معرفی بیل گیتس یکی از مردان ثروتمند جهان در حوزه تکنولوژی

احتمالا تا به حال نام بیل گیتس به گوشتان خورده است. مردی موفق که مطالب زیادی در وب سایت های مختلف درموردش نوشته شده است. در این مطلب می خواهیم کمی در موردش توضیح دهیم و بگوییم چرا این قدر معروف شده است. خواندن این مطلب می تواند به شما درس بزرگی بدهد. بیل نشان داد که با صرف فعل خواستن می توان چقدر به توانستن رسید.
بیوگرافی بیل گیتس
معرفی خانواده:

بیل گیتس متولد سال ۱۹۹۵ است و در ۲۸ اکتبر زاده شده است. محل تولدش سیاتل است. خانواده ای به نام و سرشناس که مورد اعتماد و شناخته شده بودند روزی صاحب فرزندی به نام بیل شدند که امروز باعث افتخار خانواده و کل دنیاست. پدرش وکیل بود. در دادگستری کار می کرد و ذهن تجاری خیلی خوبی داشت. همیشه در حال محاسبه بود و شاید یکی از دلایلی که بیل نیز در آینده این چنین موفق شد همین باشد. پدرش اهل حساب و کتاب بود و بعدتر ها بیل نیز به رشته ریاضیات علاقه مند شد. اما یک فرد بسیار تاثیر گذار در زندگی بیل مادرش بود. مادرش معلم بود. معلمی دلسوز بود که رابطه خیلی دوستانه ای هم با شاگردانش داشت. او بسیار مهربان بود. همچنین اهل کمک کردن و بخشش به دیگران بود و همیشه در حال پیدا کردن نیازمندان و کمک کردن به آن ها بود.

 

نوجوانی و دانشگاه

در زمانی که بیل نوجوان بود تکنولوژی به مفهوم امروزی رایج نبود. و حتی در هر خانه ای تکنولوژی نبود. اما بیل عاشق اخبار و مطالبی بود که در مورد رایانه ها منتشر می شد و با خواندن مقالات این چنینی خودش را سرگرم می کرد. خانواده بیل هرگز فکر نمی کردند علاقه پسرشان به اینجا برسد البته که هرگز سرکوبش نکردند. پدر بیل که می دید پسرش در چه زمینه ای علاقه مندی دارد پیشنهاد داد که او تحصیلات مرتبط در این زمینه را ادامه دهد. باتوصیه پدر بیل به دانشگاه هاروارد رفت

 

آلن فردی که زندگی بیل را تغییر داد

در زندگی هر کدام از ما یک نفر هست که تاثیر بسیار گذاشته است. شاید برای شما نیز این چنین باشد. مثلا یک استاد دانشگاه که با گفتن جمله ای باعث شده است به رشته ای خاص علاقه مند شویم و در آن پیش برویم و اتفاقا هم بسیار موفق شویم. ما تا آخر عمر مدیون چنین افرادی هستیم. آلن یکی از این افراد بود که در زندگی بیل تاثیر بسیار داشت. در زمانی که بیل در دانشگاه تحصیل می کرد آلن مقاله جالبی را به بیل نشان داد که زندگی بیل را تحت تاثیر قرار داد. البته آلن پیشنهادی هم داد که بسیار جدی شد و به طرحی عظیم بدل گشت. مقاله ای منتشر شده بود که در مورد میکروکامپیوترها نوشته شده بود و این مقاله برای آلن جالب آمده بود. آلن که می دانست بیل نیز عاشق این زمینه است مقاله را بیل نشان داد. این دو زمانی در این مورد با هم صحبت کردند. و به این نتیجه رسیدند که برای میکروکامپیوترها نرم افزاری طراحی کنند. جالب است که طرح اول توسط آلن داده شد. با وجود این که تمامی موفقیت به اسم بیل تمام شده است.

 

تاسیس مایکروسافت

پس از این که دانشگاه را تمام کردند (بیل و آلن) مایکروسافت راه اندازی شد. بیل و آلن و به کمک افراد دیگری که اولین کارمندان مایکروسافت بودند یک شرکت نرم افزاری تاسیس کردند. پروژه ای که در ذهن بیل و آلن بود به شرکت مایکروسافت که امروزه یکی از بهترین و معتبرترین و البته معروف ترین شرکت های نرم افزاری جهان است تبدیل شده است.

