مراقب باور های غلط در مورد آیلتس باشید.

نمره آیلتس ۹ فقط مخصوص زبان آموزان بومی (Native) یا کسانی است که زبان مادری‌شان انگلیسی است.

هر کسی در هر کجای دنیا میتواند نمره بالا در آیلتس کسب کند.آزمون آیلتس برای همه افراد به گونه ای طراحی شده است که بتوانند نمره کامل را کسب کنند.البته گرفتن نمره کامل در آیلتس نیازمند تمرین و تلاش فراوان است.

کسانی که انگلیسی خوبی دارند از آمادگی برای آیلتس بی نیازند.

آیلتس یک آزمون بین المللی است و شما باید برای کسب نمره بالا در این آزمون ، هر چهار مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. آیلتس دارای پیچ و خم هایی است که جز با مطالعه منابع معتبر آیلتس و کمک از یک معلم خصوصی خوب آیلتس نمیتوانید موفق شوید.

کلمات سخت و پیچیده، نمرات رایتینگ و اسپیکینگ بالاتری را به ارمغان می‌آورند

این باور کاملا غلط است ، پس سعی نکنید با حفظ چندین کلمه عجیب و غریب و استفاده در رایتینگ ، خود را بسیار حرفه ای نشان دهید.

پاسخ به نمونه سؤالات می‌توانند به تنهایی مرا در رسیدن به نمرات بهتر کمک کنند.

حل نمونه سوال بسیار به شما کمک خواهد کرد ولی این را به شما گوشزد میکنیم که حل نمونه سوال به تنهایی کافی نیست.

نمره آزمون SPEAKING آیلتس به دانش من در موضوع مورد سؤال بستگی دارد.

اصلا مهم نیست که اطلاعات عمومی شما در مورد سوالات چه قدر است . شما فقط و فقط باید بر روی نحوه پاسختان، روان بودن و گرامر توجه کنید. با شرکت در کلاس های اسپیکینگ آیلتس میتوانید این مهارت خود را تقویت کنید.

صحبت کردن با لهجه بریتیش، امریکن یا استرالیایی نمره آیلتس بالاتری به ارمغان خواهد آورد.

بعضی افراد میگوییند اگر شما فلان لهجه را بلد باشید ، نمره خوبی خواهید گرفت . سعی نکنید لهجه ی خود را به زور تغییر دهید. چون این باور کاملا اشتباه است.

برای قبول شدن در آیلتس باید نمره نهایی (Band score) مشخصی را کسب کرد.

نمره آیلتس قبولی و ردی ندارد. هر دانشگاه و یا موسسه ای نمره ای خاص را برای پذیرش قبول دارد. شما باید با توجه به موسسه یا دانشگاهی که میخواهد در آن ادامه تحصیل دهید نمره ای به خصوص را کسب کنید.

اختلاف نظر آزمون دهنده با آزمون گیرنده ممکن است منجر به کسب نمره پایین‌تری شود.

آزمون گیرنده ها افرادی حرفه ای هستند که از قبل تعلیم دیده اند. این افراد شما را قبل نمیشناسند و با شما خصومت شخصی ندارند. به همین دلیل این باور غلط را فراموش کنید و به فکر تقویت مهارت های خود باشید.

نمره آزمون بسته به محل آزمون فرق می‌کند

حتما شما هم از آشنایان و یا سایر داوطلبان شنیده اید که اگر در فلان موسسه امتحان دهی ، نمره ای خوب میگیری یا برعکس میگویند این موسسه به داوطلبان نمره پایین میدهد. آزمون آیلتس طبق یک استاندارد جهانی است و معیار های نمره دهی یکسانی دارد.

امکان تقلب و فریب در آزمون آیلتس وجود دارد.

هیچ گاه این فکر به ذهنتان خطور نکند ، چون به سرعت لو میروید و باید تبعات این کارتان را قبول کنید. آزمون آیلتس هیچ راه دورزدن و پیچوندنی ندارد.

 هیچ واژه ای را نباید تکرار کنید.

این باور غلط است ولی نباید این نکته را هم فراموش کرد که تکرار بیش از حد یک کلمه در جمله زیبا نخواهد بود. به شما پیشنهاد میدهیم به جای استفاده مکرر از یک کلمه از مترادف آن استفاده کنید.

 فقط ۳ بار حق شرکت در آزمون آیلتس را دارید.

شما میتوایند هر چند بار که دلتان میخواهد در این ازمون شرکت کنید و هیچ محدودیتی ندارید.

با ما به هدفتان برسید. برای آمادگی بیشتر در آزمون آیلتس در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس شرکت کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =