مدرک آیلتس به چه دردی میخوره؟

آیلتس، از پر مخاطب ترین آزمون های بین المللی زبان میباشد که به عنوان پر استفاده ترین آزمون در سنجش مهارت زبان انگلیسی شناخته شده است. در واقع آزمون آیلتس که مخفف International English Language Testing System‌ است،‌ سالانه صدها هزار نفر در سرتاسر جهان را به سمت خود جذب می کند. این مدرک در تمامی کشورها و دانشگاههای جهان از جمله آمریکا معتبر می باشد. در این مطلب به بررسی کاربرد آیلتس می‌پردازیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

کاربرد مدرک آیلتس

برای درک صحیح از کاربرد مدرک آیلتس باید ابتدا با انواع آن آشنا شوید. آیتس دارای دو بخش آکادمیک و جنرال می باشد. آزمون آکادمیک برای افرادی مناسب است که می خواهند در موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها در مقطع کارشناسی یا مقاطع بالاتر ادامه تحصیل بدهند و یا در یک شرکت یا سازمان حرفه ای در یک کشور انگلیسی زبان مشغول به کار شوند. آزمون جنرال یا عمومی همان طور که از نام آن پیدا است مناسب افراد غیر دانشجو است که می خواهند در مقاطع پایین تر به تحصیل بپردازند و یا در یک کشور انگلیسی زبان کار کنند و یا برای زندگی به آن کشور مهاجرت کنند. آیلتس لایف اسکیلز هم یک آزمون آیلتس جدید است که برای تقاضای ویزا و مهاجرت به بریتانیا مورد نیاز میباشد.

  • آزمون آیلتس برای تحصیل

از مهم ترین امتیازهای مدرک آیلتس برای تحصیل می‌باشد. بنابراین، چنانچه قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، نیاز است که بدانید تمامی دانشگاه های دنیا، نتایج آزمون آیلتس را قبول دارند. متقاضیان ویزای Tier4 می‌توانند با ارائه آیلتس از تمام مراکز آموزشی بریتانیا درخواست خود را مطرح کنند؛ مگر آنکه از دیگر شروط آن دانشگاه نیاز به مدرک زبان دیگری هم باشد. چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد را داشته باشید می‌بایست در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت نمایید. همچنین اگر قصد شرکت در مقطع PhD دانشگاه های داخل ایران را دارید، آزمون آیلتس به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های مصاحبه دکتری شناخته ‌می‌شود.

  • آزمون آیلتس برای مهاجرت

بیشترین کاربرد مدرک آیلتس برای امور مهاجرتی می باشد. در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان، داشتن آیلتس جهت مهاجرت یا اخذ اقامت الزامی بوده شاخص‌ترین این کشورها انگلستان، نیوزلند، کانادا و استرالیا می باشد. در کشور انگلیس علاوه بر آیلتس آکادمیک و جنرال، آزمون آیلتس لایف اسکیلز نیز مورد استفاده قرار می گیرد. آزمون آیلتس توسط سازمان های مهاجرت به رسمیت شناخته می شود و نقش مهمی در ارزیابی مهارت‌های زبانی جهت کنترل تعداد مهاجرین دارد. چنانچه قصد مهاجرت به کشور خاصی دارید باید وب سایت ‌ای رسمی و دولتی آن کشور را برای مدارک مورد نیاز زبان انگلیسی بررسی نمایید.

  • آیلتس برای تدریس زبان انگلیسی

با در اختیار داشتن مدرک آیلتس می‌توانید سطح زبان انگلیسی خود را اثبات کرده و به تدریس زبان بپردازید. مزایای داشتن آیلتس در این بخش بسیار زیاد است زیرا بسیاری از زبان آموزان ترجیح می دهند دوره آموزش آیلتس را با شخصی داشته باشند که خود دارای این مدرک معتبر بین‌المللی است و دوره های آیلتس را گذرانده باشد.

  • آیلتس برای اشتغال

داشتن مدرک برای تایید مهارت زبان، گامی مهم و اساسی برای اخذ ویزا و اشتغال در خارج از کشور می باشد. مهارت های زبانی یکی از اصول موفقیت شغلی در کنار سایر مهارت ها و توانایی های افراد است. بسیاری از سازمان ها، مراکز کاری ،کاریابی و هم چنین شرکت ها در سرتاسر دنیا، به مدرک آیلتس به عنوان مبنای انتخاب فرد مناسب تکیه می کنند. در بیشتر کشورهایی که زبان اصلی آن ها انگلیسی می باشد، داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر برای متقاضیان و تحصیل کرده های خارج از آن کشور، یکی از پیش شرط های اصلی می باشد. سطح مهارت زبانی قابل قبول مؤسسات، شرکت ها وسازمان های گوناگون متفاوت است و حتی نوع مدرک آیلتس جنرال یا آکادمیک  و همچنین میزان نمره قبولی را نیز بر حسب نیاز، خود کشورها و سازمان ها تعیین می کنند.  برای مثال در کشور بریتانیا باید فرد حداقل نمره ۶.۵ در آزمون آیلتس را کسب کند. در حالی که در کشور استرالیا حداقل نمره قبولی ۵ الی ۶ می باشد. به علاوه در کشور نیوزیلند حداقل نمره قبولی در آزمون های آکادمیک و آیلتس ۴ است.

در آخر اگر می خواهید به خوبی برای این آزمون آماده شوید پیشنهاد ما به شما این است که در کلاس های تدریس خصوصی آیلتش شرکت نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 18 =