معرفی عجیب ترین خانه سفالی + عکس

معماری و سفالگری می باشد  دو هنر تاثیر گزار که از آغاز پیدایش انسان بر روی کره ی زمین وجود دارد.

هنر سفالگری به گونه ای می باشد کهفرد از طریق ساخته ذهنی یا یک ایده برای ساختن آن در واقعیت میتواند از آن بهره مند شود ولی معماری خود دنیایی شگرف برای نشان دادن طرز تفکر با در نظر داشتن فرهنگ ،اقلیم، مصالح و….می باشد . با ترکیب سفالگری و معماری می توان دروازه هایی از ایده و هنر را گشود و محصولاتی را با این دو علم خلق کرد. همچنین در گذشته به دلیل نبود خرید کوره سفالگری این امکان وجود نداشت که صنعت سفالگری زیاد معروف شود. در نتیجه از کوره های سفالگری سنتی نیز استفاده می کردند.

سفال چیست

در واقع سوالی که بیشتر مطرح میشه اینگونه است: سفال چیست و از سفال در چه زمینه ای در ساختمان و دکوراسیون داخلی می توان استفاده کرد؟ درواقع سفال یکی از ساختنی های مهم انسان می باشد که از گل رس ساخته می شود. عموما همه ی افراد دست سازه های سفالی قدیمی را مشاهده کرده اند . اجسام سفالی که از گل رس ساخته می شوند و در دمای بالا پخته می شوند ، مدت  بسیار طولانی پایداری خود را (حتی در زیر خاک) می توانند حفظ کنند. همانند باستان شناسانی که در حفاری ها اجسام سفالی کشف می کنند.

استفاده از سفال نقش برجسته در دکوراسیون داخلی

شاید جالب باشد بخوانید :

به علت هزینه ی کم سفال ، مدت هاست که ازسفال نقش برجسته  درطراحی های داخلی استفاده می شود ومی تواند برای هر کسی به صورت اختصاصی طراحی و ساخته شود .
و علاوه  بر هزینه ی کمی که برای نقش برجسته در طراحی داخلی دارد ، دسترسی آسان به مواد اولیه آن ( سفال ) و تغییرات چشمگیری که در نمای داخلی منازل ایجاد می کند بسیار حائز اهمیت است .

کاربرد سفال و سرامیک در طراحی داخلی رستوران در نابو ، شهر نیویورک

در قسمتی از این رستوران ، بخشی که مجموعه ای بیش از ۷۰ کوزه ی سفالی ، در دو قفسه ی باز که برای جداسازی فضا در این رستوران به کار رفته است و از زمین تا سقف ارتفاع دارند را پر کرده اند . این کوزه ها که از سفال ( خاک رس طبیعی ) ساخته شده اند که به جهت یادبود و به افتخار سنت سفالگری درجنوب مرکزی ژاپن رایج است ساخته شده اند ، هر کوزه به تنهایی با استفاده از قلم مو تزیین شده اند و همچنین داخل کوزه ها ، لعابدار ساخته شده تا در صورت نیاز بتوان از آن ها به طور کاربردی استفاده شود .

معماری متفاوت و خاص بزرگترین خانه ی سفالی جهان درکشور کلمبیا

ساختمان های سفالی در دنیا با شیوه و سبک متقاوتی خلق می شوند به این دلیل مورد توجه افراد زیادی در جهان قرار می گیرند .در این قسمت تصاویری از متفاوت ترین و بزرگترین خانه ی ساخته شده از سفال را در جهان مشاهده می کنید که در خلق آن ایده ی جالبی به کار گرفته شده است.

ین خانه ی سفالی واقع شده در روستایی کوهستانی نزدیک شمال بوگوتای کلمبیا و به دست معماری کلمبیایی به نام اکتاویو مندوزا طراحی و ساخته شده است . هدف او از طراحی این خانه ، معرفی عنصر هایی بود که در طبیعت وجود دارد که به جهت زندگی راحت تر انسان ها می توان از آن استفاده کرد . در این خانه علاوه بر اینکه اکثر اجزا و اشیا داخل آن با سفال ساخته شده است ، پنلهای خورشیدی را که برای تامین روشنایی و گرمای آن ایجاد شده است را می توان از قابلیت های دیگر این خانه دانست .

1 نظر
  1. رضا محمد پور می گوید

    سلام و درود. عالی بود این مقاله. مرسی از پست مگ عزیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.