موارد کاربرد فایبر سمنت برد ساده در ساختمان های مسکونی و اداری

فایبر سمنت برد ساده نه تنها برای پوشش ها به کار میرود بلکه میتوان از فایبر سمنت برد ساده به عنوان نماکاری داخلی یا خارجی استفاده کرد و امروزه بسیاری از مالکان ومهندسان ساختمان سازی به دلیل مزایای بسیار زیاد این متریال و قیمت مناسب فایبر سمنت برد ساده ترجیح می دهند

همچنین از فایبر سمنت برد میتوان در مواردی مانند دیوارها، سقف کاذب، کف طبقاتū، استفاده کرد. علاوه بر این که فایبر سمنت برد ساده یک پوشش بسیار عالی می باشد از طرف دیگر ضدحریق بوده و این میتواند فایبر سمنت برد را از باقی محصولات متمایز سازد.

موارد کاربرد فایبر سمنت برد ساده در ساختمان های مسکونی و اداری

استفاده در پوشش های داخلی ساختمان

پوشش دیوارهای داخلی: فایبر سمنت برد ساده در فضای داخلی ساختمان و به عنوان پوشش استفاده می شوند. با توجه به مقاومت این متریال در برابر ضربه و خواص مکانیکی مناسب آن ، می توان از فایبر سمنت برد در دیوارها داخلی مکان های پر تردد و شلوغ استفاده کرد.
البته باید بگویم از هر فایبرسمنت برد ساده ای نمی توان برای پوشش داخلی استفاده کرد و ضخامت های ۱۰ میلی متر و ۱۲ میلی متر آن جهت استفاده در دیوارهای داخلی مناسب است . به طور معمول این پوشش در داخل ساختمان بر روی سازه استاد و رانر نصب می گردد. سازه های استاد و رانر با ضخامت حداقل ورق۰٫۷ میلی متر به بالا جهت نصب فایبر سمنت برد ساده مناسب است در نمای بیرونی ساختمان حتما از سازه های M و V  استفاده گردد.

استفاده در دیزاین و دکوراسیون داخلی

پوشش دکوراتیو: با توجه به رنگ فایبر سمنت برد ساده می توان از آنها به عنوان دیوارهای دکور و یا پوشش های نهایی (حتی بدون استفاده از رنگ ) در مکان های مسکونی و تجاری، اداری استفاده کرد.

استفاده از فایبر سمنت برد ساده در جهت عایق حرارتی

محافظت سازه در برابر حریق با صفحات فایبر سمنت برد ساده : با توجه به مقاومت بالای فایبر سمنت برد ساده در برابر شعله مستقیم و همچنین حرارت بالا، از این محصول به عنوان پوشش های ضد حریق، مخصوصا در سازه های فلزی استفاده می گردد.

استفاده به عنوان عایق کاری کاشی و سرامیک

زیر سازی کاشی و سرامیک: در سرویس های بهداشتی، استخرها و فضاهی بسیار مرطوب می توان از فایبر سمنت برد ساده به عنوان زیر سازی کاشی و سرامیک در دیوارهای خشک استفاده نمود. با توجه به مقاومت بالای این محصول در برابر رطوبت و همچنین چسبندگی بالا به ملات های ساختمانی و چسب های کاشی به سادگی می توان از آن به عنوان پوشش دیوارهای Drywall در اینگونه فضا ها استفاده نمود.

استفاده به عنوان سقف دکوراتیو و کاذب

سقف کاذب: در کلیه فضا های اداری، تجاری و مسکونی و همچنین فضاهای بسیار مرطوب مانند استخرها و فضاهایی که امکان تماس با رطوبت و یا بخار بالا وجود دارد می توان از فایبر سمنت برد به عنوان سقف کاذب به صورت تایل های ۶۰ *۶۰ و یا به صورت دکوراتیو استفاده نمود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =