معرفی و بررسی خلاصه داستان فیلم ددپول (Deadpool 2016)

ددپول یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۶ است که بر اساس شخصیتی به همین نام از مارول کامیکس ساخته شده است. این فیلم که توسط کمپانی فاکس قرن بیستم توزیع شده است، یک اسپین آف از سری فیلم های مردان ایکس و به طور کلی قسمت هشتم است. این فیلم به کارگردانی تیم میلر (در اولین کارگردانی بلند خود) و نویسندگی رت ریس و پل ورنیک، رایان رینولدز در نقش اصلی در کنار مورنا باکارین، اد اسکرین، تی جی میلر، جینا کارانو و برایانا هیلدبراند بازی می کند. در این فیلم، وید ویلسون مردی را شکار می‌کند که به او توانایی‌های جهش‌یافته و ظاهری زخم‌خورده داده و تبدیل به ضدقهرمان ددپول می‌شود.

ساخت فیلم ددپول با بازی رینولدز در فوریه ۲۰۰۴ آغاز شد، قبل از اینکه او در سال ۲۰۰۹ نقش شخصیت را در X-Men Origins: Wolverine بازی کرد. ریس و ورنیک در سال ۲۰۱۰ برای یک اسپین آف استخدام شدند و با رینولدز کار کردند تا شخصیت را با وفاداری بیشتری اقتباس کنند (از جمله شکستن دیوار چهارم او) پس از نمایش در ولورین مورد انتقاد قرار گرفت. میلر در سال ۲۰۱۱ استخدام شد و اولین کارگردانی خود را رقم زد. پاسخ مشتاقانه به فیلم‌های آزمایشی لو رفته که او با رینولدز ایجاد کرد، منجر به چراغ سبز فاکس در سال ۲۰۱۴ شد. انتخاب بازیگران اضافی در اوایل سال ۲۰۱۵ آغاز شد و فیلمبرداری در ونکوور، بریتیش کلمبیا، از مارس تا می همان سال انجام شد. چندین فروشنده جلوه‌های بصری را برای فیلم ارائه کردند، از اضافه کردن خون و گلوله گرفته تا خلق شخصیت تصویرسازی کامپیوتری Colossus.

ددپول پس از یک کمپین بازاریابی غیر متعارف در ۱۲ فوریه ۲۰۱۶ در ایالات متحده منتشر شد. این فیلم به موفقیت مالی و انتقادی دست یافت. این فیلم بیش از ۷۸۲ میلیون دلار در مقابل بودجه ۵۸ میلیون دلاری به دست آورد و به نهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۶ تبدیل شد و رکوردهای متعددی از جمله پرفروش ترین فیلم با رتبه R در آن زمان را شکست. منتقدان بازی رینولدز، سبک فیلم و وفاداری به کمیک‌ها، همراه با سکانس‌های اکشن آن را ستودند، اگرچه برخی از طرح آن به‌عنوان فرمولی انتقاد کردند و در مورد طنز بزرگسالان فیلم اختلاف نظر داشتند. جوایز و نامزدی بسیاری از جمله دو جایزه انتخاب منتقدان و دو نامزدی گلدن گلوب دریافت کرد.

دنباله ای به نام Deadpool 2 در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و موفقیت قابل مقایسه ای از نظر منتقدان و تجاری داشت. پس از خرید فاکس قرن بیست و یکم توسط دیزنی، حقوق فیلم این شخصیت در کنار مردان ایکس و چهار شگفت انگیز به مارول استودیو بازگردانده شد. Deadpool 3، سومین فیلم با بازی رینولدز و هیو جکمن، که این شخصیت را در دنیای فیلم های مارول (MCU) ادغام می‌کند، قرار است در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۴ به عنوان اولین فیلم در فاز شش MCU اکران شود.

فیلم ددپول یکی از بهترین فیلم های کمدی جهان است.

بررسی خلاصه داستان فیلم ددپول

وید ویلسون به آژاکس و کاروانی از افرادش در یک بزرگراه کمین می کند. در طول کمین، ویلسون اتفاقاتی را که منجر به تبدیل شدن او به ددپول می شود به بیننده نشان می دهد. ویلسون پس از اخراج به‌عنوان یک مأمور نیروهای ویژه کانادایی، به‌عنوان یک مزدور آزاد کار می‌کند تا اینکه با فاحشه‌ای به نام ونسا آشنا می‌شود. آنها با هم درگیر می شوند و یک سال بعد او پیشنهاد ازدواج او را می پذیرد. ویلسون بعداً به سرطان پایانی مبتلا شد، و او بدون هشدار ونسا را ترک کرد تا او مجبور نباشد مرگ او را تماشا کند.

