مشخصات و کاربرد دستکشهای پزشکی وینیل

در این مطلب می خواهیم به بررسی بیشتر یکی از پر مصرف ترین دستکشهای بازار بپرداریم. دستکشی با کاربردهای بسیار بالا و قیمت خوب که علاوه بر پزشکی گاها برای خیلی از مصارف عمومی نیز می توان از آن استفاده کرد. این دستکش که دستکش وینیل نام دارد یکی از کالاهایی است که خیلی از پزشکان و کادر بیمارستان ها هر روزه از آن استفاده می کنند. با دانستن ویژگی هایی که این دستکشها دارند می توانیم از آن ها در کارهای خود استفاده کنیم. دستکشی که به راحتی می توان آن را در هر فروشگاهی پیدا کرد. دستکشی که شاید شما نیز پیش تر از آن استفاده کرده باشید اما نامش را نمی دانستید.

یکی از راحت ترین دستکشهایی که می شود برای کارهای عمومی از آن استفاده کرد همین مدل وینیل است. این دستکش ها در مدلهای رنگی موجود نیستند. همیشه به رنگ شیری و یا سفید هستند. حالتی شفاف دارند. یعنی وقتی آن ها را در دست می کنیم پوست دست به دلیل شفاف بودن دیده می شود. پس به راحتی می توانید آن ها را از روی ظاهر شفافی که دارند بشناسید. از این نظر دستکشهای دیگر شباهتی به وینیل ندارند. پس امکان ندارد که آن ها را با مدلهای لاتکس و یا نیتریل اشتباه بگیرید. در دو سایز مدیوم و لارج ساخته می شود. بر خلاف مدلهای لاتکس و نیتریل که در سه سایز مدیوم و لارج و اسمال هستند این دستکشها تنها دو سایز دارند. اما دلیلش این است که این دستکشها راحت و کمی باز هستند. به دست نمی چسبند. پس کمی آزاد بودن برای آن ها عادی است. همین باعث شده است که نیازی به ساختن و یا تولید سایز اسمال نباشد.

این دستکشها را می توان در محیط های غیر میکروبی و یا با حساسیت پایین استفاده کرد. خیلی از دندان پزشکان نیز در حین کارشان و یا در زمان معاینه از این مدل دستکشها زیاد استفاده می کنند. یکی از دلایلش هم این است که ارزان قیمت و اقتصادی است. دلیل دیگر هم راحتی در زمان کار است. این دستکشها را حتی کسانی که پوستی حساس دارند می توانند مورد استفاده قرار بدهند. نچسبیدن آن ها به دست باعث می شود که آلرژی و التهابات پوستی را به وجود نیاورند. جنسی ضد حساسیت و نرم دارند. از ترکیبات تخصصی برای ساختشان استفاده شده است که باعث التهاب و قرمز و خارش در دست نمی شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 8 =