معرفی کتاب های انتشارات خیلی سبز

ماجرای من و درسام

ماجراهای من و درسام  یکی از کتاب های انتشارات خیلی سبز  است که توانسته طرفداران بسیاری را در میان بسیاری از کتابهای توصیفی به خود جلب کند. در این کتاب که قدمت زیادی ندارد می توانید درسنامه محکمی پیدا کنید که در آن تمام نکات مهم با دقت بیان شده باشد و پس از مطالعه درسنامه می توانید به سوالات مهم و پاسخ تشریحی آنها بروید و با مطالعه این قسمت از کتاب ماجراهای من و درسام  برای بیست شما می توانید امتحانات نهایی تشریحی و نهایی خود را قبول کنید زیرا کتاب های انتشارات خیلی سبز  با سوالات طبقه بندی شده خرد تمام نکات مورد نیاز را حل می کند و با کمک این کتاب قطعاً تمام دروس را با نمره بیست می گذرانید .

 

چند  کنکور

مجموعه کتابهای چند کنکور  منتشر شده توسط خیلی سبز  برای تسلط بر سوالات کنکور سالهای گذشته طراحی و منتشر شده است. چند کنکور خیلی سبز  مانند یک حریف عالی برای متقاضیان کنکور است که برای آمادگی در این آزمون استفاده می شود. این کتابها شامل سوالات کنکور داخل و خارج از کشور می باشد و به عنوان یک شبیه ساز مناسب برای کنکور سراسری در نظر گرفته می شود. همچنین پاسخ تشریحی این سوالات در جلد دوم کتاب گنجانده شده است.

 

چند کنکور  برای ریاضیات ، تجربی و علوم انسانی انتشاراتی از انتشارات خیلی سبز  است که هر یک در دو جلد پرسش و پاسخ نوشته شده است. علاوه بر این ، کتاب عمومی چند کنکور  کامل برای بررسی سوالات کنکور سال های گذشته در دسترس متقاضیان کنکور قرار گرفته است. این کتاب ها به عنوان کتاب خلاصه شناخته می شوند و برای ماه های آخر آمادگی برای کنکور طلایی محسوب می شوند. چند کنکور  کاملاً منطبق با دروس سیستم جدید است و هیچ چیز در کتابهای درسی از توجه نویسندگان خیلی سبز  دور نبوده است.

 

کتاب های هفت خان

انتشارات خیلی سبز  همچنین نویسنده یکی از بهترین کتابها در زمینه ادبیات ، کتاب معروف و محبوب هفت خوان است. برای اولین بار در ادبیات ، با کتابی روبرو خواهید شد که تمام مهارت های لازم برای رسیدن به ۱۰۰ درصد ادبیات و بررسی همه زمینه های ادبیات مانند لغت و املا ، قرابت  را به شما می آموزد و در آخر یک آزمون را امتحان می کنید. شما این اطلاعات را تأیید خواهید کرد و خیالتان راحت است که هفت خواننده را با موفقیت پشت سر گذاشته اید. در این کتاب ، شما یک مطالعه عمیق و لایه ای راجع به همه متون کتابهای ادبیات بنیادی خواهید یافت.

 

کتاب های نردبام

کتاب های نردبام یکی دیگر از مجموعه کتاب های خیلی سبز هست که می توان آن را بسیار اصیل دانست  اگر در دروس خصوصی تخصص دارید ، می توانید نردبام را به عنوان دومین کتاب آزمون خود برای بالا ماندن انتخاب کنید. کتاب آزمون نردبام شما را با مشاوره سطح بالایی آشنا می کند و با کمک این کتاب می توانید بسیاری از سوالات دشوار و سطح بالای کنکور را حل کرده و با کمک خیلی سبز  به سرعت از نردبان موفقیت بالا بروید .

 

کتاب های فصل آزمون

با تغییر نظام آموزشی انتشارات خیلی سبز کتاب های آزمون خود را به فصل آزمون تغییر نام داد. البته تغییری بزرگی در ساختار این کتاب ها ایجاد نشد. اگر شما یکی از این کتاب ها را ورق بزنید می بینید که این کتاب ها درسنامه ای ندارند و یک راست به سراغ آزمون می روند. بنابراین این کتاب ها برای دوران جمع بندی هستند ولی نه برای کسی که مطالعه اش را کامل نکرده. بلکه برای کسی که با تسلط کامل دچار کمبود تست یا آزمون در روزهای پایانی شده است. همان طور که گفتیم این سری از کتاب ها دارای تعدادی زیادی آزمون است که موضوع به موضوع، فصل به فصل و سال به سال مطالب را پوشش می دهند. در مواردی آزمون های بعضی فصول به آزمون های با موضوعات ریزتر تقسیم شده است و در پایان، یک آزمون استاندارد پایان فصل هم قرار گرفته است. در انتهای هر فصل یک آزمون سخت تر از استاندارد هم برای دانش آموزان قوی تر با نام (به سوی ۱۰۰) وجود دارد. تعداد سوالات در هر یک از آزمون ها معمولا ۱۰ تایی یا ۱۵ تایی هستند. البته آزمون های پایانی و جامع که با سرفصل کنکور هستند دارای تعداد سوال مشابه با کنکور هستند.

 

کتاب های آموزش شگفت انگیز

سری کتاب های آموزش شگفت انگیز خیلی سبز را می توان با کتاب های سیر تا پیاز انتشارات گاج یا ۳ بعدی نشر الگو مقایسه کرد. این سری از کتاب ها دقیقا مشابه رقیبانی که برای آن ذکر کردیم سه هدف آموزش، آمادگی برای امتحانات تشریحی و آمادگی برای آزمون تستی را باهم دارد. برای فصل های مختلف هر کتاب، ابتدا درسنامه هایی دارد که معمولن سوال تشریحی و تستی هم در آن حل شده است. این درسنامه ها مفصل و طولانی هستند و با کمی پشت کار می توانند خواننده را از معلم بی نیاز کنند. بعد از آن تعدادی سوال تشریحی و سپس تست های مرتبط با آن فصل را خواهید دید. البته معمولن هر فصل را به چند درس تقسیم کرده است. در پایان هر فصل هم پاسخنامه تشریحی سوالات تشریحی و تست ها را آورده اند. در کل کتاب های جمع و جوری هستند که هزینه های دانش آموزان را کاهش می دهند و از خرید چند کتاب بی نیاز می کنند. حل سوالات تشریحی قبل از ورود به تست ها در استفاده از این کتاب ها اهمیت زیادی دارد و برای دانش آموزان متوسط و ضعیف بسیار کمک کننده است

 

کتاب های تست جامع خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز متفاوت بوده و هست. نگاه فانتزی به کنکور از ادبیات کتاب های انتشارات خیلی سبز تا طرح روی جلد و نوع نگاه آن به آموزش به چشم می خورد. کلمات عجیب و غریب در کتاب های خیلی سبز جایی ندارد و خودمانی نوشته شده اند. تفکر آموزش ساده و قابل فهم مطالب در کتاب های این انتشارات خیلی به چشم می خورد ولی گاهی این تفکر به تثبیت عمیق مطالب در ذهن خواننده ضربه زده و در بعضی مطالب به فهم کم عمق و حفظی دروس اختصاصی بسنده می شود. خیلی سبز با زیست هایش خیلی سبز شد ولی بعد از آن ریاضی تجربی، حسابان، گسسته، عربی اش شاهکار کرد و بازار را گرفت. ساده انگاری مطالب برای دانش آموز بعضا اتهام سادگی به کتاب های خیلی سبز می زند که غلط هم نیست. انگار مولف به قدری در تیپ بندی سوالات کنکور و نکات غرق شده که از مفاهیم اصلی درس غافل شده است. در نهایت باید بپذیریم که کتاب های انتشارات خیلی سبز در منجلاب کتاب ها جز بهترین هاست. درسنامه های سری کتاب های تست خیلی سبز عموما به شکل مجموعه ای از نکات و کاربرد آنها در حل تست ها هستند که پس از آن تست های طبقه بندی شده آمده اند. این تست ها شامل سوالات تالیفی، تست های کنکور و همچنین تست های آزمون های قلم چی در بعضی دروس هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 1 =