مهاجرت تحصیلی روسیه

همه چیز درباره مهاجرت تحصیلی روسیه

کشور روسیه با توجه به هزینه ‌های مقرون به صرفه، نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب است. لذا افراد بسیار زیادی تمایل به گرفتن مهاجرت تحصیلی روسیه دارند. در این مقاله قصد داریم مهاجرت تحصیلی روسیه را مورد بررسی قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

معرفی کشور روسیه و مهاجرت تحصیلی آن

کشور روسیه از نظر مساحت یک هشتم کره زمین را به خود اختصاص داده است. از نظر وسعت بزرگترین کشور دنیا و از نظر جمعیت در رتبه نهم جهان قرار گرفته است و مردم این کشور به زبان روسی صحبت می ‌کنند. دریافت مهاجرت تحصیلی یکی از راه‌ های رفتن به دانشگاه‌ های خارج از کشور است. متقاضیان برای یافتن شرایط بهتر در تحصیل و کسب علم و دانش مهاجرت تحصیلی را انتخاب می‌کنند.
مهاجرت تحصیلی به کشور مورد نظر از دو روش امکان پذیر است، یک روش اخذ بورسیه تحصیلی است و روش دوم نیز این است که با پرداخت شهریه وارد دانشگاه‌ های کشور دلخواه شوید. از مزایای مهاجرت تحصیلی می ‌توان به برخورداری از سطح آموزشی بالا، یادگیری زبان جدید، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم کشورهای دیگر، مستقل شدن و افزایش اعتبار در شغل و درآمد اشاره کرد.
به طور کلی آموزش عمومی در کشور روسیه در سه دوره مختلف برگزار می ‌شود: آموزش ابتدایی که طول دوره چهار سال است، آموزش دوره مقدماتی عمومی به مدت پنج سال و آموزش متوسطه که دو تا سه سال است. در ادامه به شرایط تحصیل در روسیه می‌پردازیم.
• برای تحصیل در روسیه نیازی به داشتن مدرک زبان نیست، ولی هر دانشگاه برای آشنا شدن دانشجویان خارجی با زبان روسی، دوره ای به صورت یک ساله برای آموزش زبان روسی برگزار می کند.
• جهت تحصیل در مقطع کارشناسی باید حتما مدرک دیپلم داشته باشید. این دوره ۴ ساله است و تمام دروس به زبان روسی تدریس می‌ شوند.
• در مقطع کارشناسی ارشد زبان تدریس دروس انگلیسی و روسی است. اگر می ‌خواهید در دوره ‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند شرکت کنید باید مدرک ایلتس ۶ تا ۶.۵ داشته باشید.
• تحصیل در مقطع دکتری به دو صورت رایگان و غیر رایگان انجام می‌ گیرد. تحصیل رایگان در صورتی است که بورسیه شده باشید.

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

برای اینکه بتوانید اقامت و مهاجرت تحصیلی روسیه بگیرید باید مدارک لازم را داشته باشید. از جمله این مدارک می توان به ارائه عکس ۳.۵ * ۴.۵ سانتی ‌متر، فرم درخواست اخذ ویزای دانشجویی، داشتن دعوت نامه رسمی دانشگاه برای تحصیل در روسیه و داشتن پاسپورت اشاره کرد. برای متقاضیان زیر ۱۸ سال رضایت والدین شرط است و نکته آخر اینکه تمامی مدارک باید به زبان روسی و به طور رسمی ترجمه شده باشند و توسط دادگستری و وزارت علوم تایید شده باشند.

مزیت ‌های تحصیل در روسیه

کشور روسیه برای تحصیل مقصد خوبی برای دانشجویان خارجی و بین ‌المللی است. زیرا مجموعه ‌ای از بهترین دانشگاه‌ ها و دانشکده ‌ها در این کشور قرار دارند. همچنین این کشور امکانات بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان بین ‌المللی خود قرار می‌ دهد و همین امر باعث افزایش مهاجرت تحصیلی روسیه شده است. تحصیل در روسیه مزیت ‌های بسیاری دارد که به چند نمونه از آن ‌ها اشاره می‌ کنیم.
هزینه بسیار پایین برای تحصیل
پذیرش مدارک تحصیلی از سراسر دنیا
ارائه مدرک معتبر
شرط سنی برای تحصیل در روسیه مهم نیست.
آموزش دروس به زبان انگلیسی و روسی
صدور ویزا و اخذ پذیرش در اسرع وقت
امکان استفاده از خوابگاه و امکانات آن
امن بودن کشور روسیه
تامین آینده شغلی

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل و زندگی در کشور بیگانه یکی از دغدغه ‌های مهم برای مهاجرت است. اما هزینه تحصیل در روسیه نسبت به کشور‌های اروپایی و آمریکایی بسیار مناسب است، زیرا دولت روسیه تا حدود ۹۰ درصد از هزینه‌ های دانشجویان بین ‌المللی را می ‌پردازد. همچنین دولت روسیه به دانشجوهای خود کارت دانشجویی می ‌دهد که با آن کارت می ‌توانند از امکانات‌ ویژه ای همچون حمل و نقل عمومی دانشگاه، اینترنت رایگان برای دانشجویان، خوابگاه‌ های دانشجویی ، قیمت مناسب رستوان ‌ها و کتابخانه‌ ها برای دانشجویان و غیره استفاده کنند. هزینه پایین تحصیل در این کشور و اعتبار بین المللی مدارک آن باعث شده است که افراد زیادی از کشورهای دیگر از جمله ایران در پی اخذ مهاجرت تحصیلی روسیه باشند.
یکی از رشته ‌های ارزان برای تحصیل در کشور روسیه پزشکی و دندانپزشکی است. مدت تحصیل رشته ‌‌های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور به ترتیب ۶ و ۵ سال است. در روسیه بدون کنکور و آزمون ورودی می ‌توانید در دانشگاه‌ های معتبر به تحصیل این رشته ‌ها بپردازید. اما برای گرفتن مدرک باید دروس را با نمرات بالایی بگذرانید.
از دیگر ویژگی ‌های تحصیل پزشکی در روسیه می ‌توان به ارائه مدرک بین المللی معتبر، تحصیل به زبان روسی و زبان انگلیسی و هزینه کم تحصیل در این کشور اشاره کرد. دانشگاه‌ های روسیه در رشته پزشکی و دندان پزشکی از کیفیت آموزشی و امکانات بسیار مناسب ‌تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی برخوردار هستند.

جمع بندی
در این مقاله به مهاجرت تحصیلی روسیه، شرایط و مزیت ‌های آن اشاره کردیم. اگر قصد مهاجرت و تحصیل در کشور روسیه را دارید انتخاب یک موسسه مهاجرتی معتبر می ‌تواند بسیار کمک کننده باشد. موسسه مهاجرتی خسروان با سال‌ ها تجربه بهترین گزینه در این زمینه است و می توانید از مشاوره و خدمات این موسسه استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 10 =