مشکلات زندگی در مجارستان

کشور مجارستان از کشورهای مرفه نشین اروپایی است که هزینه زندگی در آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است. افرادی که سطح زندگی متوسطی دارند در صورتی که درس خود را در رشته‌های پرآمد مانند وکالت، پزشکی، مدیریت و کامپیوتر ادامه دهند، می‌‌توانند زندگی مرفه‌ای را در آینده نه چندان دور تجربه کنند.

مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان، وجود بورسیه های تحصیلی و نبود الزام ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش در دانشگاه های مجارستان، دانشجویان زیادی را به سمت گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان سوق داده است.

در سال‌های اخیر مهاجرت به کشور مجارستان افزایش بسیاری پیدا کرده است، آیا شما از زندگی در این کشور اروپایی چه چیزی می‌‌دانید؟ از مشکلات زندگی در مجارستان خبر دارید؟ این سوال‌هایی است که قبل از مهاجرت به مجارستان بهتر است برای آن پاسخی منطقی پیدا کنید.

ما در ادامه قصد داریم شما را با مشکلات زندگی در مجارستان آشنا کنیم و اطلاعات نسبی در ارتباط با فرهنگ و آداب رسوم آن در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم. در صورتی که قصد دارید به این کشور اروپایی مهاجرت داشته باشید ما را تا پایان این نوشتار همراهی کنید.

مهاجرت به کشور مجارستان به چه روشهایی امکان پذیر است؟ 

مجارستان به دلیل دانشگاه‌های معتبر، هزینه زندگی کم، فرصت‌های شغلی مناسب به یکی از مقاصد برتر مهاجرتی در جهان تبدیل شده است و این کشور به روش‌های مختلفی اقدام به پذیر مهاجر می‌‌کند  که از مهم ترین روش‌های مهاجرت در سال‌های اخیر می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت از طریق ازدواج با یک تبعه مجاری
  • مهاجرت از طریق اشتغال
  • در صورتی که بعد از اتمام تحصیل در یکی از سازمان‌ها و یا ارگان‌های این کشور به صورت رسمی استخدام شوید و کارفرما از شما رضایت کاملی داشته باشد، امکان دریافت اقامت دائم از سوی دولت مجارستان را دریافت می‌‌کنید.
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک
  • مهاجرت از طریق تولد فرزند
  • مهاجرت از طریق پناهندگی (که خطرات جانی و مالی بسیاری را برای فرد به دنبال دارد)

معایب و مشکلات زندگی در مجارستان

قبوض خدماتی مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی گران تر است، سیستم گرمایشی و سرمایشی این کشور به دلیل قدمت معماری آن و وجود آبگرمکن‌های خانگی موجب اتلاف انرژی می‌‌شود که می‌‌تواند هزینه‌های شما را به میزان قابل توجهی افزایش ‌‌دهد که این مورد را می‌‌توان از مشکلات زندگی در مجارستان دانست.

بیش از ۶۰ درصد مردم کشور مجارستان به زبان انگلیسی آشنا نیستند که این امر می‌‌تواند در محیط‌هایی که نیاز به مترجم است، مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورد. هرچند دولت مجارستان تمام تلاش خود را می‌‌کند که مترجم‌های ماهری را در این مراکز استخدام کند. این مشکل در بسیاری از کشورهایی که زبان رسمی آن‌ها انگلیسی نیست بیشتر به چشم می‌‌خورد.

هزینه اجاره بها در کشور مجارستان بسیار ارزان است. اما تعمیرات منازل مسکونی بر عهده مستاجر می‌‌باشد و در صورتی که هر یک از وسیله‌های منزل قبل از اتمام قرارداد خراب شود، صاحب خانه در قبال تعمیر آن وظیفه‌ای ندارد و مستاجر باید آن را تعمیر کند. این قانون یکی از قانون‌های سختگیرانه کشور مجارستان است که در برخی مواقع بر ضرر مستاجر است.

پیدا کردن شغل در کشور مجارستان برای خارجی‌ها بسیار سخت است. اگر قصد دارید علاوه بر تحصیل یک شغل پاره وقت داشته باشید، باید تا حدودی با زبان رسمی این کشور آشنا باشید و در صورتی که در یکی از ارگان‌های این کشور استخدام شده‌اید، باید به زبان مجاری تسلط کافی داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + سیزده =