مشاوره جنسی یا سکس تراپیست چه کاری انجام می دهد؟

شما از طریق سکس تراپی یا مشاور جنسی می توانید بر روی درمان مشکلات خود تمرکز کنید این مشکلات جنسی که توسط یک سکس تراپیست خوب قابل درمان هستند می تواند شامل موارد زیر شود:

  • میزان میل جنسی و یا تحریکات جنسی
  • علایق و گرایشات جنسی
  • رفتار جنسی تکانشی یا اجباری
  • مشکل در نعوظ
  • زودانزالی
  • مشکل به ارگاسم رسیدن
  • مقاربت یا نزدیکی های دردناک
  • ناتوانی یا بیماری مزمن برای نزدیکی کردن
  • تجارب جنسی ناخواسته
  • و…

قبل از مراجعه به مشاور جنسی بهتر است با خود صادق باشید و بدانید قرار است در چه مورد با مشاور خود صحبت کنید جزییات مشکل خود، مراحل درمانی که گذرانده اید، داروهایی که در این باره مصرف می کنید و… هنگام مراجعه کاملا با مشاور خود درمیان بگذارید.اگر متاهل هستید حضور همسر ویا شریک جنسی شما در جلسات می تواند به حل سریعتر مشکل کمک کند.

سرد مزاجی

سردمزاجی نوعی اختلال جنسی است که به دلایل مختلف از جمله بالارفتن سن،مصرف بعضی از داروها، مشکلات جسمی، بیماری های قلبی، دیابت، چاقی، مشکلات روحی ،مشکلات  خانوادگی و اقتصادی ویا مصرف مواد مخدر… بوجود می آید.معمولا افرادی که دچار سردمزاجی هستند تمایل کمی به برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود دارند و این ممکن است باعث ایجاد نارضایتی در زندگی زناشویی آن ها شود اما همانطور که می دانید مهمترین اقدام در ابتلا به هر نوع بیمای و یا اختلال پیدا کردن علت آن است.

برای پیدا کردن علت و درمان سردمزاجی نیاز است با یک روانشناس ، مشاور ویا پزشک صحبت کنید خجالت را کنار بگذارید و دراین باره اقدام کنید تا تحت درمان قرار بگیرید. این اختلال علاوه بر تاثیر بر روی روابطه زناشویی، باعث کاهش اعتماد به نفس نیز می شود و شما را از نظر روحی تضعیف می کند.

سرد مزاجی مردان

همانطور که گفتیم سردمزاجی می تواند ناشی از بیماری ، مواد مخدر، مشکلات  روحی و …باشد که بر روی عملکرد جنسی افراد تاثیر می گذارد البته ممکن است هر کس در یک برهه زمانی دچار این اختلال شود اما بعد بصورت طبیعی و خود به خود مشکل از بین برود.

سردمزاجی در مردان دو نوع است در نوع اول :مرد بطور کلی تمایل چندانی به برقراری رابطه جنسی ندارد و در نوع دوم: مرد در برهه ای اززمان وبنابر دلایلی با کاهش میل جنسی مواجه می شود.

سردمزاجی زنان

تحقیقات نشان می دهد که سردمزاجی در زنان بیشتر از مردان است. سردمزاجی در هر سنی ممکن و به هر دلیلی می تواند اتفاق بیفتد اما مهمترین کار تشخیص صحیح علت مشکل پیش آمده است. سردمزاجی در زنان می تواند به دلایلی از جمله : عوامل فیزیکی،تغییرات هورمونی، مشکلات روحی و روانی اتفاق افتاده باشد.

زنانی که دچار سرد مزاجی هستند معمولا تمایل به برقراری رابطه جنسی ندارند و با دیدن، لمس و… تحریک نمی شوند.در این  صورت بهتراست به یک روان درمانگر جنسی مراجعه کنید تا وضعیت شما را از نظر روحی و روانی مورد بررسی قرار دهد وبا ارائه تکنیک های موثر، دارو و روش های لازم باعث رفع اختلال شود.

زودانزالی

زود انزالی (Premature ejaculation) نوعی اختلال جنسی است و زمانی اتفاق می افتد که هریک از طرفین در رابطه جنسی سریعتر از شریک زندگی خود به ارگاسم برسد و توانایی ارضا طرف مقابل را نداشته باشد، زودانزالی دور از جنسیت هم برای مردان و هم زنان اتفاق می افتد، زودانزالی بدور از سن و سال برای میانسالان نیز اتفاق می افتد.

اختلالاتی مانند زودانزالی در زندگی زناشویی می تواند باعث بروز اختلافات فراوانی شود پس بهتر است آن را جدی بگیرید و برای درمان اقدام کنید.عوامل زیادی می توانند باعث زودانزالی شوند از جمله :تماشای فیلم پورن،اختلال نعوظ، استرس، دوست نداشتن خود،رژیم غذایی غلط اشاره کرد معمولا افرادی که از این اختلال رنج می برند اعتماد به نفس خود را از دست می دهند، مدام استرس دارند و حتی دچار افسردگی می شوند.

زودانزالی نیز مانند سایر بیماری ها و اختلالات قابل درمان است از جمله این روش ها کنترل تغذیه،خودداری از دیدن فیلم مستهجن،ورزش، درمان دارویی و… را می توان نام برد.

 

خودارضایی

خودارضایی یا استمناء به لمس کردن قسمت هایی از بدن برای لذت جنسی بیشترگفته می شود. خودارضایی یک رفتار متداول است که درمردان، زنان، کودکان، نوجوانان رخ می دهد.از منظر علمی و روانشناسی خودارضایی ایرادی ندارد تازمانی که به یک رفتار وسواس گونه و اعتیادآور تبدیل نشود و در زندگی شخصی، اجتماعی و شغلی فرد خللی ایجاد نکند.

اما خودارضایی بیشتر با چه هدفی انجام می شود؟ خود ارضایی درافراد بیشتر به منظور رفع کنجکاوی در مورد کشف بدن،پیدا کردن حس خوب جنسی و رسیدن به ارگاسم بهتر است، در واقع فرد با خودارضایی تنش ها و اضطراب های موجود را کاهش می دهد و به آرامش بیشتری می رسد.

خودارضایی می تواند به دلایل مختلفی توسط افراد انجام شود گاه فرد شرایط ازدواج وداشتن شریک جنسی را ندارد و یا به واسطه دیدن تصاویر نامناسب تحریک شده است ویا از رابطه جنسی خود راضی نیست و ارضا نمی شود به همین خاطر دست به خودارضایی می زند.

بی میلی جنسی

یکی دیگر از اختلالات رایج جنسی در بین افراد بی میلی جنسی یا سردمزاجی در برقراری رابطه با شریک جنسی است که در هر سن وبنابر بر دلایل بسیاری می توان دچار این عارضه شد.سردمزاجی افراد می تواند دائمی باشد یعنی یک مشکل مادرزادی باشد می تواند به دلایلی دچار سردمزاجی شده باشند که در هر صورت باید ابتدا ریشه و علت این سرد مزاجی و بی میلی جنسی در افراد شناخته شود تا متناسب با آن درمان صورت بگیرد.

 

سرد مزاجی می تواند به دلایل  روحی و روانی ، آسیب های جسمی ناشی شده باشد که در این مورد یک روان درمانگر یا سکس تراپیست می تواند در درمان این اختلال بسیار کمک کند چرا که وقتی یکی از طرفین هیچ علاقه ای به برقراری رابطه نداشته باشد و به اجبار و برای راضی نگه داشتن طرف مقابل این کار را انجام دهد آسیب می بیند و به طرف مقابل نیز آسیب وارد می کند و حتی ممکن است زندگی زناشویی آن ها برای ادامه با مشکل مواجه شود.

 

 

فانتزی های جنسی

معمولا افراد برای داشتن هیجان و تحریک بیشتر در رابطه های جنسی به دنبال راه  کارهایی برای رسیدن به لذت بیشتر هستند به همین علت کم کم به سمت یکسری فانتزی های جنسی کشیده می شوند در واقع به هر آنجه در ذهن افراد در مورد رابطه جنسی می گذرد که موجب تحریک آن ها برای شروع  وداشتن رابطه جنسی می شود گفته می شود.

فانتزی جنسی می تواند شامل هر چیزی باشد از جمله رابطه های جنسی چند نفر، سکس ضربدری، استفاده از وسایل خاص و… فانتزی جنسی تا زمانی که هر دو طرف از آن کامل راضی باشند اشکالی ندارد.

زوج هایی که تمایل به رابطه های دارند که در آن به جز شریک جنسیشان فرد دیگری نیز قرار دارد باید بدانند که پس از گذشت مدت کمی از این نوع  رابطه ها دیگر به آن حس لذت دلخواه نمی رسند و ارضا نمی شوند وباید به دنبال راه هایی برای  هیجان و لذت بیشتر باشند که این ممکن است خطرناک باشد.

پدوفیلی

پدوفیلی(Pedophilia) یک اختلال جنسی و روانی است که در آن فرد از نظر جنسی به کودکان علاقه مند است بیشتر افراد مبتلا به پدوفیلی مرد هستند وبه کودکان چه دختر و چه پسر زیر ۱۳ سال تمایل دارند. افرادی که دچار این اختلال روانی هستند معمولا یا قربانی تجاوز بوده اند یا شاهد رفتارهای متجاوزان بوده یا دچار خشم غیر قابل کنترل هستند،و موارد بسیار دیگر.

برای در امان نگه داشتن کودکان خود از خطر بهتر است آموزش های لازم را به آن بدهدید و با کودکان خود دوست باشید و از کودکان خود بخواهید در صورت وجود هرگونه مشکل آن را با شما درمیان بگذارند.

اختلالات جنسی

اختلال جنسی جز موضوعاتی که چه برای مردان و چه زنان اتفاق می افتد و اگر به موقع شناخته نشود و درمان نشود می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به  بار بیاورد. اختلالات جنسی شامل: کژکاری جنسی، انحرافات جنسی است که هریک از این ها نیز خود به چندین مورد تقسیم می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.