محاسبه وزن هر متر مربع ورق سقف عرشه فولادی+جدول وزنی

قبل از اینکه بخواهیم هر متر مربع ورق عرشه فولادی را محاسبه کنیم جای دارد در ابتدای مطلب کمی با سقف عرشه فولادی آشنا شوید. این محصول را با نام کف‌پوش فولادی نیز در بازار می‌شناسند. عرشه فولادی یک ورق گالوانیزه شده مجعد است که به عنوان پوشش سقف در سازه‌های یک طبقه اجرا می‌شود، و از محصولات پرکاربردی به شمار می‌آید که از سالیان اخیر تا به حالا مورد فروش قرار گرفته است و جای سقف‌های تیرچه بلوک را گرفته است و به دلیل سریع اجرا شدن و هزینه مقرون به صرفه آن در میان افراد از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار شده است. برای خرید این محصول باید با شرایط فیزیکی آن آشنا باشید و یکی از متریال‌های مهمی که در هنگام خرید به شما کمک می‌کند، دانستن و محاسبه وزن سقف عرشه فولادی و یا بار مرده آن است. برای درک بهتر این ورق فولادی، در این مقاله ما قصد داریم تا محاسبه وزن هر متر مربع ورق عرشه فولادی را بررسی کنیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

محاسبه وزن هر متر مربع ورق عرشه فولادی سقف

برای بدست آوردن وزن هر متر مربع ورق عرشه فولادی باید به پارامترهایی نظیر عرض ورق گالوانیزه، ضخامت و وزن آن توجه کنیم. با استفاده از این فاکتورهای نام برده می‌توان به وزن مصالح عرشه فولادی دست پیدا کرد. بنابراین برای افرادی که در این زمینه فعایت دارند پیش از خرید این محصول وزن آن حائز اهمیت است، مشخصات ورق گالوانیزه عرشه فولادی، دارای ضخامت‌های ۱ تا ۷ میلیمتر و عرض آن ۱.۲۵۰ سانتیمتر است که بعد از فرمینگ عرض مفید این ورق به زیر ۱ متر می‌رسد و همین امر بستگی به گام فرمینگ دارد که از گام ۵.۵ الی ۷.۵ میلیمتر وجود دارد. برای محاسبه وزن هر متر مربع ورق عرشه فولادی از چند روش می‌توان استفاده کرد که شامل فرمول دستی ریاضی، جدول وزنی و مشاوره از طریق کارشناسان صنایع فولاد توفیقی قابل اجرا است.

محاسبه وزن سقف عرشه فولادی به روش فرمول دستی ریاضی

در این روش با توجه به اینکه در فرآیند تولید ورق عرشه فولادی از فرآیند گالوانیزه تهیه شده است، در این ورق مقدار مشخصی فلز روی وجود دارد و همین موضوع باعث شده است تا از مقاومت بالایی برخوردار شود و بتون آن را در هر نوع آب و هوایی اجرا کرد. بر اساس اینکه فلز روی و آهن آلات از سنگ معدن استخراج می‌شوند و چگالی آهن برابر است با ۷.۸۶، بنابراین برای بدست آوردن وزن این محصول از چگالی آهن نیز استفاده می‌شود.
برای بدست آوردن وزن هر متر مربع ورق عرشه فولادی از فرمول زیر استفاده می‌کنند. قابل ذکر است گفته شود وزن محاسبه شده تقریبی است و وزن واقعی را با توجه به جدول وزنی باید با باسک.ل‌های صنعتی اندازه‌گیری شود.
چگالی ورق آهنی ۷.۸۶(گرم بر سانتی‌متر مربع) * ضخامت ورق گالوانیزه عرشه فولادی(میلیمتر) * عرض وزق فولادی(میلیمتر) * طول ورق عرشه فولادی گالوانیزه(میلیمتر) = وزن هر متر مربع ورق عرشه فولادی
روش بعدی به کمک جدول وزنی این امر قابل اجرا است، که در اینجا به شما ارائه داده می‌شود.

