معرفی رشته کار درمانی

رشته کار درمانی بسیار شبیه فیزیوتراپی است و برای تقویت بدن و بازگرداندن نیرو و توان افراد می باشد. در نتیجه برای انتخاب این رشته باید صبر و حوصله بالایی داشته باشید. ما در این مقاله شما را با دروس دانشگاهی و بازار کار و همینطور ویژگی های رشته کار درمانی آشنا خواهیم کرد. تا انتها همراه ما باشید.

توانایی های لازم برای انتخاب رشته کار درمانی

انگیزه‌ ی‌ قوی‌ از جمله خصوصیات یک درمانگر می باشد به این دلیل که بتواند ارتباط خوبی با بیمار برقرار کند و آنها را به خوبی درمان کند. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ویژگی اصلی یک درمانگر صبر و حوصبه بالا و علاقه به کار و بیماران می باشد زیرا اگر غیر از این باشد نمی تواند موفق به درمان بیماران شود.

دروس دانشگاهی رشته کار دررمانی

از جمله دروس تخصصی رشته کار درمانی می توان به مبانی کاردرمانی و توانبخشی – تئوری فعالیت – کینزیولوژی و بیومکانیک ۱ و ۲ و ۳ – ارزشیابی عضلانی و اندازه گیری دامنه حرکتی مفاصل – کاردرمانی در بیماری های کودکان – کاردرمانی در اختلالات روانی اجتماعی ۱ و ۲ – کاردرمانی در عقب ماندگی ذهنی – مقدمه ای بر روش تحقیق در کاردرمانی – مشاوره در کاردرمانی – ساخت انواع اسپلینت – سمینار – مدیریت کاردرمانی – فعالیت های روزمره زندگی – فعالیت های هدفمند و تجزیه و تحلیل آنها ۱ و ۲ و ۳ و ۴ – رشد کودک – وسایل کمکی و اعضای مصنوعی در کاردرمانی – بازی و تفریح در کاردرمانی – جامعه شناسی در کاردرمانی – تکنیک های حرکت درمانی – گروه و روابط بین فردی اشاره کرد.

بازار کار رشته کار درمانی در ایران

متاسفانه یا خوشبختانه سالانه درخواست نیوری کادرمانی در ایران افزایش میابد و نیاز به درمانگر در بیمارستان ها و بهزیستی ها و هلال احمر رو به افزایش است و افرادی که این رشته را انتخاب می کنند موقعیت شغلی و پیشرفت بالایی در ایران خواهند داشت. علاوه بر این فارغ التحصیلان این رشته می توانند با مجوز وزارت بهداشت اقدام به تاسیس کلییک خصوصی نمایند.

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. همچنین دانش آموزان و کنکوری های عزیز می توانند از همین حالا در دوره های اردوی مطالعاتی آنلاین گروه آموزشی پرتوی ثبت نام نمایند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.