مشخصات فنی PLC S7 1200 زیمنس برای خرید

PLC چیست و چه کاربردی دارد؟

در ابتدای کار به شرح PLC می پردازیم و سپس در مورد پی ال ​​سی زیمنس s7 1200 برای شما توضیح می دهیم. PLC یا Programmable Logic Controller نوعی کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی است. امروزه این کنترلر نقش بسزایی در برنامه ریزی و مدیریت بخش های صنعتی داشته و منجر به کنترل بهتر فرآیندهای صنعتی شده است.

PLC ها شامل ریزپردازنده هایی هستند که دارای اجزای مختلفی مانند تایمر، شمارنده، شیفت، رجیستر و غیره هستند که مدیریت فرآیندهای دشوار را آسان می کند.

اطلاعات ورودی از طریق حسگرها دریافت و در حافظه ذخیره می شود. این اطلاعات با توجه به نوع فرمان پردازش شده و سپس خروجی مورد نظر ساخته می شود.

PLC ها انواع و برندهای مختلفی دارند که معروف ترین آنها زیمنس است و نمایندگی های آن در ایران وجود دارد.در متن زیر به معرفی PLC S7 1200 زیمنس و ذکر مزایا و کاربردهای آن می پردازیم.

مشخصات فنی PLC S7 1200 زیمنس

PLC های زیمنس PLC S7 1200 زیمنس دارای ویژگی هایی مانند انعطاف پذیری و قدرت بالا برای کنترل تجهیزات مختلف در یک سیستم صنعتی هستند.

ساختار جمع و جور، قیمت مناسب در مقایسه با عملکرد بالا و دستور العمل های قدرتمند، پی ال سی  S7 1200 زیمنس را به محصولی منحصربفرد تبدیل کرده است. پی ال سی S7 1200  زیمنس پیشنهادی هیجان انگیز از زیمنس برای اجرای دستورات ساده و در عین حال بسیار دقیق برای اتوماسیون خود است.

نکته بسیار مهم دیگر در مورد PLC s7 1200 زیمنس این است که مانیتورینگ برنامه در محیط نرم افزاری برنامه Step7 Basic در قالب برنامه Win CC Basic طراحی شده است که مدت زمان طراحی را بسیار کاهش می دهد.برای خرید زیمنس s7 1200 PLC، باید بدانید که ماژول شبکه این PLC در دو دسته موجود می باشد. دو نوع ماژول شبکه خانواده PLC S7 1200 عبارتند از:

RS232
RS485

مزایا و نقاط قوت PLC S7 1200 زیمنس

PLC s7 1200 زیمنس دارای مزایایی مانند:

مقیاس پذیری (تنوع پردازنده ها و ماژول ها و غیره)
انعطاف در طراحی
واسطه های ارتباطی تحت استانداردهای صنعتی و عملکردها و فناوری های یکپارچه در سخت افزار و نرم افزار
پنل های گرافیکی Sematic HMI Basic Panel با این کنترلر تولید و توزیع شده است
سرعت راه اندازی قابل توجه، نظارت دقیق و حداکثر کارایی.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − چهارده =