مزایای چای ایرانی بهترین و مرغوب ترین چای باغات شمال

چای ایرانی و حرف های زیادی در مورد یک فنجان چای طبیعی لاهیجان  وجود دارد. عطر و بوی چای لاهیجان می تواند هوش و حواس از سر هر رهگذر خسته ای ببرد. انتخاب و خرید چای ایرانی بهترین و طبیعی ترین چای می تواند بسیار دشوار باشد. طیف گسترده ای از طعم و عطر منحصر به فرد برای هر نوع چای مختلف است. در اینجا، ما برخی از بهترین انواع چای برجسته در ایران را به شما معرفی کنیم .

چای طبیعی خاطره
چای ایرانی خاطره

می خواهید بهترین چای ایران کدام چای ها هستند؟شما میتوانید برای خرید آنلاین چای هم از سایت ما استفاده نمایید.بهترین چای ایران کدام چای است؟

خرید چای ایرانی

خرید چای ایرانی چای سبز 

 

چای سبز از گیاه چای شناخته شده با نام علمی کاملیا سیننسیس مشتق شده است.برگ های چای پس از برداشت، پژمرده، و بلافاصله برای جلوگیری از اکسیداسیون خشک می شود.در نتیجه، این برگ های چای با حفظ نمودن رنگ سبز طبیعی  و با مواد مغذی بسته بندی می شود.

 

چای سیاه
چای سیاه ایرانی

فواید سلامتی چای سبز

چای سبز به لطف غلظت بالای آن از آنتی اکسیدان ها به عنوان یکی از سالم ترین انواع چای در جهان شناخته شده است.چای سبز حاوی بالاترین مقدار آنتی اکسیدان در میان چای درست است.آنتی اکسیدان برای جلوگیری وپیشگیری از سرطان و سلامت کلی بدن مفید می باشد.چای سبز  دارای تیانین، یک اسید آمینه به طور طبیعی در گیاه چای و یک نوع قارچ وجود دارد.

L تیانین باعث انتشار کافئین در بدن خواهد شد، و باعث تقویت انرژی در بدن خواهد شد.نوشیدن چای سبز می تواند  به شما احساس هوشیاری و تمرکز، دهد.چای سبز همچنین یک مکمل برای کاهش وزن است.اغلب به عنوان عصاره چای سبز یا مکمل، که به سادگی یک شکل متمرکز از برگ های چای سبز به فروش می رسد.چای سبز باعث سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن و کبد می شود و باعث از بین رفتن چربی اضافی بدن خواهد شد.

خرید چای ایرانی

انواع و ویژگی های چای طبیعی ایرانی

دو نوع مهم از چای سبز وجود دارد: چای به روش بخار و به روش بو دادهچای سبزی که معمولا بوداده می شود برای جلوگیری از اکسیداسیون، که منجر به چای است که شکل برشته نیز دارد.در روش بخار برگ های چای سبز در طول فرآیند خشک کردن با بخار خشک خواهد شد.این کار باعث ایجاد یک چای سبز خواهد شد.

این چای یک جزء اصلی از فرهنگ چای در سراسر کشورهایی همچون ژاپن است. این سبک به مراسم چای و مورد استفاده در جشن های رسمی و غیر رسمی میزبانی مقامات خارجی است.چای سبز به طور معمول به رنگ سبز  متمایل به زرد و رنگ سبز روشن است.این چای عطری خاکی از خود  ساطع می کند  عطر و طعم چای سبز خفیف است.هنگامی که سخن از نوشیدن چای برای سلامتی به میان می آید ، چای سبز معجونی سحر آمیز خواهد بود!

خرید چای ایرانی

چای سیاه طبیعی

چای سیاه و سفید نیز از بوته چای به دست می آید.اما به مراتب بیشتر مورد پردازش و فرآیند های نسبت به چای سبز قرار میگیرد.برگ های چای سیاه پس از برداشت، طی فرآیندی : پژمرده (پلاسیده)، مالش،  اکسیده، و خشک شده می شود.تفاوت اصلی بین چای سبز و سیاه و سفید در طول فرآیند اکسیداسیون آن ها است.برگ های چای سیاه با مالش دادن ترک می خورند که این کار اجازه می دهد آنزیم با اکسیژن واکنش نشان دهد .

فواید سلامتی چای ایرانی

چای سیاه نیز دارای خواص زیادی برای سلامتی است.

چای سیاه و سفید حاوی غلظت بالایی از آنتی اکسیدان، به ویژه thearubigins، که ترکیبهای موجود در چای برای سلامت انسان ها مفید می باشد.مصرف منظم چای سیاه و سفید می تواند کمک به تنظیم کلسترول، فشار خون، و کاهش خطر ابتلا به بیماری های عصبی است.

خرید چای ایرانی

 

انواع و ویژگی های چای برای خرید چای ایرانی

 

چای سیاه به عنوان چای قرمز نیز در جهان شناخته شده است .چای را در استان گیلان با نام طلای سبز لاهیجان نیز می نامند.قبل از خرید چای ایرانی بد نبست این نکات را بدانید.

بیشتر چای های سیاه و سفید کشور که در شهرستان لاهیجان  پایتخت چای ایران تولید می شود.تولید کنندگان اصلی چای سیاه در ایران شهر های لاهیجان ، لنگرود ، املش و فومن می باشند  .دوستداران چای و چای خور های حرفه ای می دانند که بهترین چای ایران چای بهاره است که در فصل بهار در باغات سر سبز لاهیجان رویش میکند.چای سیاه عطر و طعم قوی و جسورانه به دوست دارای چای ناب ارائه می دهد که بسیار شبیه به قهوه است.چای سیاه دارای بالاترین مقدار کلی کافئین، در میان چای ها است.یک فنجان استاندارد چای سیاه حاوی حدود نیمی از مقدار کافئین یک فنجان استاندارد قهوه است.

چای خاطره لاهیجان
چای سیاه خاطره

چای سفید و راهنمای خرید چای ایرانی

چای سفید از گیاه چای متشکل شده است و حداقل با حداقل فرآوری برگ های چای تولید شده است.برگ ها به سادگی برداشت و بلافاصله پس از خشک شدن بسته بندی می شود.این نوع از چای ارگانیک با استفاده از جوانترین برگ های چای و جوانه چای تولید شده است.چای سفید نام خود را از موهای سفید نقره ای در چای برگ اقتباس کرده است.برای  خرید چای ایرانی آن هم از نوع سفید دقت فراوانی انجام دهید.شما فقط میتوانید بهترین و طبیعی ترین چای سفید را از باغات لاهیجان خرید کنید.ما چای را مستقیم از باغ چای پس خشک کردن و بسته بندی به دستان شما خواهیم رساند.

خرید چای ایرانی
چای خاطره لاهیجان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 9 =