معرفی کولر گازی ایستاده تک فاز و سه فاز

کولر گازی ایستاده تک فاز و سه فاز

در این مقاله قصد داریم راجب تفاوت بین کولر گازی تک فاز و سه فاز صحبت کنیم، همین طور با ویژگی‌های اجاره کولر گازی ایستاده تک فاز و سه فاز آشنا می شویم.در حال حاضر در اجاره کولر گازی ایستاده نوع برقی که مصرف می شود به دودسته ته تک‌فاز و سه‌فاز تقسیم می شود.به خاطر همین موضوع این فرق در نوع برق مصرفی آن‌ها موجب اختلاف های دیگری در اجاره کولرهای گازی شده است. برای این که درباره تفاوت کولرگازی تک فاز و سه فاز صحبت کنیم، خوب است تا با مزایای هر کدام به طور کلی آشنا شوید و با اطلاع از این مزایا و نکات مهم اقدام به اجاره کولر گازی ایستاده کنید.

کولر گازی سه فاز شرکت سرمابخش چه مزایایی دارد؟

کولر گازی ایستاده نوعی دیگر از کولر گازی‌ها است که طراحی متفاوتی با اسپلیت‌های دیگر دارد و به‌صورت ایستاده بر روی زمین قرار می‌گیرد.اجاره کولر گازی ایستاده اندازه نسبتاً بزرگی دارند و در دو نوع یک‌تکه و دوتکه یا اسپلیت طراحی و عرضه می‌شوند.در مدل یک‌تکه کمپرسور و پنل با هم و به‌صورت یک‌پارچه طراحی شده؛ اما در نوع اسپلیت، کمپرسور و کندانسور جدا از پنل و در فضای بیرون و در جای مخصوصی نصب می‌گردد.

 کولر گازی سه فاز بسیار نیرومند تر بوده و کارایی خوبی در سرمایش فضاهای بزرگ دارد. همچنین قیمت اجاره کولر گازی‌های سه فاز به علت ساختار و راه اندازی سخت آن بیشتر است. به دلیل انتقال حرارت، کولر سه فاز، از انتقال حرارت بیشتری برخوردار هستند و برای محیط‌هایی که فضای بزرگی دارند، بسیار مناسب است. نکته مهمی که خوب است بدانیم مصرف برق کولر گازی سهفاز بیشتر از سایر کولرها است و دلیل آن ساختار پیچیده‌تر و کارایی بیشتر آن در محیط‌های بزرگ و با متراژ بالا است.

کولر گازی تک فاز شرکت سرمابخش چه کاربردی دارد؟

 لازم به ذکر است، کولرهای تک فاز از قدرت کمتری نسبت به کولرهای سه فاز برخوردارند و در نتیجه برای فضاهای بزرگ گزینه خوبی نیستند. همینطوراز لحاظ قیمت اجاره ارزان‌تر هستند و از نظر مقدار انتقال گرمایش یا سرمایش در این کولر ها، کمتر از کولر سه فاز است. نگهداری از کولر تک فاز نسبت به سه فاز آسان‌تر است و در نهایت قیمت اجاره و تعمیر آن کمتر خواهد بود.

 فرق بین اجاره کوار گازی تک فاز و سه فاز در چیست؟

 در صورتی که اطلاع ندارید اختلاف یا فرق کولر گازی تک فاز و سه فاز چیست این مقاله را به خوبی بخوانید چون هدف شرکت سرمابخش این است تا توضیحات کاملی به مشتریان عزیز بدهد، که از تفاوت‌هایی نظیر نوع برق ورودی، ظرفیت کولر گازی، قدرت و کارایی، هزینه نصب و…. مطلع باشید.