یک استخدام‌کننده مرموز به ویلسون نزدیک می‌شود و به او یک درمان آزمایشی برای سرطانش پیشنهاد می‌کند. او را به آزمایشگاهی می برند که توسط آژاکس و آنجل داست اداره می شود و سرمی به او تزریق می کنند که برای بیدار کردن ژن های جهش یافته پنهان در بدنش طراحی شده است. آنها ویلسون را تحت چند روز شکنجه قرار می دهند تا هر گونه جهشی که ممکن است داشته باشد، بدون موفقیت. وقتی ویلسون متوجه می‌شود که نام واقعی آژاکس فرانسیس است و او را به خاطر آن مسخره می‌کند، آژاکس ویلسون را در یک اتاقک هیپوباریک رها می‌کند که به‌طور دوره‌ای او را در آخر هفته به آستانه خفگی می‌برد. این در نهایت یک عامل ترمیم کننده ترمیم کننده را فعال می کند که با سرطان ویلسون مقابله می کند، اما او را با زخم هایی مانند سوختگی در کل بدنش به شدت از بین می برد. او از اتاق فرار می کند و به آژاکس حمله می کند، اما وقتی به او می گویند که بدشکلی او قابل درمان است، تسلیم می شود. در هرج و مرج، آژاکس ویلسون را تسلیم می کند و او را در آزمایشگاهی که اکنون در حال سوختن است، رها می کند.

ویلسون به دلیل توانایی های شفابخش جدیدش زنده می ماند و به دنبال ونسا می گردد. او از ترس اینکه ظاهر جدید او را رد کند به او نشان نمی دهد که زنده است. پس از مشورت با بهترین دوستش ویزل، ویلسون تصمیم می گیرد که آژاکس را برای درمان آن شکار کند. او به یک مراقب نقابدار تبدیل می شود و نام “ددپول” (از راسو که او را در یک استخر مرده انتخاب می کند) برای خود می گیرد و به خانه یک زن نابینای مسن به نام آل نقل مکان می کند. در طول سال بعد، او بسیاری از همکاران آژاکس را زیر سوال می برد و به قتل می رساند تا اینکه یکی از آنها، استخدام کننده، مکان آژاکس را فاش می کند. این اطلاعات به Deadpool اجازه می دهد تا کمین را اجرا کند. او تمام سرسپردگان آژاکس را می‌کشد، خود آژاکس را تحت سلطه خود درآورده و درمان را می‌طلبد، اما غول‌پیکر مرد ایکس و سر جنگی نوجوان Negasonic کارآموزش او را قطع می‌کنند. کولوسوس تلاش می کند تا ددپول را متقاعد کند که راه خود را اصلاح کند و به مردان ایکس بپیوندد، اما ددپول او را رد می کند. با استفاده از این حواس پرتی، آژاکس فرار می کند و با Angel Dust دوباره جمع می شود. سپس هر دو به سمت بار ویزل می روند، جایی که آژاکس نام ونسا را می شنود.

آژاکس ونسا را می رباید و او را به یک بالگرد از کار افتاده در یک محوطه زباله می برد. در پاسخ، ددپول کلوسوس و نگاسونیک را متقاعد می‌کند تا به او کمک کنند تا او را پس بگیرد. آن‌ها با فرشته داست و گروهی از مردان آژاکس مبارزه می‌کنند، در حالی که ددپول به سمت آژاکس می‌جنگد. در طول نبرد، Negasonic به طور تصادفی تجهیزات تثبیت کننده هلیکریر را از بین می برد. ددپول از ونسا محافظت می کند، زیرا کشتی در اطراف آنها فرو می ریزد، در حالی که Colossus Negasonic و Angel Dust را به امن می برد. آژاکس دوباره به ددپول حمله می کند، اما غلبه می کند. او فاش می‌کند که درمانی هرگز برای شروع وجود نداشته است، و علی‌رغم درخواست‌های کولوسوس، ددپول آژاکس را می‌کشد، اگرچه او قول می‌دهد که کولوسوس در حرکت رو به جلو قهرمان‌تر باشد. سپس ونسا با عصبانیت ویلسون را به خاطر ترک او مورد سرزنش قرار می‌دهد، اما پس از دیدن چهره مخدوش او با او آشتی می‌کند و دلیل واقعی اینکه چرا او هرگز نزد او بازنگشته را می‌فهمد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − یک =