مدل مختلف پالتو

انواع مختلف پارچه برای مانتو را کشف کنید
امروزه پارچه های مانتو با توجه به پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی دارند. شناخت انواع پارچه ها از نظر جنس و طرح یکی از مهم ترین ملزومات طراحی و تولید مانتو می باشد. شما می توانید برای خرید پالتوزنانه با کیفیت بسیار بالا و جنس عالی از فروشگاه معتبر و معروف کهن شاپ مراجعه نمایید و بهترین برندهای معتبر و معروف پالتو زنانه را برای خود سفارش دهید. در خرید پالتو باید به جنس و ماندگاری آن توجه ویژه داشته باشیم تا پرداخت هزینه برای خرید آن برایمان نوعی سرمایه گذاری باشد.

طراحان و تولیدکنندگان پالتو باید بر اساس شناختی که از جنس و نوع پارچه های کت موجود در بازار دارند اقدام به تولید مانتوهای مناسب خود کنند.

در ادامه انواع پارچه پالتو برای دوخت مانتو مناسب را می شناسیم.

نوع پارچه مانتو را با استفاده از روش زیر پارچه مشخص کنید
خرید انواع پارچه های اصلی
یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص نوع پارچه پالتو، «زیر پارچه» است. به این ترتیب، می توانید با دانستن چند نکته ساده در مورد ویژگی های پارچه کت مورد نظر خود، از بین انواع پارچه ها انتخاب کنید.

در علم نساجی روش ساده ای به نام «زیر پارچه» وجود دارد. به این ترتیب با تکیه بر حس لامسه و تجربیات گذشته می توانید نوع بافت را تشخیص دهید.

در واقع می توان گفت دیر یا زود لمس دست ها را لمس می کند. چگونه می توانید نوع پارچه و جنس آن را تشخیص دهید.

چگونه با روش «زیر پارچه» نوع پارچه مانتو را تشخیص دهیم؟
در ادامه نحوه تعیین کیفیت پارچه مانتو را به روش «زیر پارچه» توضیح می دهیم:

اگر پارچه ای که دست می زنید کمی گره دارد، برای پاییز و زمستان مناسب است. زیرا پارچه این پارچه خیلی سفت نیست و منافذ بین آن به عنوان عایق عمل می کند. بهترین و خواستنی ترین نوع این پارچه، پارچه پشمی است، مناسب برای مانتو، کت و مانتو زمستانی.
قطعا همه ما به دنبال جنسیتی از لباس ها و پارچه هایی هستیم که کمتر از پارچه های دیگر چروک می شوند. برای اینکه بفهمیم پارچه چقدر چروک است، مقداری از آن پارچه را به مدت ۳۰ ثانیه در دستانمان له می کنیم. اگر پارچه دارای درجه چروک بالایی باشد با این روش مشخص می شود. خاصیت چروک شدن به ندرت در بین پارچه های پاییزی و زمستانی یافت می شود. اما پارچه هایی مانند لنین بسیار چروک هستند.
منشا انواع پارچه
می‌توان گفت پارچه‌ها از نظر منشأ به ۴ دسته تقسیم می‌شوند:

پارچه هایی با منشا گیاهی؛ مانند کتان، پنبه، کنف و…
بافت های به دست آمده از سنتز شیمیایی؛ مانند نایلون، داکرون و ترگال
پارچه های با منشاء حیوانی؛ مانند ابریشم، پشم، خز طبیعی و…
پارچه هایی با منشا معدنی؛ مانند آزبست (آزبست) و پارچه های شیشه ای
از آنجایی که موضوع ما پارچه های پاییزی و زمستانی است، تنها در مورد پارچه های ساخته شده از الیاف طبیعی و مصنوعی صحبت خواهیم کرد.

پارچه های الیاف طبیعی
این پارچه ها از الیاف گیاهی تشکیل شده اند که در گروه های زیر طبقه بندی می شوند:

فیبر از دانه های میوه مانند پنبه
الیاف ساقه مانند کتان و کنف
الیاف برگ مانند سیزال
پارچه های پنبه ای
محبوب ترین انواع پارچه ها پارچه های نخی و نخی هستند. این پارچه ها که ایجاد حساسیت نمی کنند و به پوست آسیب نمی رسانند، باعث تنفس بدن و جریان هوا می شوند. به همین دلیل مردم از آنها به عنوان پارچه و لباس گرم در آب و هوای گرم استفاده می کنند.

یکی دیگر از انواع پارچه های الیاف طبیعی پارچه الیاف نخی است که به دلیل ضخامت بیشتر گرمتر است و در فصول سرد سال قابل استفاده است.

یکی از معایب پارچه های الیاف طبیعی آبرفت آنهاست. به همین دلیل قبل از برش پارچه باید آن را در آب انداخت تا علاوه بر تعیین میزان آبرفت، میزان رنگی که به کیفیت خود باز می گردد را نیز مشخص کند. معمولاً در صنعت نساجی برای سفید کردن الیاف پنبه، آن را در محلول اکسید کننده قرار می دهند که نسبت به زمانی که پارچه در محلول باقی می ماند سفیدتر و دوام کمتری دارد.

پشم، پارچه مهم با الیاف حیوانی
پارچه هایی با الیاف حیوانی از پشم، موی حیوانات و خز تهیه می شوند. نوع دیگری از پارچه مانند ابریشم از نخ های کرم ابریشم تهیه می شود. کیفیت تار و پود این پارچه بستگی به نوع حیوانی دارد که از آن پشم گرفته شده است. به عنوان مثال یکی از بهترین پارچه های پشمی، پارچه پشمی کشمیر است که پشم آن متعلق به گونه ای از بز است. از ویژگی های پارچه پشم ترمه می توان به ظرافت، سبکی، گرمی و لطافت اشاره کرد.

پارچه های پشم گوشتی ضخیم تر و خشن تر هستند. یکی از دلایلی که از پارچه پشمی برای دوخت مانتو استفاده می شود این است که این پارچه ها بیش از هر دسته دیگری رطوبت را جذب می کنند و گرما را دفع می کنند که این رطوبت را جذب کرده و بدن را گرم می کند. پشم به دلیل خاصیت خاصی که دارد در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است و اجازه عبور نمی دهد. یکی دیگر از ویژگی های آن تولید لباس های زمستانی مانند کلاه، جوراب، مانتو و … است که از گذشته تا به امروز در صنعت نساجی مورد استفاده قرار گرفته است.

در صنعت نساجی از ماده شیمیایی به نام ویسکوز برای تولید منسوجات استفاده می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =