مزایای فروش آنلاین برای صاحبان مشاغل

این روزها بازار وب سایت های فروشگاهی داغ است. در هر حوزه ای می توان یک فروشگاه تخصصی پیدا کرد. فروشگاه های تخصصی عطر و لوازم بهداشتی، فروشگاه های آنلاین در حوزه لوازم اداری و بسیاری انواع دیگر.

تمایل مردم به خرید از این وب سایت ها بسیار زیاد شده است. به همین خاطر در بسیاری موارد ترجیح می دهند به جای خرید حضوری در یک مرکز خرید از طریق وب سایت خرید نمایند.

اما وب سایت های فروشگاهی علاوه بر منافع فراوان برای مردم عادی برای فروشندگان نیز فواید زیادی داشته است. در ادامه برخی از مزایای فروش از طریق وب سایت ها را برای صاحبان مشاغل مورد بررسی قرار می دهیم.

عدم نیاز به ملک برای فروشگاه

یکی از مخارج بالای صاحبان کسب و کارهای آزاد هزینه های اجاره ملک و موارد مشابه است. اجاره یک مکان تجاری مانند یک مغازه در یک مرکز خرید هزینه بسیار زیادی دارد.

یکی از مهم ترین فروش از طریق سایت های فروشگاهی برای صاحبان مشاغل این است که از پرداخت هزینه های گزاف برای ملک رهایی پیدا می کنند. فروشگاه آنلاین نیازی به ملک و فضای تجاری ندارد. می توانند خیلی راحت با صرفه جویی در این هزینه ها محصول خود را به فروش برسانند و سود زیادی به دست آورند.

عدم نیاز به ملک برای فروشگاه

طبیعی است که برای این که محصولات متنوعی در دسته های مختلف بفروشید باید یک فروشگاه بزرگ داشته باشید. یک فروشگاه بزرگ با قفسه های مختلف برای این که محصولات شما به چشم بازدیدکنندگان بخورد. اما در فروشگاه اینترنتی هرچه قدر که دلتان بخواهد می توانید محصول اضافه کنید. دسته بندی های وب سایت را می توان به قفسه بندی های فروشگاه تشبیه کرد. مخاطب با کلیک بر روی یک دسته بندی خاص می تواند محصولات موجود در آن حوزه را مشاهده نماید. نیازی نیست فروشگاه شما متراژ بالایی داشته باشد. دیگر محدودیت جا و مکان ندارید. می تونید هر تعدادی دلتان می خواهد در فروشگاهتان محصول بگذارید.

فروش به مناطق دیگر

فروشگاه آنلاین این امکان را برای شما محیا می کند که به مردمی در مناطق مختلف محصولتان را عرضه کنید. با ذکر یک مثال اهمیت این مورد را بیشتر بررسی می کنیم.

فرض کنید یک ملک برای فروش قطعات موبایل در منطقه خاصی از تهران دارید. در این صورت بیشتر مشتریان شما ساکنین آن منطقه یا افرادی هستند که برای خرید به آن منطقه آمده باشند. اما در فروشگاه اینترنتی دیگر محدودیت فروش منطقه ای وجود ندارد. هرکسی در هر منطقه و محله ای که باشد می تواند با جستجو در آن حوزه وارد سایت شما شود و از محصولات شما دیدن نماید.

حال کمی گسترده تر می شویم. در فروش سنتی امکان این که مشتری جدیدی در یک شهر دیگر پیدا کنید تقریبا ناممکن است. مگر این که تبلیغاتی در این زمینه انجام داده باشید. اما با استفاده از وب سایت می توانید مشتریانی در شهر یا کشورهای دیگر پیدا کنید. هر کسی در هر شهری و یا حتی کشور دیگر می تواند از شعبه آنلاین فروشگاه شما دیدن نماید.

فروش شبانه روزی

فروشگاه های سنتی تنها در ساعت های خاصی باز هستند. فروشندگان در ساعت خاصی مغازه را باز می کنند و در ساعت مقرری نیز تعطیل می نمایند. بدیهی است که مشتری تنها در این ساعت ها می تواند وارد فروشگاه شود. اما فروشگاه اینترنتی یک فروشگاه بدون تعطیلی و ۲۴ ساعته است. امکان بازدید از محصولات یک فروشگاه آنلاین در هر ساعتی از شبانه روز امکان پذیر می باشد. مشتریان می توانند در هر ساعتی که دلشان بخواهد و یا فرصت داشته باشد وارد فروشگاه شما شوند و محصولات را بررسی نمایند. در حالی که در فروشگاه های فیزیکی و سنتی چنین چیزی

امکان رسیدن به جای بهتر فقط با تلاش

هزینه های اجاره ملک در جاهای بهتر شهر همیشه گران تر است. برای این که یک فروشگاه در منطقه پر رفت و آمدتری داشته باشیم باید ماهیانه هزینه بسیار زیادی بابت اجاره پرداخت کنیم. حتی اگر مالکیت ملک برای خودمان باشد هزینه های جاری فروشگاه مانند هزینه آب و برق و دیگر مسائل همیشه وجود دارد. اما در حوزه آنلاین با تلاش و کوشش می توانید جایگاه خود را بهتر نمایید. طبیعی است که هرچه فروشگاه شما در جای شلوغ تری باشد احتمال جذب مشتری نیز افزایش می یابد.

جایگاه فروشگاه شما در نتایج جستجو مانند جایگاه شما به صورت فیزیکی است! هرچه در نتایج جستجو رتبه های بالاتری داشته باشید مشتریان بیشتری نیز خواهید داشت. برای رسیدن به رتبه های بیشتر باید نمره استانداردهای لازم برای کسب جایگاه بهتر را داشته باشید. سئو سایت فروشگاهی  پارامترهای مختلفی دارد. با کسب نمرات بهتر در این پارامترها می توانید به تدریج رتبه سایتتان را ارتقا بخشید. اگر در حوزه سئو مهارت داشته باشید می توانید در این عرصه تلاش کنید. در غیر این صورت می توانید از یک متخصص استفاده نمایید. مطمئن باشید که هرچه قدر هم هزینه داشته باشد میزان بازگشت سرمایه آن بسیار بالاست. پس از این که رتبه های بهتری کسب نمایید همه هزینه ها و حتی بیشتر جبران خواهد شد.

هزینه ابتدایی کم با بازگشت سرمایه بالا

طراحی فروشگاه اینترنتی بیشتر نیاز به یک هزینه ابتدایی دارد. یک بار هزینه طراحی پرداخت می کنید و می توانید هرچند سال که دلتان بخواهد از آن استفاده نمایید. هم چنین بازگشت سرمایه در این حوزه به شدت بالاست. هرچه در این حوزه سرمایه گذاری کنید به شکل چند برابر بازخواهد گشت. به طور مثال با طراحی سایت حرفه ای تر می توانید قوی تر کار کنید. به همین سادگی احتمال افزایش مشتری را بیشتر می کنید. در واقع می توانید روی کار خودتان سرمایه گذاری نمایید. اگر خیلی در حوزه خاصی شناخته شوید به سادگی به یک برند نیز تبدیل خواهید شد! به این ترتیب فروش شما روز به روز افزایش می یابد و برای مدیریت سایت خود باید از نیروهای زیادی استفاده نمایید. پیشرفت در این زمینه نیازمند پشتکار و سلیقه است. می توانید قبل از شروع کار با افراد موفق در این زمینه مشورت نمایید. همچنین انتخاب یک گروه قوی برای راه اندازی پروژه می تواند به میزان پیشرفت کار شما کمک زیادی نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =