معرفی سریال ترکی قیام عثمان برای دوست داران سریال های ترکی

معرفی سریال قیام عثمان موضوع این مقاله است. این سریال ترکی جالب و تاریخی در ایران طرفداران زیادی دارد.

Kuruluş: Osman یک سریال ترکی است. سریال ترکی قیام عثمان به انگلیسی Establishment: Osman سریالی در ژانر درام، تاریخی، اکشن و ماجرایی است. کارگردان سریال قیام متین گونای و فیلمنامه نویس مهمت بوزداغ است. سریال ترکی قیام عثمان به عثمان اول و چگونگی تشکیل سلسله عثمانی می پردازد. پخش این سریال از تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۹ (۲۹ نوامبر ۲۰۱۸) آغاز شده است. فصل سوم این سریال در ۹۳ قسمت از شبکه ATV پخش شده است.

همانطور که در مقدمه گفته شد، داستان سریال قیام عثمان با محوریت عثمان پسر ارطغرل و حلیمه خاتون و ماجراهای تأسیس سلسله عثمانی روایت می شود. در سریال ترکی Kuruluş: Osman شاهد مبارزات داخلی و خارجی عثمان اول، رویارویی او با دشمنان و خائنان و همراهی خانواده و دوستانش هستیم. او با دولت بیزانس و ایلخانان مغول جنگید و توانست استقلال خود را در برابر امپراتوری روم و مغول ثابت کند و کشوری مستقل داشته باشد.

بازیگران و عوامل سریال ترکیه ای قیام عثمان

معرفی سریال قیام عثمان را با معرفی بازیگران و عوامل سریال ادامه می دهیم. Mehmet Bozdağ نویسنده و تهیه کننده سریال ترکی Qiyam Osman است. Atilla Engin و Aslı Zeynep Peker Bozdağ نیز نویسندگان این سریال هستند. موسیقی سریال نیز بر عهده آلپای گوکتکین بود که در بهار ۲۰۲۰ درگذشت.

در ادامه مروری داریم بر بیوگرافی بازیگران قیام عثمان و آشنایی با برخی از بازیگران این سریال اکشن تاریخی.

بوراک اوزچیویت در نقش عثمان خان

بوراک اوزچیویت مدل و بازیگر ترکیه ای متولد ۲۴ دسامبر ۱۹۸۴ در استانبول است. او از رشته عکاسی فارغ التحصیل شد و از سال ۲۰۰۳ به عنوان مدل فعالیت خود را آغاز کرد و بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ با حضور در سریال حریم سلطان در نقش بالی خان به شهرت رسید. پس از آن در سریال چکاوک و سریال محبوب عشق سیاه بازی کرد که باعث شهرت بیشتر او شد. بوراک در سال ۲۰۱۷ با بازیگر ترکیه ای Fehriye Ogen ازدواج کرد و فرزند آنها در سال ۲۰۱۹ به دنیا آمد.

بوراک نقش اصلی عثمان خان را در سریال ترکی قیام عثمان بازی می کند. عثمان سومین و کوچکترین فرزند ارطغرال غازی و حلیمه سلطان است و دو برادر بزرگتر به نام های گوندوز بیگ و ساوچی بیگ دارد.

اوزگه تورر در نقش بالا خاتون

اوزگه تورر بازیگر ترک متولد ۱۶ آوریل ۱۹۹۸ برابر با ۲۷ آوریل ۱۳۷۷ در استانبول است. او بازیگری را با سریال ترکی قیام عثمان در سال ۲۰۲۰ آغاز کرد.بازی عالی او توجه بسیاری را به خود جلب کرد و توانست جایزه بهترین بازیگر زن سال ۲۰۲۰ را از آن خود کند.بالا خاتون همسر عثمان خان و فرزند شیخ ادابعلی و اولدوز خاتون.

بوراک چلیک در نقش گوکتوگ آلپ

بوراک چلیک (Burak Çelik) بازیگر و مدل ترکیه ای است که در سریال قیام عثمان بازی می کند. وی در ۲۱ جولای ۱۹۹۲ (۳۰ تیر ۱۳۷۱) در استانبول ترکیه به دنیا آمد. بوراک در سال ۲۰۱۳ در بهترین مدل ترکیه و بهترین مدل مسابقات جهانی شرکت کرد و مقام اول را کسب کرد. این امر باعث شد تا کارگردانان مورد توجه قرار گیرند و اولین بار در سال ۲۰۱۳ برای سریال Karagül جلوی دوربین رفتند. سریال Kuruluş: Osman هفتمین اثر بوراک به عنوان بازیگر است و این سریال باعث شهرت او شده است.

یلدیز چاگری آتیسکوی در نقش ملحون خاتون

یلدیز چاگری آتیسکوی بازیگر ترک متولد ۱ آوریل ۱۹۸۶ برابر با ۱۲ آوریل ۱۳۶۵ در استانبول ترکیه است. او بازیگری را از سال ۱۳۸۳ با ایفای نقش های کوچک در سریال های تلویزیونی آغاز کرد. در سال ۲۰۱۱ با سریال Öyle Bir Geçer Zaman ki شناخته شد. یلدیز در سال ۲۰۲۱ به جمع بازیگران سریال ترکی تاریخی قیام عثمان پیوست و این نقش باعث شهرت او شد. او در سریال ترکی قیام عثمان نقش ملحون خاتون همسر دوم عثمان خان را بازی می کند. ملحون دختر عمر بیگ و مادر اورهان است.

راگیپ ساواش در نقش دوندار بیگ

راگیپ ساواش بازیگر، خواننده و ورزشکار سابق ترکیه است. وی در ۲۴ اکتبر ۱۹۶۶ برابر با ۲ نوامبر ۱۳۴۵ در شهر ازمیت ترکیه به دنیا آمد. او کار خود را با والیبالیست آغاز کرد. در سال ۱۳۶۵ در رشته تئاتر دانشگاه سنان شروع به تحصیل کرد و ۴ سال بعد فارغ التحصیل شد. راگیپ ساواش بازیگری را از سال ۱۳۶۹ شروع کرد. امروز با سریال دره گرگ ها: کمین (۲۰۰۷) سریال فیروزه کجاست؟ (۲۰۰۴) و سریال Kuruluş: Osman (2021-2019) شناخته شده است.

دوندار بیگ کوچکترین پسر سلیمان شاه و هایما خاتون و برادر کوچکتر سونگورتکین بیگ و ارطغار القاضی است. هنگامی که مغولان حمله کردند، به جای جنگ با آنها، تصمیم گرفت که تسلیم شود و به آنها خدمت کند. بعداً به خاطر این کار توسط برادرش مجازات شد و طلب بخشش کرد.

در این مقاله به بررسی سریال قیام عثمان پرداختیم و با داستان و بازیگران آن آشنا شدیم. نظر شما در مورد این سریال چیست؟ آیا از طرفداران سریال‌های ترکی هستید؟ نظرات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.