منظور از انگلیسی فکر کردن چیست!چگونه انگلیسی فکر کنیم؟

حتما شما هم به عنوان یک زبان آموز تا کنون شنیده اید که میگویند اگر میخواهید به سرعت پیشرفت کنید انگلیسی فکر کنید. اما منظور از انگلیسی فکر کردن چیست؟چگونه میتوان انجام داد؟

به زبان ساده انگلیسی فکر کردن یعنی در هر زمان و هر مکان تمام چیز های اطرافتان را انگلیسی ببینید؛ به طور مثال هنگامی که میخواهید بخوابید و احساس خوابالودگی دارید به تمام کارهای قبل از خواب به صورت انگلیسی فکر کنید.در ابتدای راه ممکن است اندکی دشوار به نظر برسد اما پس از چند بار تکرار و تمرین این کار برایتان عادت خواهد شد.

چرا نباید به زبان فارسی فکر کرد؟

فکر کردن به زبان فارسی، ترجمه ذهنی و سپس بیان ترجمه کاری است که اکثر زبان آموزان در ابتدا انجام میدهند؛ اما مرور زمان و پس از اندکی یادگیری شما باید این عادت خود را کنار بگذارید و حرفه ای تر عمل کنید به این صورت که تفکرات خود را به صورت انگلیسی انجام دهید تا هم روند یادگیری شما سریعتر شود و هم برای تلفظ لغات بهتر شوید.

چگونه به زبان انگلیسی فکر کنیم؟

  • زبان تلفن همراهتان را انگلیسی کنید.

این روزها استفاده از تلفن همراه بسیار فراگیر شده است یکی از کارهایی که شما باید انجام دهید این است که زبان تلفنتان را به انگلیسی تغییر دهید؛به طور مثال هنگامی که می‌خواهید سراغ مخاطبین خود بروید و تماس برقرار کنید، ناخودآگاه Contact را انتخاب می‌کنید. در این حالت، Contact برای شما معادل مخاطبین نیست، بلکه به معنای تعداد افرادی است که شما با انها در تماس هستید. در حقیقت، این استفاده مدام به شما کمک می‌کند تا به جای معادل فارسی کلمات، مفهوم برای شما جا بیفتد.

  • آهنگ های انگلیسی را زمزمه کنید.

آهنگ ها معمولا دارای متنی ساده و روان هستند به همین جهت تلفظ آنها برای شما باید آسان باشد همچنین آهنگ ها به دلیل برخورداری از ملودی و ریتمی که دارند باعث میشوند تا راحت تر بتوانید حفظ شوید؛ حفظ کردن و زمزمه آهنگ سبب میشود تا در هنگام تلفظ کلمات اصطلاحات جدیدی را یاد بگیرید.

  • به صورت مکرر از دیکشنری استفاده نکنید.

استفاده مکرر از دیکشنری سبب میشود تا ذهن شما تنبل شود و به دنبال فکر کردن برای پیدا کردن معنی کلمات نباشید.حتی اگر نتوانستید با فکر کردن معنی یک کلمه را به خاطر بیاورید در این صورت هم به سراغ دیکشنری نروید بلکه کلمه را یادداشت کنید و یا از مترادف آن استفاده کنید.

  • فکر کردن اتفاقات روزمره به صورت انگلیسی.

یکی از کارهایی که در نحوه انگلیسی فکر کردن به شما کمک میکند این است که در آخر شب اتفاقات روزمره خود را به صورت انگلیسی به یاد بیاورید.

  • کتاب های انگلیسی بخوانید.

با خواندن کتاب های انگلیسی چشم و ذهن شما به دیدن جملات انگلیسی عادت میکند و باعث میشود با دایره لغات بیشتری از حروف انگلیسی آشنا شوید. همچنین با کتاب خواندن شما ذهنتان درگیر موضوع درون کتاب میشود و به صورت ناخوداگاه به آن فکر میکنید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد اگر شما هم راه حل هایی برای انگلیسی فکر کردن دارید خوشحال میشویم با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + نه =