مدریت زمان در آزمون pte

مدریت زمان در آزمون pte یکی از بخش ها مهمی است تاثیر بسیاری در نتیجه آن دارد.در برخی از سوالات این آزمون مدت زمان آن در مقابل نوشته شده است و لازم نیست شما نگران از دست رفتن زمانتان باشید تنها لازم است در زمان مشخص شده پاسخ های خود را تحویل دهید.به طور مثال در بخش توصیف تصویر ۴۰ ثانیه فرصت دارید تا به پاسخ دهید.

اسپیکینگ پی تی ای آکادمیک

در قسمت اسپیکینگ زمانی که برای پاسخ دهی به سوالات نیاز است مشخص شده است و تنها کافی است آمادگی لازم را داشته باشید تا سوالات را با دقت و به درستی پاسخ دهید.

  • در سؤال read aloud بین ۳۰ تا ۴۰ ثانیه زمان دارید که آماده پاسخ‌دهی شوید و بین ۳۰ تا ۴۰ ثانیه نیز برای بلند خواندن متن فرصت دارید. زمانی که برای این بخش درنظر گرفته می‌شود به طول پاراگراف بستگی دارد.
  • در سوال repeat sentence باید به یک جمله گوش کرده و سپس آن را تکرار کنید. معمولاً طول این جمله ۳ تا ۵ ثانیه است و شما نیز باید با همان سرعت آن را تکرار کنید. به یاد داشته باشید که اگر بیش از ۳ ثانیه مکث کنید میکروفن قطع شده و پاسخ شما در نظر گرفته نمی‌شود.
  • در سؤال describe image ۲۵ ثانیه زمان دارید که به تصویر نگاه کنید و سپس ۴۰ ثانیه برای توصیف آن زمان دارید. پیشنهاد می‌شود که حداقل ۳۵ ثانیه صحبت کنید. اگر بیش از ۴۰ ثانیه صحبت کنید صحبت‌های شما قطع می‌شود و احتمالاً در بخش گرامر نمره کمی کسب می‌کنید.
  • سوال retell lecture تقریباً در ۹۰ ثانیه به یک سخنرانی گوش داده، ۱۰ ثانیه زمان آماده‌سازی دارید و ۴۰ ثانیه برای بازگو کردن آن به زبان خودتان زمان دارید.
  • در سوال Answer short question در مدت ۳ تا ۵ ثانیه سؤالی مطرح می‌شود، پس از شنیدن این سوال باید در طول ۱ تا ۲ ثانیه به سؤال پاسخ دهید. دقت داشته باشید که قبل از گفتن پاسخ خود بیش از ۳ ثانیه سکوت نکنید.

ریدینگ پی تی ای آکادمیک

در این قسمت شما یک زمانی کلی بین ۳۲ تا ۴۱ دقیقه دارید که در این مدت زمان باید به ۱۵ تا ۲۰ سوال پاسخ دهید.پیشنهاد ما این است که برای اینکه بتوانید به درستی به هر سوال پاسخ دهید از زمان های تقریبی استفاده کنید.

  • Multiple choice, single answer: پاسخ به هر سوال به طور میانگین ۲ دقیقه
  • Multiple choice, multiple answer:پاسخ به هر سوال به طور میانگین ۳ دقیقه
  • Reorder paragraphs:پاسخ به هر سوال به طور میانگین ۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه
  • Reading and writing, fill in the blanks:پاسخ به هر سوال به طور میانگین ۳ دقیقه

لیسنینگ پی تی ای آکادمیک

در بخش لیسنینگ اولین سوال این بخش یعنی Summarize spoken text از سوالات دیگر جدا بوده و ۱۰ دقیقه برای آن زمان دارید.اما برای پاسخ دهی به باقی سوالات باید مدریت زمان داشته باشید تا برای سوال آخر بعنی write from dictation زمان کافی داشته باشید.

در قسمت لیسنینگ شما باید توجه داشته باشید که زمان خود را برای خواندن سوالات هدر ندهید و پس از شنیدن سوال آمادگی پاسخ دادن را داشته باشید.

به این نکته توجه داشته باشید که شما تنها یکبار قادر هستید تا سوالات را گوش دهید و امکان پخش مجدد وجود ندارد.

رایتینگ پی تی ای آکادمیک

در این بخش برای سوال Summarize written text تنها ۱۰ دقیقه فرصت دارید تا سوال را بخوانید و خلاصه خود را آماده کنید. توجه داشته باشید که اگر در این بخش زمانی اضافه بیاوردید زمان شما به سوال بعد اضافه نمیشود پس از فرصت خود استفاده کامل را داشته باشید.

برای بخش Write essay شما ۲۰ دقیقه فرصت دارید برای خواندن،پاسخ و ویرایش کردن.

در اخر میتوان گفت موفقیت در این آزمون به تمرین و آمادگی شما بستگی دارد اگر قصد شرکت در این ازمون را دارید پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاس های تدریس خصوصی pte موسسه بهکلام است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =