این به وب سایت ها، شبکه های اجتماعی و برنامه هایی پویا و غنی از رسانه تبدیل شده است که نحوه کار و زندگی ما را کاملاً تغییر داده اند.
آیا متاورس اینترنت جدید است؟ آیا از بلوک های ساختمان موجود واقعیت مجازی، هوش مصنوعی و مالکیت دیجیتال برای تبدیل شدن به چیزی کاملاً متفاوت استفاده خواهد کرد؟ فناوری های بزرگ مطمئناً چنین فکر می کنند، و آنها میلیاردها دلار برای کاوش و ساخت این دنیای مجازی جدید سرمایه گذاری کرده اند.

اکنون می توانید از متاورس استفاده کنید؟

اکنون می توانید از Metaverse استفاده کنید، اما اکنون این شبکه انقلابی نیست که انتظار می رود تبدیل شود. در حال حاضر فرآیندهای فراداده جداگانه و «مینی» وجود دارد که عمدتاً از پلتفرم های بازی آنلاین جامعه – مانند Fortnite و Roblox – تشکیل شده اند که از فناوری غیرمتمرکز مانند ارزهای دیجیتال و NFT استفاده می کنند.
این پلتفرم های متاورس ممکن است در نهایت بخشی از یک متاورس بزرگتر شوند. شما می توانید این پلتفرم ها را به عنوان وب سایت ها یا برنامه های کاربردی در نظر بگیرید و متاورس آینده را به عنوان یک اینترنت یکپارچه که آنها را به هم متصل می کند، در نظر بگیرید. اگرچه برخی از پلتفرم های متاورس از فناوری بلاک چین و NFT استفاده می کنند، اما هنوز تا یک متاورس یکپارچه و غیرمتمرکز فاصله داریم.

منشأ متاورس چیست؟

واژه متاورس در سال ۱۹۹۲ در رمان علمی تخیلی Snow Falls نوشته نیل استیونسون به وجود آمد. استیونسون Metaverse را به عنوان یک بازار جهانی مجازی تصور می کند که می توان از طریق عینک های خصوصی یا پایانه های عمومی به آن دسترسی داشت. کتاب استیونسون متاورس را مکانی توصیف کرد که در آن می توانید املاک مجازی بخرید و بفروشید، و او اصطلاح آواتار را برای توصیف بدن های مجازی در یک محیط مجازی رایج کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − سیزده =