معرفی و بررسی اجمالی دستکشهای vinyl و کاربردهای آنها

دستکش ها در کل در دسته ابزار آلات ایمنی استفاده می شوند. هدف اصلی از انتخاب و استفاده یک دستکش این است که پوششی روی دست ایجاد شود. هدف از این پوشش عدم آسیب به پوست و به حداقل رساندن آلودگی و جراحات است. دستکش ها انواع گوناگون دارند. دستکش های کارهای صنعتی، دستکش های پزشکی و… هر کدام با توجه به کاربردی که دارند با ویژگی های مختلف ساخته می شوند. یکی از دستکش هایی که نسبتا عمومی است و هم در پزشکی و هم در خیلی جاهای دیگر استفاده می شود دستکش وینیل است. این دستکش بیشتر در مراکز پزشکی استفاده می شود. چرا که در این مراکز استفاده از دستکش بیش از دیگر جاهاست. اما این تنها استفاده این دستکشها نیست. این دستکش ها عمومی هستند و برای خیلی کارهای دیگر استفاده می شوند. در ادامه به معرفی بیشتر این دستکشها می پردازیم.

 

دستکشهایی آزاد که به دست نمی چسبند

این دستکش مدل طراحی اش به گونه ای است که هنگام استفاده به دست شما نمی چسبد. این دستکش ها سایز بندی دارند. بیشتر در اندازه های متوسط یعنی مدیوم و بزرگ یعنی لارج ساخته می شوند. اما اندازه کوچک یا اسمال نیز برای آنها وجود دارد. خیلی محدودیت و حساسیت در اندازه آنها وجود ندارد. استفاده از این دستکشها در کارهای عمومی تر و کم خطرتر از نظر میکروبی باعث شده تا در طراحی آنها راحتی لحاظ شود.

 

خیلی منعطف نیستند

برخلاف دستکشهای حرفه ای تر پزشکی چون LATEX، این دستکش ها خیلی کشسان نیستند. در قسمت قبل گفتیم که این دستکش ها آزاد هستند. پس دلیلی به ساختار منعطف نیز برای آنها وجود ندارد. همچنین قابل توجه است که این دستکش ها به دلیل راحتی و عدم استفاده از پودر در داخل آنها ضد حساسیت هم هستند.

 

مناسب محیط های کم خطر میکروبی

اگر بخواهیم کمی دقیق تر به این دستکشها نگاه کنیم و دلیل این که این دستکشها در دسته عمومی دسته بندی می شوند این است که آزاد هستند. پس میکروب و ویروس می تواند از قسمت آزاد دستکش وارد شده و خود را به دست برساند. دقیقا به همین دلیل است که از این دستکش ها حتی اگر در مراکز پزشکی استفاده شود برای کارهایی استفاده می شود که خطر میکروبی و باکتریایی پایین تری داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =