مراقبت های لازم برای پوست چرب و مستعد جوش

نوع پوست چرب یکی از متداول ترین انواع پوست است. افرادی با پوست چرب معمولا نیاز به مراقبت های خاصی دارند. در این مطلب قصد داریم چند مورد را که برای پوست های چرب و مستعد جوش است معرفی کنیم که باعث سلامت بهتر این پوست ها می شود.

 

از لوازم آرایش مخصوص استفاده کنید

افرادی با پوست چرب نباید از محصولات آرایشی که در آن چربی زیادی وجود دارد استفاده کنند. این روزها صنعت و تولیدات این محصولات بیشتر و حرفه ای تر از سابق است. به راحتی می توانید کرم پودرها و سایر محصولات آرایشی بدون چربی را پیدا کنید. بهتر است از محصولات پوشاننده کمتری استفاده شود. در صورت نیاز نیز باید نوع بدون چربی آن استفاده شود.

 

از پاک کننده ها استفاده کنید

غدد چربی پوست که چربی تولید می کند معمولا در افراد با نوع پوست چرب فعالیت بیشتری دارد. به همین دلیل افرادی با پوستهای چرب نیاز به پاک کننده ها و شوینده های مناسب دارند. با این کار از بسته شدن منافذ پوستی نیز جلوگیری می شود. پاک کننده ها را می توانید به راحتی استفاده کنید. یکی از محصولات جدید در این زمینه ژل شست و شوی صورت کامان پوست چرب است. این محصول را هم می توانید برای پاک کردن آرایش از روی صورت و هم برای پاک کردن و تمیز کردن پوست از چربی ها و آلودگی ها استفاده نمایید.

 

از لایه بردارها استفاده کنید

یکی از مراقبت هایی که افرادی با پوست چرب نیاز دارند لایه برداری پوست است. این کار به پوست آنها اجازه تنفس و اکسیژن رسانی بیشتری می دهد. انواع کرم ها و لایه بردارها وجود دارد و با استفاده از آنها از آسیب های پوستی جلوگیری می شود.

 

به اندازه استحمام کنید

پوستهای چرب نیاز به استحمام و شست و شوی بیشتری دارند. تنها استفاده از پاک کننده ها کافی نیست. با استحمام به موقع اجازه دهید تمام پوست بدن شما از چربی ها پاک شده و نفسی تازه کند. اگر پوست شما خیلی چرب است بیشتر حمام کنید.

 

از حمام با آب داغ بپرهیزید

حمام کردن با آب داغ به هیچ وجه مناسب نیست. چه برای افرادی با پوست خشک و چه برای افرادی با پوست چرب. اما برای پوست های چرب باعث تجمع آب و چربی در پوست و بروز جوش ها و آکنه های سرسفید می شود. پس عادت این که با آب داغ خود را می شوید را فراموش کنید.

 

روبالشتی خود را تمیز نگاه دارید

افرادی که پوست چربی دارند معمولا به جوش و آکنه نیز عادت دارند. یکی از روش هایی که از بروز جوش و آکنه جلوگیری می کند تمیز کردن و شستن روبالشتی است. زود به زود روبالشتی خود را بشویید. می توانید از ملحفه یکبارمصرف نیز استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 2 =