 

معرفی به BMI

شرکت BMI در آن زمان کامپیوترهای خانگی را می ساخت. مادر بیل باز هم سبب خیر شد و بیل را به این شرکت معرفی کرد. گفتیم که این خانواده سرشناس بودند و با شرکت ها و افراد معروف نیز رفت و آمد داشتند. شرکت BMI بدون معرفی مادر بیل شاید هیچ وقت قبول نمی کرد با مایکروسافت که در آن زمان اصلا شناخته شده نبود کار کند. قرار شد که مایکروسافت سیستم عاملی را برای کامپیوترهای شرکت BMI بنویسد. و این برنامه ساخته شد که DOS نام گرفت. این اولین پروژه جدی مایکروسافت بود که این شرکت را به یک شرکت بزرگ تبدیل کرد.

 

سود زیاد برای ساخت سیستم عامل

شرکت BMI به مایکروسافت پیشنهاد کرد که بخشی از فروشش را به مایکروسافت می دهد. چرا که سیستم عاملی که برای این میکروکامپیوترها نیاز بود را مایکروسافت نوشته بود. هر روز بخشی از سود نصیب مایکروسافت می شد. این سود بسیار زیاد بود و مایکروسافت را بسیار ثروتمند کرد.

 

نوشتن سیستم عامل های حرفه ای تر

بیل که از موفقیت به وجد آمده بود تصمیم گرفت سیستم عامل های حرفه ای تری را طراحی کند. بعدتا توانست سیستم عامل ویندوز را طراحی کند. سیستم عاملی که همه ما با آن کار کرده ایم. هر روز نیز نسخه های جدیدتری از ویندوز را وارد بازار کرد. هیچ شرکت نرم افزاری دیگری در این سال ها نتوانسته با سیستم عامل هایی که مایکروسافت ساخته رقابت کند.

 

توسعه مایکروسافت

بیل در این سال ها با کسب ثروت توانسته بیش از ۲۱۰ شرکت را در این زمینه خریداری کند. فکر جالب بیل باعث شد به سرعت پیشرفت کند. به جای تاسیس شرکت از صفر شرکت های موفق را شناسایی کرده، آن ها را خریداری کرده و به مایکروسافت اضافه کرده است. در مایکروسافت بسیاری از برترین و حرفه ای ترین مهندسین حوزه نرم افزار کامپیوتر مشغول به کار هستند. افرادی که هر کدام حرفی برای گفتن دارند.

 

ازدواج بیل گیتس

بیل با یکی از مهندسین کامپیوتر حرفه ای آن زمان یعنی ملیندا فرنچ ازدواج کرد. بیل و ملیندا در سال ۱۹۹۴ با هم ازدواج کردند. ملیندا یکی از اولین کارمندان مایکروسافت بود. زنی دانا، کاربلد، باهوش و مهربان که در پیشرفت بیل و توسعه مایکروسافت نقش جدی داشته است.

البته بیل و ملیندا پس از ۲۷ سال از هم جدا شدند. علتش هم این بود که بیل با یک مرد ناشایست ارتباطاتی داشت که ملیندا می دانست در زمینه مسائل غیر اخلاقی جنسی فعال است. فردی که بعدتر هم دستگیر شد و سال ها در زندان بود.

 

فرزندان بیل گیتس و ملیندا فرنچ

بیل و ملیندا صاحب سه فرزند شدند. آن ها دو دختر و یک پسر دارند که در تربیت آن ها نیز بسیار کوشا بودند. جنیفر کاترین گیتس اولین دختر بیل و ملینداست که در سال ۱۹۹۶ به دنیا آمده است. دومین فرزندشان روری جان گیتس بود که پسر بود و در سال ۱۹۹۹ به دنیا آمد. فرزند سوم که دختر بود هم فول ادل گیتس است که در سال ۲۰۰۲ به دنیا آمده است.

 

موسسه خیریه بیل و ملیندا گیتس

بیل و ملیندا که صاحب ثروت زیادی شدند موسسه خیریه ای را راه اندازی کردند که امروزه یکی از بزرگ ترین خیریه های جهان است. بیل معتقد بود که ثروت زیاد مسئولیت می آورد و تصمیم گرفت برای بهتر کردن زندگی دیگران کاری بکند. بنابراین این موسسه را تاسیس کرد تا در آن بتواند به درمان بیماری ها، آموزش و… به دیگران کمک کند. او به مناطق مختلف جهان سر می زند و با پیدا کردن مناطق محروم نامشان را در بین افرادی که باید به آن ها کمک کند می نویسد. بیل معتقد است تا با تجهیز مدارس می تواند باعث شود افراد خبره ای ساخته شوند که می توانند دنیا را به جای بهتری برای زندگی کردن تبدیل کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =