مهم ترین نکات درباره عمل بینی که نمی دانید !

در دنیای امروز زیبایی حرف اول را می زند. تاثیر زیبایی در اعتماد به نفس افراد غیر قابل انکار است. از این رو همه به دنبال زیبایی بیشتر البته با پرداخت هزینه مناسب هستند. از آنجا که بینی در وسط صورت قرار دارد، تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد و یک بینی بزرگ می تواند تناسب و تعادل را در چهره از بین ببرد. اینگونه است که جراحی بینی در ایران و به خصوص در کلان شهرهای آن مانند تهران و مشهد تبدیل به یک عمل محبوب میان خانم ها و آقایان شده است.

اما وقتی تصمیم به عمل بینی می گیریم، سوالات بسیاری در ذهن ما نقش می بندد! عمل بینی چگونه انجام می شود؟ هزینه عمل بینی چقدر است؟ دکتر خوب برای عمل بینی را چگونه بیابم؟ دوره نقاهت عمل بینی چگونه طی می شود؟ بیمه چقدر از هزینه عمل بینی را پرداخت می کند ؟ و …

در این مطلب کوتاه در چند دقیقه آنچه که باید درباره عمل بینی در شهر مشهد بدانید را به شما خواهیم گفت.

ابتدا یک دکتر ماهر و با تجربه انتخاب کنید

انتخاب جراح بینی بسیار مهم است. یک جراح ماهر، می تواند بهترین فرم بینی که با چهره شما تناسب دارد را به شما پیشنهاد دهد. با انتخاب یک جراح خوب شما یک جراحی بی دردسر را تجربه می کنید. از عوارض بعد از جراحی بینی خبری نیست و دوره نقاهت شما کوتاه تر می شود.

یک جراح ماهر باید بتواند مشکلاتی مانند انحراف بینی، پولیپ بینی و … را در عین جراحی زیبایی به نحوی درمان کند، که شما بعد از عمل از شر مشکلات تنفسی، خر و پف های شبانه، گرفتگی های بینی و … راحت شوید. زیرا که جراحی بینی، تغییر ساختار بینی به نحوی است که درعین رفع نقائص بینی، مشکلات تنفسی فرد نیز درمان شود. سه راه کار مفید برای انتخاب بهترین جراح بینی :

  • به مطب جراحان انتخابی خود بروید و با بیماران آنها صحبت کنید.
  • یک جلسه مشاوره را با جراحی که انتخاب کرده اید، امتحان کنید.
  • عکس های قبل و بعد از بیماران قبلی را مقایسه کنید.

درباره هزینه عمل بینی تحقیق کنید

همه ما می دانیم که زیبا شدن هزینه دارد. اما بسیار مهم است که به میزانی که هزینه پداخت می کنیدف خدمات دریافت کنید. هزینه عمل بینی در سال ۹۹ از ۷ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان بوده است. این تفاوت قیمت به ۳ فاکتور بستگی دارد. اول تجربه جراح، دوم نوع بینی ( گوشتی یا استخوانی) و سومین فاکتور عملی که روی بینی انجام می شود.

برای مثال هزینه عمل بینی گوشتی به دلیل ضخامت پوست بینی های گوشتی و پیچیدگی عمل، حدود ۱ میلیون تومان از بینی استخوانی بیشتر است. هزینه عمل بینی ترمیمی چون دفعه دوم عمل بینی حساس تر است بیشتر از بار اولی است که بینی خود را عمل می کنید.

انتخاب جراحان تازه کار و عمل های ارزان بینی در مشهد یا شهرهای دیگر با قیمت های ۲ میلیون و ۳ میلیون قمار شما با سلامتی و زیبایی تان است.

  • ابتدا مشخص کنید شما گوشتی است یا استخوانی ؟ شما فقط به دلیل تغییر ظاهر بینی قصد جراحی بینی دارید یا مشکلاتی مانند شکستگی بینی، انحراف بینی و … نیز دارید ؟ چون تمام این موارد به قیمت عمل بینی افزوده می شود.
  • هزینه عمل بینی جراحان بینی را با در نظر گرفتن نتیجه عمل و رضایت بیماران با هم مقایسه کنید.
  • در جلسه مشاوره درباره هزینه عمل بینی خودتان و شرایط پرداخت صادقانه با جراحتان صحبت کنید.

پرداخت هزینه عمل بینی با بیمه امکانپذیر است ؟

بیمه های درمانی مانند تامین اجتماعی فقط در صورتی هزینه عمل بینی را پرداخت می کنند که عمل با هدف درمان مشکلات بینی و تنفسی باشد. یعنی مشکلاتی مانند انحراف بینی، سینوس و پولیپ بینی و شکستگی بینی.

اگر شما بخواهید فقط برای زیبایی عمل کنید یا در کنار حل مشکلات بینی، عمل زیبایی هم انجام دهید بیمه هزینه آن را تقبل نمی کند.

با خیال آسوده به اتاق عمل بروید

پس از تحقیق و بررسی های انجام شده می توانید به راحتی و با خیال آسوده خود را بدست جراح مورد اعتماد خود بسپارید و به اتاق جراحی بروید.

عمل بینی چگونه انجام می شود ؟

عمل بینی حدودا ۱ تا ۳ ساعت طول می کشد. عمل بینی به روش باز یا بسته انجام می شود. روش بسته یعنی بدون بخیه و فقط از طریق سوراخ های بینی و روش باز یعنی با برش کوچک بین دو سوراخ بینی. بیشتر جراحی های بینی به روش باز انجام می شود.

بعد از آن به اتاق ریکاوری منتقل می شوید. در اتاق ریکاوری به هوش می آیید. پرستاران پس از بررسی علائم، شما را به بخش منتقل می کنند. پس از گذشت ۲ تا ۳ ساعت چنانچه حال عمومی شما خوب باشد از بیمارستان مرخص می شوید. دروه نقاهت عمل بینی ۱ هفته است. پس از یک هفته به مطب مراجعه می کنید. جراح بخیه ها را می کشد. آتل بینی را بر میدارد. . بینی را چسب می زند. بعد از آن تا ۲ ماه باید چسب داشته باشد.

از زیبایی چهره خود لذت ببرید 

بعد از گذشت ۱۰ روز ورم و کبودی ها از بین می روند و می توانید به فعالیت های عادی خود برگردید. اما این بار با چهره ای متفاوت و زیبا !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.