معرفی ۳ مینی سریال قاتل زنجیره ای برای هیجان بیشتر در تعطیلات

دنبال کردن یک ماجرای هیجان انگیز و منسجم برای همه ما لذت بخش است. اما متاسفانه هیچکدام از ما وقت کافی برای انجام این کارها را نداریم. برای همین است که به فیلم و سریال روی می‌آوریم. از طرفی زمان ما هم برای دیدن سریال‌های طولانی کم است، به همین خاطر است که چیزهایی مثل یک مینی سریال قاتل زنجیره ای می‌تواند بهترین انتخاب ما در پر کردن زمانمان باشد.

در این مقاله قصد نداریم آثاری در حد فیلم predestination به شما معرفی کنیم که یک مفهوم زیرین داشته باشند، بلکه آثار معرفی شده شما را به درون یک ماجرای نسبتا ترسناک و دلهره آور می‌برند تا از نزدیک با فضای مخوف آن آشنا شوید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

مینی سریال Des

مینی سریال دس به بررسی یک پرونده جنایی در انگلستان می‌پردازد. این قتل‌ها که توسط مردی به نام دس نیلسن انجام شده است، با کشف چند جسد در سیستم لوله کشی خانه او برملا می‌شود. این قاتل بریتانیایی در طول فعالیت خود بیش از ۱۰ مرد را به قتل رسانده است.

داستان این مینی سریال قاتل زنجیره ای با دستگیری دس شروع می‌شود و در طول سریال با ماجرای قتل‌ها بیشتر آشنا می‌شویم. همچنین ذهنیت بیمار این قاتل به خوبی به تصویر کشیده است. او به راحتی بازجویان خود را فریب و بازی می‌دهد.

این سریال در یک فصل ۳ قسمتی منتشر شده است و یک جایزه امی نیز در کارنامه خود دارد. این سریال را می‌توانید در کانال اینمای نقد فارسی ببینید.

پرنده سیاه

پرنده سیاه یا Black bird یک مینی سریال قاتل زنجیره ای است اما از زاویه دید قاتل این مقوله را بررسی نمی‌کند. این سریال ۶ قسمتی که در سال ۲۰۲۲ از شبکه اپل تیوی پخش شد، داستان شخصی به نام جیمز کین را روایت می‌کند که باید در زندان از یک قاتل حرفه ای اعتراف بگیرد.

جیمز کین یک بازیکن سابق فوتبال آماتور بود که به دلایلی به خرید و فروش مواد مخدر روی آورده بود. او در یک عملیات دستگیر می‌شود و یک حکم متوسط می‌گیرد که قرار بود به آزادی مشروط منتهی شود. پیدا شدن چند سلاح گرم غیر مجاز کار را برای او سخت می‌کند و حکم او را به ۱۰ سال حبس کامل ارتقا می‌دهد. همین عوامل باعث می‌شود تا جیمز پیشنهاد خطرناک دولت برای گرفتن اعتراف از یک قاتل زنجیره را قبول کند.

دانستن این که لری هال (قاتل) چقدر خطرناک است و جیمز چطور باید به او نزدیک شود و اطلاعات مورد نیاز را از او بگیرد، قسمت هیجان انگیز سریال را شکل می‌دهد. برای دیدن عکس های بیشتر در مورد این سریال می‌تواند به پینترست نقد فارسی مراجعه کنید.

داستان جفری دامر

این سریال که در سال ۲۰۲۲ اکران شد توانست توجهات زیادی را به خود جلب کند. با وجود این که سریال‌های زیادی حول محور جفری دامر ساخته شده است اما مورد اخیر را می‌توان شایسته تحسین دانست. بازیگری عالی، فیلمنامه کلاس بالا و فیلمبرداری بی‌نقص جزو مواردی هستند که باعث شده اند این مینی سریال قاتل زنجیره ای جزو بهترین های این دسته بندی باشد.

علاوه بر جنبه فیلمسازی این اثر، داستان اصلی آن هم بسیار قابل توجه است و باعث آشکار شدن حقایق بسیاری می‌شود. حقایقی مانند تبعیض نژادی و فساد قانون که به لطف خوش ساخت بودن این اثر، بار دیگر نقل مجلس محافل شد. از طرفی به خاطر انتخاب نقاط مناسب برای روایت داستان، بینندگان سریال می‌توانند به وضوح مراحل تبدیل شدن یک نوجوان مشکل دار به یک قاتل سریالی را نظاره گر باشند.

نظرات بینندگان نشان می‌دهد که آن‌ها در طول پخش کاملا در جریان فیلم غرق شده بودند و کاملا می‌توانستند با قربانیان همزاد پنداری کنند. نقدهای مثبت زیادی هم نصیب ایوان پیترز، بازیگر نقش جفری دامر، شد و توانایی بالای او در ارائه‌ی یک نقش باورپذیر از یک قاتل زنجیره ای توانست همگان را مجذوب خود کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.