مزایا و معایب استفاده از پکیج برقی

میلیون ها نفر خانه خود و آب گرم خود را با وسایل گرمایشی گازی گرم می کنند ، اما با تمام این صحبت ها در مورد حذف آبگرمکن ها و پکیج های گازی برای رسیدن به اهداف تغییر آب و هوا ، یک پکیج برقی می تواند خوب و قابل تأمل باشد.

مزایا ی استفاده از پکیج برقی

 • قابلیت کنترل ۲۴ ساعته
 • کاهش هزینه های جاری اقتصادی
 • بی صدا
 • گرمایش مرکزی و آب گرم را تأمین می کند
 • بدون نیاز دودکش
 • بدون دود و خطر انفجار
 • قابل استفاده برای گرمایش از کف
 • حفاظت ایمنی از پکیج و سیلندر
 • عیب یابی داخلی
 • ۱۰۰٪ با مصرف انرژی
 • دوستدار طبیعت

انکار نمی شود که قیمت هر واحد برق بالاتر از گاز است. اما ، پکیج برقی مطمئناً مزایای خود را دارد و روشهای دیگری را نیز برای صرفه جویی در هزینه ارائه می دهند. نصب آنها از دیگر تاسیسات گرمایشی ارزان تر است و همچنین نیازی به سرویس دهی هر ساله آن ندارید.

در اینجا چند مزیت دیگر از استفاده پکیج برقی را بررسی می کنیم.

بدون استفاده از گاز و گازوئیل : اگر فضای لازم برای مخزن گاز و دسترسی به گاز ندارید ، پکیج برقی نیز گزینه بسیار مناسبی است زیرا آنها فقط برای گرم کردن خانه شما به منبع برق نیاز دارند.

بسیار کارآمد : با برق ، آنچه را که قرار داده اید به دست می آورید. به عبارت دیگر ، از آنجا که پکیج برقی برای تولید گرما نیازی به سوختن ندارند ، انرژی خود را از طریق گازهای زائد بدست نمی آورد. این منجر به یک راندمان ۹۹٪ در مقایسه با ۸۹٪ -۹۵٪ برای اکثر پکیج های گازی می شود.

آلایندگی کمتری : پکیج های برقی جایگزین بسیار “سبزتری” برای پکیج گازی هستند. آنها برای تولید گرما و آزاد نکردن گازهای زائد نیازی به سوزاندن سوخت های فسیلی ندارند. اگر می خواهید رد پای کربن خود را کاهش دهید ، یک پکیج برقی می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.

نصب ارزانتر : دلیل عدم وجود گازهای زائد در یک پکیج برقی به دودکش یا میعانات هوا احتیاج ندارد ، بنابراین نصب آن بسیار راحت تر است و هزینه آن کمتر از نصب پکیج های گازی است.

نصب انعطاف پذیر : نه تنها نصب پکیج برقی ارزان تر است ، بلکه لازم نیست روی دیوارهای خارجی مانند واحدهای گاز و روغن نصب شود. بنابراین به هر دلیلی ، می توانید پکیج برقی جدید خود را در هرکجا قرار دهید.

بدون سرویس سالانه : برای اطمینان از اینکه پکیج گازی و گازوئیلی به کار خود ادامه می دهند و برای جلوگیری از خرابی به خدمات سالانه نیاز دارید. این کارها باید توسط یک مهندس حرفه ای انجام شود.

شاید جالب باشد بخوانید :

خبر خوب این است که پکیج های برقی نیازی به این سطح از تعمیر و نگهداری ندارند که هر ساله مقداری از پول شما را پس انداز می کند. فقط توجه داشته باشید: اگر سیلندر آب گرم همراه با پکیج برقی خود دارید – این سرویس را سالی یک بار دریافت کنید.

نگهداری آسان تر : فقط در صورت خرابی تعمیرات مورد نیاز است و برخلاف پکیج گازی که در صورت عدم استفاده مسدود می شوند ، پمپ گردش برق حتی در صورت غیرفعال بودن به کار خود ادامه می دهد.

بدون خطر نشت مونوکسید کربن : پکیج های گازی، گازهای مضر را در حین کار تولید می کنند ، گازهایی که با خیال راحت از دودکش خارج می شوند اما ممکن است نشت کنند ، با پکیج برقی نگران نشت گازهای مضر نیستید.

سبک و کم حجم : فاقد گازهای دودکش یا زباله به معنی کوچکتر و جمع و جور بودن واحد پکیج برقی است. همچنین گزینه های بیشتری در مورد محل نصب آن دریافت می کنید.

عملکرد آرام : بر خلاف پکیج گازی ، هیچ قسمت متحرکی در پکیج برقی وجود ندارد ، به این معنی که هنگام تأمین گرمایش و آب گرم شما در سکوت کار می کنند.

سازگاری با سیستم گرمایشی خورشیدی : سیستم خورشیدی با اکثر پکیج های برقی کار می کند و می توانید از انرژی تولید شده استفاده کنید که به شما کمک می کند تا هزینه های برق خود را کاهش دهید. شما همچنین می توانید در یک باتری ذخیره سازی سرمایه گذاری کنید که انرژی رایگان تولید شده خود را در صورت نیاز ذخیره و آزاد کند. Solar thermal گزینه دیگری است که آب شما را در استوانه گرم می کند. پکیج برقی سازگار با خورشیدی راهی عالی برای کاهش اثر کربن است.

معایب استفاده از پکیج برقی

انتقاد اصلی به استفاده از پکیج برقی به عنوان تنها منبع گرمایش و تولید آب گرم این است که برق گران تر است ، بنابراین از نظر هزینه های جاری آنها برنده نیستند. آنها اغلب از نظر مقدار آب گرم قابل تولید در هر زمان محدود هستند و بنابراین برای خانه های بزرگتر توصیه نمی شوند.

لازم است قبل از نصب پکیج برقی فکر خوبی داشته باشید و از مناسب بودن شرایط آن مطمئن شوید. اگر در خانه ای بزرگتر زندگی می کنید این از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا ممکن است آنها نتوانند خواسته های شما برای گرمایش مرکزی و آب گرم را برآورده کنند.

هزینه های بالاتر : برق به طور قابل توجهی گران تر از گاز است ، به این معنی که احتمالاً قبض های انرژی شما بالا می رود. حتی اگر واقعاً با یک منبع تأمین انرژی بسیار ارزان قیمت روبرو هستید.

تولید آب گرم کمتر : پکیج های برقی آب مورد نیاز را گرم می کنند بنابراین در تولید آب گرم محدودیت هایی دارند. اگر یک خانه بزرگ با چندین حمام دارید ، ممکن است استفاده از یک پکیج برقی کمی دشوار باشد.

خطر قطع برق : قطعی برق به ندرت اتفاق می افتد ، اما اگر چنین اتفاقی بیفتد احتمالاً نمی توانید از آب گرم یا گرمایش محیط استفاده کنید.

می تواند منجر به انفجار فیوز شود : اکثر پکیج های برقی از ۴۸ آمپر استفاده می کنند که بیشتر فیوز ۶۰ آمپر را اشغال می کند که بسیاری از خانه ها دارند. بنابراین ، در حالی که پکیج شما مشغول گرم کردن خانه و آب گرم شما است ، داشتن همزمان دو دستگاه دیگر می تواند فیوز را منفجر کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.