معرفی special web design و جزئیات آن

اگر در حوزه طراحی وب کار می کنید و یا در این مورد جست و جو می کنید به طور حتم با نام پروژه های طراحی سایت اختصاصی و یا special web design برخورده اید. این پروژه ها به نوعی طراحی وب هستند که با جزئیاتی خاص انجام می شوند. متاسفانه در خیلی جاها نمی توانید تعریف دقیقی از این پروژه ها پیدا کنید. همچنین خیلی از شرکتهای متقلب ممکن است پروژه های ساده و معمولی را با این نام تنها به دلیل قیمیت بیشتری که دارند به شما معرفی کنند.

 

متاسفانه و یا خوشبختانه هرکسی قادر به ارائه یک پروژه اختصاصی در مورد وب سایت نیست. این موضوع دلایل متعدد دارد. یکی از این دلایل این است که نیاز به تخصص بسیار در حوزه کد نویسی می باشد و فرد طراح باید از پایه و اصولی با اصول کدنویسی حرفه ای آشنا باشد. دلیل دیگر این که این نوع طراحی جزئیات بسیار دارد. به دلیل این که این پروژه ها از پایه و از صفر به دلخواه مشتری نوشته می شوند جزئیات و هر چارچوبی باید از ابتدا نوشته شود. این موضوع زمان ارائه پروژه را بسیار زیاد می کند. مگر این که یک گروه حرفه ای و با همکاری یکدیگر به صورت موازی قسمت های مختلف پروژه را در دست گیرند.

 

یک سایت اختصاصی دقیقا همان امکاناتی را در بر دارد که لازم است. در واقع قبل از این که یک سایت به صورت اختصاصی طراحی گردد پروژه به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد. تمام امکانات مورد نیاز طرح یا پروژه بررسی می گردد و برای پیاده سازی امکانات لازم روال هایی چیده می شود. همچنین دورنمایی از پروژه مطرح می گردد. به این علت که نیازسنجی های پروژه برای آینده برای طراحی وب سایت کنونی مهم است. سایت باید بستر لازم برای گسترده شدن در آینده را داشته باشد.

 

به دلیل این که کدها و روال ها به صورت دقیق چیده می شوند، هیچ کدنویسی اضافه ای وجود ندارد. همین موضوع باعث می شود که سایت هایی که به صورت اختصاصی طراحی شده اند سرعت اجرای خیلی عالی و بهتری داشته باشند. البته سرعت بارگزاری وب سایت تنها به کدنویسی بستگی ندارد و هاست میزبان نیز تعیین کننده سرعت وب است. اما اگر یک سایت اختصاصی را با سایتی دیگر با یک هاست مقایسه کنیم سرعت بارگزاری صفحات در وب سایت اختصاصی به صورت معناداری بیشتر است. به گونه ای که در خیلی از سایت های اختصاصی، صفحات در لحظه باز می شوند. همین باعث مشتری پسند بودن این سایت ها می شود.

 

موضوع دیگر این است که این سایت ها به طور معمول برای پروژه های بزرگ با آینده نگری بزرگ پیاده سازی می شوند. از آنجایی هم که داشتن رتبه هایی خوب در نتیجه جست و جوی کاربران در مورد عبارات کلیدی مرتبط با خدمات یا محصولات سایت مهم است از ابتدا فاکتورهای مهم سئو در پیاده سازی پروژه رعایت می شوند. این فاکتورها در همه قسمت های سایت رعایت می شوند. کدنویسی، نمایش وب سایت در اسکرین های متفاوت، تصاویر و… همه به صورتی در سایت قرار می گیرند تا وب سایت در مجموع رتبه های خوبی داشته باشد. این بدین معنی است که سایت های اختصاصی سئو بیس هستند و خیلی سریع تر در نتیجه ظاهر می شوند.

 

معمولا در خیلی از این پروژه ها خلاقیت جالبی به چشم می خورد. خلاقیت در طراحی قالب کلی سایت، در طراحی تصاویر، نوع بارگزاری صفحات، نحوه پیاده سازی و یا چیدن یک روال همه می تواند به گونه ای نوین باشد. به همین دلیل مشتریان خیلی راحت به این سایت ها اعتماد می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.