جدول وزن سقف عرشه فولادی 

نام محصول ضخامت(میلیمتر) ارتفاع گام(سانتی‌متر) عرض(سانتی‌متر) طول ورق گالوانیزه(متر) وزن هر متر مربع(کیلوگرم)
عرشه فولادی ۰.۷ ۶.۵ ۱۰۱ ۱ ۷.۱۰۰
ورق عرشه فولادی ۰.۷ ۷.۵ ۹۴ ۱ ۷.۴۰۰
عرشه فولادی ۰.۸ ۶.۵ ۱۰۱ ۱ ۸
ورق گالوانیزه عرشه ۰.۸ ۷.۵ ۹۴ ۱ ۸.۵۰۰
عرشه فولادی ۰.۹ ۶.۵ ۱۰۱ ۱ ۹.۱۰۰
عرشه گالوانیزه ۰.۹ ۷.۵ ۹۴ ۱ ۹.۶۰۰
سقف عرشه فلزی ۱ ۶.۵ ۱۰۱ ۱ ۱۰.۲۰۰
عرشه فولادی ۱ ۷.۵ ۹۴ ۱ ۱۰.۶۰۰
ورق عرشه فولادی ۱.۲۵ ۶.۵ ۱۰۱ ۱ ۱۲.۵۰۰
سقف عرشه فولادی ۱.۲۵ ۷.۵ ۹۴ ۱ ۱۳.۲۰۰

روش بعدی که بهترین روش واقع شده است و همیشه در دسترس است، با توجه به کاربرد خود می‌توانید با کارشناسان زبده مجموعه صنایع فولاد توفیقی تماس حاصل فرمایید تا صفر تا صد وزن با توجه به ضخامت و خرید تا قیمت را برای شما بازگو کنند.

مزایای ورق گالوانیزه عرشه فولادی

در متن فوق دانستید که وزن هر متر مربع ورق عرشه فولادی چگونه محاسبه می‌شود، حال می‌خواهیم در مورد مزایا و کاربردهای این سقف پیش ساخته شرح دهیم که شامل موارد زیر می‌باشد.

 1. به دلیل عنصر روی در فرآیند تولید آن در هر نوع شرایط جوی هوا قابل اجرا است و دچار زنگ زدگی و خوردگی، پوسیدگی نمی‌شود.
 2. دارای مقاومت و استحکام بالا، بر خلاف سبک بودنش در مقابل بادهای دید مقاوم است.
 3. نصب راحت و اجرای سریع
 4. هزینه مقرون به صرفه
 5. کاهش هزینه‌ به عنوان بخشی از مصالح مقاومتی

کاربرد ورق عرشه فولادی سقف

ورق عرشه فولادی به دلیل پوشش روی در تولید آن در بسیاری از صنایع به کار می‌رود که شامل موارد زیر می‌باشد.

 1. ساختمان‌های فولادی
 2. نیروگاه‌ها
 3. فرودگاه‌ها
 4. ایستگاه‌های راه‌آهن
 5. استادیوم‌های ورزشی
 6. سالن‌های کنسرت
 7. سوپر مارکت‌های بزرگ

خرید ورق عرشه فولادی سقف از تولید کنندگان استان تهران

صنایع فولاد توفیقی همواره آماده ارائه فروش ورق گالوانیزه عرشه فولادی در ضخامت‌های مختلف می‌باشد. اولین مولفه‌ای که برای خریدار حائز اهمیت است، وزن هر متر مربع ورق عرشه فولادی می‌باشد برای محاسبه وزن سقف عرشه فولادی می‌توانید از روش‌هایی که ذکر شد کمک بگیرید و کلیک بر این لینک برای استعلام قیمت با توجه به قیمت‌های لحظه‌ای می‌توانید با کارشناسان صنایع فولاد توفیقی تماس حاصل فرمایید تا ارزانترین و به روز ترین قیمت را دریافت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 12 =