اختلاف ظرفیت در کولر گازی

 به صورت کلی کولر گازی‌هایی ۴۸۰۰۰ که اینورتر نیستند هم به صورت تک فاز و هم سه فاز ساخته مش شوند، ولی اگر کولر گازی ظرفیت بیش از ۴۸۰۰۰ داشته باشد فقط سه فاز خواهد بود. ازتفاوت های اساسی بین اجاره کولر گازی تک فاز و سه فاز، می‌توان به ظرفیت آن‌ها اشاره نمود. برق مصرفی در همه‌ی کولر گازی‌های اینورتر که ۸۰۰۰۰ ظرفیت دارد تک فاز است.

شاید جالب باشد بخوانید :

برق ورودی در کولر گازی

 نوع برق وارد شده به اجاره کولر گازی‌، باعث اختلاف در آن‌ها می‌شود. به صورت کلی برق ورودی به کولرهای گازی تک فاز ۲۲۰ ولت و برق ورودی به کولر گازی‌های سه فاز ۴۰۰ ولت می باشد.

 مقدار قدرت و کارایی کولر گازی

 همانطور که در اول مطلب اشاره کردیم کولر گازی تک فاز کارایی و قدرت کمتری نسبت به کولر گازی سه فاز دارد و در نتیجه برای مکان‌های به نسبت کوچتر مناسب است؛ اما از کولر گازی‌های سه فاز که قدرت و کارایی بیشتری دارند می‌توانید در مکان‌های بزرگ و متراژ بالا برای گرم یا سرد کردن محیط استفاده کنید.

ساختار در کولر های گازی

 همانطور که گفته شد کولر گازی سه فاز ساختاری بسیار پیچیده‌تری در مقایسه با کولر گازی تک فاز دارند و در نتیجه کولر گازی‌های سه فاز نگهداری بیشتری نیاز دارند. هزینه اجاره کولر گازی سه فاز بالاتر از هزینه خرید کولر گازی تک فاز است.

حالت نصب در کولر گازی

 نصب و اجاره کولر گازی سه فاز بیشتر برای مکان‌های بزرگ، اداری، تجاری توصیه می‌شود اما از کولر گازی‌های تک فاز می‌توانید در فضاهای کوچک‌تر استفاده کنید. جهت نصب کولر گازی سه فاز، به کناور سه فاز احتیاج دارید.

جمع بندی برای اجاره کولر گازی

 اگر قصد اجاره کولر گازی را دارید و بین انتخاب کولر گازی تک فاز یا سه فاز سر دو راهی مانده اید باید بگوییم که با آشنایی کامل و مقایسه کولرگازی تک فاز و سه فاز می‌توانید تصمیم نهایی را به راحتی بگیرید و برای این انتخاب به این چند نکته توجه کنید:

 نخست در نظر بگیرید برای چه مکانی قصد اجاره کولر را دارید به طور واضح تر اگر برای مکان های کوچک تر و یا متوسط می‌خواهید آن را اجاره کنید، پیشنهاد ما اجاره کولرهای گازی تک فاز است و بر عکس در فضاهای بزرگ و اداری از کولر گازی سه فاز بهره ببرید.

اجاره کولر گازی در شرکت سرمابخش

شرکت سرمابخش با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان در حوزه اجاره کولر گازی و بخاری فضای باز و تجهیزات نمایشگاهی به مشتریان خود اثبات کرده است که در هر زمان و مکان، تجهیزات ارسال شده از بالاترین کیفیت برخوردار بوده، همچنین با درنظرگرفتن بازار رقابتی مناسب‌ترین و منصفانه‌ترین قیمت را برای شما عزیزان در نظر گرفته است، زیرا برای ما مهم هستید. از دیگر خدمات مهم این شرکت می‌توان به اجاره چادر و داربست، نصب و راه‌اندازی آن جهت برگزاری نمایشگاه‌ها، مجالس جشن عروسی و مراسم عزاداری اشاره کرد که تمامی خدمات دراسرع‌وقت انجام می‌شود.در نظر داشته باشید تمامی تجهیزات شرکت مثل اجاره کولر گازی ایستاده، هنگام تحویل به مشتریان عزیز نخست تست سلامت می شوند و که با خیالی آسوده از آن استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 17 =